reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Ja szczepilam 6 w 1, na pneumo też i na rota, głównie dlatego że od małego ma kontakt z dziećmi. Oczywiście robilam to wszystko w czasie i nie pozwoliłam dać na raz, kręcono nosem ale miałam to gdzieś.
Mojej koleżance małemu też się przytrafiło obniżenie napięcia, tępy wzrok itp. po szczepieniu na NFZ, mały miał pół roku. Najezdzxila się po specjalistach, po 2 tygodnia ch zaczął reagować na świat a sąsiadka rehabilitantka cwiczxyla z nim ostro i teraz jest już ok. Nikt nie potwierdził, że to poszczepienne ale co można myśleć jak idziesz na szczepienie z " normalnym " dzieckiem a potem patrzysz i niue dowierzasz...
Bywa różnie ale nie wyobrażam sobie nie szczepić.

Tekila, wcale nie musiała Ci dawać leżącego, bo przecież specyfika pracy taka, że w zarazkach różnych siedzisz a narażać się nie powinnaś.... No ale lekarze nie potrafią czasem bronić swego tylka.

Kciuki za wizyty, to sobie dzisiaj fotki pooglądamy :-)
 
reklama
Aniaok. Ja przerwalam wychowawczy I w dzien ktory mialam wrocic do pracy dalam l4 no zobaczymy ile doatane.

Bellina zapytam znajomej kadrowej tak z ciejawosci bo dalas mi zagadke :-)
 
@ruda1991 , @bellina @ewelinka10425 @anieok
dostalam pismo, " o wszeciu z urzędu postępowania w sprawie stwierdzenia zasadności i prawidłowości zgłoszenia mnie do ubezpieczeń społecznych z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o prace. Inspektorat ZUS wzywa do złożenia wyjaśnień oraz potwierdzonych za zgodność z oryginałem dokumentów" ( i tu cała lista co chcą)

@anieok - @bbubbka ma racje - jezeli nie wychodzi Ci 1000 zł to dopłacają Ci do tej kwoty.
 
Bellina ja nie szczepie na nic dodatkowego i moje dzieci tfu tfu wirusy przechodza bardzo rzadko i lekko.

Aria super, ze juz do domku;) tylko nie rozkrecaj sie za bardzo i odpoczywaj!

Ruda naliczą Ci tyle samo. Ja mam ciaglosc juz na trzecie dziecko w pracy macierzynskie i wychowawczy na zmiane i kasy dostaje tyle samo a nawet co ciaze troche wiecej bo mam najnizsza krajową na umowie a ona w ciagu tych 4 lat troche wzrosla.

Nie wiem czy slyszalyscie ale podobno w styczniu 2017 szczepienie na pneumo ma sie stac obowiazkowe. Tylko wlasbie nie wiem czy obejmuje dzieci urodzone te 3 mce wczesniej. Ktoras cos wie na ten temat?
 
Powiem, że w szoku jestem, że tyle z Was ma najniższa krajową.
Płacili Wam coś pod stołem jeszcze czy takie stawki Wam dali?
 
Ja też teraz mam najniższą krajową . Od czerwca 2015 zabrali mi 500 zl i zostałam na najniższej . Zobaczę ile teraz z zusu bo z pracy już wczoraj dostałam część bo minęły mi 33 dni chorobowego . A wiecie może którego zus wypłaca zasiłek chorobowy ?
 
Ala macierzynski dostaje zawdze 24tego, natomiast chorobowe dostawalam mniej wiecej 2 tygodnie od wplyniecia do nich zwolnienia. Z tym ze zwolnienia sama zanosilam wiec mialam nad tym kontrolę.

Ja w ogole pracowalam bez umowy dopiero w ciazy dostalam umowe, na umowie mam najnizsza, ale zawsze costam wpadalo na lewo. Moj maz na umowie ma niewiele ponad najnizsza a nadgodziny i premie dostaje w kopercie z czego tego w kopercie jest przewaznie co najmniej 2 razy tyle co umowa...
 
reklama
A ja się zwolniłam w grudniu bo pracowałam za darmo ... Tzn placili mi tyle ile mieli... Potem poszłam na L4 jak bylam w szpitalu i już mi zalegali ok 1500zł . Siedziałam na L4 tak długo aż mnie spłacili i podziękowałam, Masakra z tą pracą w tym chorym kraju..

Dziewczyny ja mam wizyte w przyszłą środe, a od tygodnia probuje rano wstać i jechać pobrać krew na badania.
No nie mogę wstać z łóżka o 7,8 to jest nie możliwe!!!
 
Do góry