reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

Anioek też możliwe. A 3 dniówka to tylko nazwa ba te durne wirusy. I wbrew opinii można przechodzić kilka razy, bo one są różne.

Ruda inny bo bezpłatny wychowawczy . Nie wiem co oni Tobie policzą. Albo to ci przed L4 albo rok płatnego jeśli miałaś. Mogę "teściowej" za tydzień podpytać, powinna wiedzieć co i jak. Albo w zusie się trzeba dowiedzieć. Ja też byłam zdziwiona.
Jeszcze L4 To chyba średnia z roku wliczając l4 zwykle chorobowe i premie. A macierzyński nie wiem czy nie miesiąc za miesiąc, ale tu już pewności nie mam. Musze doczytać lub dopytać wyżej wymienionych.

Napisane na SM-A500FU w Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny a wrzucę temat rzekę. Szczepienia. Ale nie podstawowe. Proszę nie wchodźmy w szczepić czy nie.
Ale zaczynam myśleć czy szczepić na dodatkowe. Lili nie szczepiłam. Ale z uwagi na straszaka myślę czy nie warto jednak na rota. No i o pneumo też myślę. A jak u Was z tematem ?

Napisane na SM-A500FU w Forum BabyBoom

Bellina my na pneumokoki obowiązkowo, rota sobie darujemy.
Natomiast nie wiem co ze skojarzonymi. Moja córka miała i było wszystko ok, ale sąsiadka ma małe dzieciątko i po skojarzonej pojawiło się napięcie mięśniowe, dziecko przestało gaworzyć, minęło pół roku i dalej rehabilitacje.
 
Wiem ze napewno jak wyliczaja L4 to wliczaja wszystkie skladki i dodatki, bo szwagierce bardziej sie oplacalo nie pracować.

Wedlug tego to wychodzi na to ze finansowo lepiej bym wyszła jakbym po powrocie do pracy sie zwolnila i brala to 1000 zl dla bezrobotnych... Bez sensu.

No to drugie to napewno nie byla trzydniowka, nie bylo charakterystycznych objawow ani wysypki. Zreszta tyle tego teraz... A o ile moj Mlody jest z dzieci ktore nisko goraczkuja podobnie jak ja. To Zo wrecz przeciwnie. U niej mam wrazenie ze gdybym nie zbijala to skala by sie nie konczyla.
Zapomnialam sie pochwalic. Wczoraj przebilismy uszy Zo ;)
 
Larkaa można jeszcze szczepić 3w1 z krztuścem acellularnym. Będę próbować tego rozwiązania z drugim dzieckiem. Zobaczymy czy się uda refundowane czy trzeba będzie szukać.
A w którym miesiącu u sąsiadki to wyszło?

Napisane na SM-A500FU w Forum BabyBoom
 
Anioek na pewno 1000 zł dostaniesz , nawet jeśli z dochodów Ci nie wychodzi to państwo dopłata różnicę do 1000 zł, bo wiesz nie może być tak, że ktoś kto jest na bezrobotnym, albo się uczy i nie miał żadnych dochodów dostanie 1000 zł, a Ktoś kto pracował x lat nie dostanie nawet 1000, więc robią tak że wyrównują do tysiąca :)
 
Dziewczyny, ale jak na wychowawczym zachodzicie w ciąże i przechodzicie na L4 to dostajecie kasę taką jak w umowie o pracę (no chyba, że umowa wygasła).
bellina w 3 miesiącu.
 
No wlasnie, to by bylo dziwnie bo teraz dostaje cos 1100zl to 80% z tego to nawet by 1000 nie wyszedl. No ale za to jeszcze przeciez rodzina 500plus ;) hehe
 
Larkaa to niekoniecznie szczepienia. Bo właśnie asymetrie czy problemy z napięciami diagnozuje się właśnie w 3 miesiącu. Po skończeniu nawet. Moja miała obniżone plus asymetrie i nie łącze tego w żaden sposób ze szczepieniami.
Jak znajdę coś więcej na temat tych wysokości wypłat wrzucę wam info.

Napisane na SM-A500FU w Forum BabyBoom
 
"Podstawa wynagrodzenia chorobowego nie może być niższa od kwoty najniższego wynagrodzenia ustalanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, po potrąceniu składek ZUS czyli 13,71%. W 2016 r. płaca minimalna wzrosła i wynosi teraz 1 850 zł brutto."

Takie coś gdzieś wyczytałam. Ja jestem na najniższej więc na niewiele liczę.
 
reklama
Do góry