reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Tez wydaje mi sie ze piszac ze MAX 90 ml dla dwumiesiecznego dziecka to przesada dwumiesieczne dziecko moze zjesc nawet 150 ml.wiadomo sa rozne dzieci i rozne sposoby karmienia,moj wypija przykladowo 90ml mm plus czasem pociućka jeszcze z 10 min piers ale nie zgodze sie,ze tyle ml.to max i o:)
 
Beatka ale Ty karmisz tez piersią plus to odciągnięte, to naprawdę co innego.. Wiadomo, że jeżeli wypije 100 to żołądek mu nie pęknie, ale dziecko też można przekarmić jeżeli nie jest tylko kp.

A jeszcze uwaga do tej Pani która się tak nagle musiała ujawnić, zastanów się jeżeli dziecko pije z butelki i mleko leci szybko, nie męczy się ssąc to zwyczajnie wypije więcej niż gdyby musiało władać to więcej wysiłku i robiąc dłuższe przerwy jak przy kp. To tak jak z nami, jeżeli zjesz trochę i chwile odpoczniesz to mózg dostanie informacje, ze dociera jedzenie i przeważnie juz więcej jeść nie trzeba. Jeżeli je się jedno za drugim to zje się więcej, często za dużo...z dziećmi jest tak samo.
Warto więc zrobić dziecku chwile przerwy w butli, ponosić itp i zobaczyć ile i czy chce więcej.


Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Beatka ale Ty karmisz tez piersią plus to odciągnięte, to naprawdę co innego.. Wiadomo, że jeżeli wypije 100 to żołądek mu nie pęknie, ale dziecko też można przekarmić jeżeli nie jest tylko kp.

A jeszcze uwaga do tej Pani która się tak nagle musiała ujawnić, zastanów się jeżeli dziecko pije z butelki i mleko leci szybko, nie męczy się ssąc to zwyczajnie wypije więcej niż gdyby musiało władać to więcej wysiłku i robiąc dłuższe przerwy jak przy kp. To tak jak z nami, jeżeli zjesz trochę i chwile odpoczniesz to mózg dostanie informacje, ze dociera jedzenie i przeważnie juz więcej jeść nie trzeba. Jeżeli je się jedno za drugim to zje się więcej, często za dużo...z dziećmi jest tak samo.
Warto więc zrobić dziecku chwile przerwy w butli, ponosić itp i zobaczyć ile i czy chce więcej.


Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
Ciekawe spostrzeżenia, widocznie moja córka jest takim ewenementem który nie je łapczywie wszystkiego co jej się poda. Karmienie butelką trwa u nas od 30min do godziny i zjada od 50ml do 120ml. Chyba każdy rozsądny człowiek robi przerwy na odbicie i nabranie sił przed dalszym jedzeniem bo wyobraź sobie że istnieją butelki i smoczki tak wykonane aby dziecko musiało popracować i ostro ssać by móc zjeść bo samo nie poleci. Tekila fajna jesteś dziewczyna nie mam zamiaru się kłócić, masz swoje przekonania super że ich bronisz i twardo się ich trzymasz, ja mam swoje. Uważam że dziecko to nie arkusz kalkulacyjny tu nie ma matematyki, każde jest inne i ma inne potrzeby ale jedno pewne jeśli zdrowe i przybiera na wadze prawidłowo to jedno niech je 90ml a drugie 200ml i niech będą szczęśliwe. Przepraszam zbyt nerwowo zareagowałam w pierwszej wypowiedzi, ale zrobiło mi się przykro, mamy skok i trzecią nieprzespaną noc i bardzo osobiście odebrałam twoją opinię co do mm i kp. Nie znam drugiej takiej dziewczyny która stoczyła taką walkę jak ja by choć kilka kropel poleciało jej z cyca
 
@jagodowamama daj spokój, nie wiem czy śledziłaś wątek od samego początku ale już tutaj nie raz ani nie dwa razy Tekila wypisywała swoje farmazony.

@tekila85 ja pierdziele skąd Ty się dziewczyno utrwałas że stwierdzeniem że mm karmią matki dla świętego spokoju????? Większej bredni w życiu nie przeczytałam. Może ty wolałabys patrzeć na własne dziexko które zanosi się płaczem bo jest głodne ale to już twój wybór. I nie pisz bredni że doradca laktacyjny tak.mowi bo każdy licencjonowany i ceniony doradca sam poleci dokarmianie jeżeli przez tydzień dziecko karmione KP leci z wagi.

Podobnie jak Jagodowamam stoczyłam wielka walkę na początku o KP ale po pewnym czasie wybrałam szczęście dziecka.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@jagodowamama daj spokój, nie wiem czy śledziłaś wątek od samego początku ale już tutaj nie raz ani nie dwa razy Tekila wypisywała swoje farmazony.
Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom

:-) :-) :-) tak tak wiem, czytam od samiusieńkiego początku ale tak jak napisałam dziś pękłam, poziom mojej tolerancji na bzdury został przekroczony ;-) stąd moja aktywna obecność.
 
Nie było mnie tu sto lat ale nie żałuję. Kuźwa większej głupoty niż Tekila piszę to ja nie czytałam.
Ja tylko KP Adzie, było strasznie ciężko, walczyłam razem z małą. Nam się udało. Ale nie raz miałam ochotę powiedzieć "Nie, dość!" Dlaczego? Bo nie umiałam patrzeć jak moja maleńka się męczy, bo jest głodna, bo nie umie dobrze złapać piersi. Korzystałam z pomocy doradcy. Ale nie każdy ma taką możliwość! Nie czuję się lepsza, że karmie piersią! Nieważne jak karmisz..Ważne, że karmisz, dbasz, kochasz!
 
Nie było mnie tu sto lat ale nie żałuję. Kuźwa większej głupoty niż Tekila piszę to ja nie czytałam.
Ja tylko KP Adzie, było strasznie ciężko, walczyłam razem z małą. Nam się udało. Ale nie raz miałam ochotę powiedzieć "Nie, dość!" Dlaczego? Bo nie umiałam patrzeć jak moja maleńka się męczy, bo jest głodna, bo nie umie dobrze złapać piersi. Korzystałam z pomocy doradcy. Ale nie każdy ma taką możliwość! Nie czuję się lepsza, że karmie piersią! Nieważne jak karmisz..Ważne, że karmisz, dbasz, kochasz!
Piękne słowa :-) Gratuluję sukcesu i życzę wielu miesięcy Waszej mlecznej drogi :-) :-)
 
Tekila sory ale dziewczyna.ma racje. Ty tez jesz tylko tyle ile sie powinno kalorii dziennie? Nigdy wiecej nigdy mniej???
Wiele glupot tu pisalas ale dzisiaj przeszłas samą siebie.
Ile ty masz dzieci? Jedno ktore ma.pare miesiecy. A zachowujesz sie jakbys conajmniej 10 wychowała, była lekarka I położna w jednym.
Dziecko to nie robot I nie każde jest książkowe
A pisanie ze mamy karmiace mm robia to z wygody jest glupota. Nigdy nie wiesz kto jaka walke I ile łez przez to wylał. Nie pisza tego w mądrych książkach?

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja kombinuje jak moge zeby maly byl najedzony,tez zmieniam cyc butelka,odciagniete,modyfikowane i nie raz poczulam sie tu gorsza ze DOKARMIAM mam gdzies co kto mysli i stwierdzilam ze nie bede sluchala madrosci nikogo ze zle robie,wazne ze moj synek od poltora msca jest najedzony i wypija wiecej niz 90ml hehe
 
Do góry