reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

a właśnie odnośnie dania ziemniak dynia z hippa, wam też tak smierdzi? bo ja myslalam, ze zwymiotuje, ze to zepste cyz co, ale wieczko wklesle bylo i sprobowalam, ale dla mnie ohyda, malo co pawia nie puscilam.
Mój Łukasz miał dzisiaj debiut ze słoiczkiem Hippa - Dynia i ziemniak, wręcz mu smakowało, na razie to jest naszym hitem! Nie mogę się napatrzeć jak on coraz ładnie je!:-) Według mnie każdy słoiczek warzywny jest fuj, nie zjadłabym tego... no ale dzieci nie znają innych smaków, więc nie mają porównania i niech jedzą!:-) Jedynie owocki są przepyszne w tych słoiczkach!
 
reklama
My z Tomkiem od początku "idziemy na całość", chociaż mój mąż jest święcie przekonany, że ja jestem chroniona przed ciążą, dopóki karmię piersią. No i niestety chyba jednak tak jest, bo teścik wyszedł negatywnie. A taką miałam ochotę mimo wszystko dowiedzieć się, że ten brak owulacji przy laktacji to ściema ;-). Ale się nie poddam - przy każdej okazji, tzn. gdy mąż przyjeżdża co 2 weekend, uwodzę go i uwodzę z nadzieją, że oprócz przyjemności coś jeszcze w moim brzuszku zagości. Jak nie teraz, to za miesiąc - dwa :). Toteż dlatego śmiało zaczynam wprowadzać Olusiowi od kilku dni inne jedzonko, zamierzam też poeksperymentować troszkę z kaszką na noc, żeby sobie z lekka nocne karmienia rozregulować. Z premedytacją, hehehe. A dziecko na inne niż cycuś jedzonko reaguje radością i pełnym z zadowolenia brzuszkiem :-). I Olek, i ja jesteśmy z tego powodu zadowoleni.
 
czesc jakos mi dzis dzien przeleciał przez palce. Rano zwlec sie nie mogłam a potem jak tylko Laurcia zjadła poszłysmy na spacer bo tak ciepło sie zrobiło ze szok. Wstapiłam na małe zakupy smoczki do butelek nowa butelke Lovi aby zadziej myc , szczoteczka dla małej i kubek niekapek ale 6+ lovi. Dzis było jedzone miesko i jakos nie chciała zjesc z miseczka.
 
Mila możesz od razu po urlopie zaległym brać cały nowy i dopiero wychowawczy ja tak własnie mam w planie tylko jeszcze w miedzy czasie troszku l4.

A może któraś z W as się orientuje, czy jak się jest na wychowawczym bezpłatnym to w przyszłym roku zmniejszy się przez to wymiar urlopu?
 
Natolinko a jaka jest promocja w kauflandzie?
na pampersy sleep and play, 38,88 ale czwórek 86 sztuk, a trójek 100! więc jakby znowu coś było to dajcie znać, proszę!malami dzięki za deklarację, że pomożesz :-) i zazdroszczę słońca!
margerrita zdrówka dla Patryka!
mamaagusi bardzo się cieszę! teraz Twoja córcia pije więcej niż moja kluseczka :-)

synek mi właśnie padł na macie ;-)

moi rodzice też są tacy kochani jak np pisze efa,malami, no ale nie stać ich, żeby nam z mieszkaniem pomóc, za to tak na codzień bardzo pomagają i nie chodzi tylko o kupowanie czegoś, ale o to, że chętnie zostają sami z wnuczkiem, tata jeździ za pampersami dla małego albo nas gdzieś zawozi
dobranocka właśnie przeczytałam, ale super! oby się sprawdziło!
 
Ja juz mam prezent dla mojego M. na walentynki - pochwalę się Wam 14 lutego :-)
oj ja chyba się domyślam co to za "prezent" ;-)
dobranocka, no ja już wcześniej się domyślałam, że to chodzi o nowego członka rodziny ;) Trzymam kciuki :D

Mila możesz od razu po urlopie zaległym brać cały nowy i dopiero wychowawczy ja tak własnie mam w planie tylko jeszcze w miedzy czasie troszku l4.

A może któraś z W as się orientuje, czy jak się jest na wychowawczym bezpłatnym to w przyszłym roku zmniejszy się przez to wymiar urlopu?

urlop wychowawczy pomniejsza urlop wypoczynkowy w danym roku tzn będąc cały miesiąc na urlopie wychowawczym nie mamy za niego naliczanego urlopu wypoczynkowego, ale tyczy się to roku w którym wracamy do pracy. Dlatego jeżeli planujecie urlop wychowawczy to najlepiej wybrać cały urlop przysługujący w danym roku bo potem już go nie weźmiecie jak wrócicie z wychowawczego.

Jeśli chodzi o rodziców, to ja też mam cudownych :) Sami wiele nie mają ale zawsze pomogą, nawet nie tyle materialnie co rzeczowo ;) A to obiadek zrobią, a to gdzieś pojadą, pomogą załatwić, no i przede wszystkim są i służą wsparciem :))) Ja jestem bardzo zżyta z rodzicami i rodzeństwem i nie wiem co bym bez nich zrobiła. Partnera czy męża zawsze można zmienić, rozwieść się itp. a rodzice i dzieci to jednak miłość bezwarunkowa, same się teraz o tym przekonujemy ;)
 
A jak M. zapatruje się na drugie dziecko :):)?

Pękłam. Zrobiłam test. Jestem tak chora ze MARZĘ o gripexie!!!!!!!!!!!! A tu dwie krechy... M. mnie naciskał, żebym łyknęła, ja na to że nie mogę, a on - czemu, przecież już nie karmisz...! No to poszłam do kibelka, zrobiłam test i dostał walentynkę. Zdziwił się że przed czasem, a potem wrzasnął: Kaśka, co to jest?!?!?! O jaaaaaa... Mam przerąbane!!! I udawał że płacze :-) Ale po chwili ochłonął, zaczęliśmy rozmawiac jak rozwiazać logistycznie (mamy dwa pokoje) dwójkę dzieci, w sumie da się to fajnie załatwić nawet :-) No i zaczęłam przeglądać wózki dla dzieci rok po roku... Termin na 19.10.2011.


Rzutka, solidaryzuję sie z Tobą :-* Jakoś nie mam parcia na to żeby rejestrować się na forum dla październikówek 2011. Wy jesteście dla mnie wystarczającym wsparciem :)))))))))
 
reklama
Pękłam. Zrobiłam test. Jestem tak chora ze MARZĘ o gripexie!!!!!!!!!!!! A tu dwie krechy... M. mnie naciskał, żebym łyknęła, ja na to że nie mogę, a on - czemu, przecież już nie karmisz...! No to poszłam do kibelka, zrobiłam test i dostał walentynkę. Zdziwił się że przed czasem, a potem wrzasnął: Kaśka, co to jest?!?!?! O jaaaaaa... Mam przerąbane!!! I udawał że płacze :-) Ale po chwili ochłonął, zaczęliśmy rozmawiac jak rozwiazać logistycznie (mamy dwa pokoje) dwójkę dzieci, w sumie da się to fajnie załatwić nawet :-) No i zaczęłam przeglądać wózki dla dzieci rok po roku... Termin na 19.10.2011.


Rzutka, solidaryzuję sie z Tobą :-* Jakoś nie mam parcia na to żeby rejestrować się na forum dla październikówek 2011. Wy jesteście dla mnie wystarczającym wsparciem :)))))))))

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

GRATULACJE KOCHANA!!!!!! :-D :-D :-D
 
Do góry