reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Laski pomocy co na ból ucha bo zaczyna mnie boleć niestety chyba moj ropny katar nadkaził mi ucho a wolałabym uniknąć wizyty w przychodni bo m dzis byl zawieźć kartke na recepty to nie bylo gdzie nogi postawic i pewnie bym jakies nowe dziadostwo dopadla.
Ja mam częste nawrtoty zapalenia ucha. Używam kropli od lekarza. Ostatnio koleżanka poradziła mi płakać uszy wodą utleniona. Nie mialam okaxji jeszcze wypróbować. Poszperaj w necie o tym. Kolezanka mowila by wlac i trochę polezec by pobuzowało.
 
reklama
Papciarkowa na bol ucha dobre sa kropelki dla dzieci do czyszczenia uszek. Nieraz bol ucha jest od zatkania a po tym wszystko ladnie wyplywa

Lucky daj znac po wizycie :-)
 
Ja tak zrobiłam, plukalam woda utleniona, kilka kropel do ucha, wybuzuje się i wylewasz. Nie boli, jakbyś pytala. Na katar też nas 5 ml soli fizjologicznej dajesz 3 krople wody utlenionej i pipeta kilka kropel do nosa, głowa niżej na chwilę, żeby wpłynęło do zatok. Zaswidruje trochę ale bardzo pomaga.
 
Moj mąż ostatnio zatoki czyscil mieszanka wody, soli himalaskiej i plynu lugola. Zakrapialam go i widzialam reakcje. Masakra. Sobie nie zrobię. Muvpo 3 czy 4 razach bardzo pomogło.

Ogartam dom. Maz chce dzis duzy pokoj do malowania przygotować co latwe nie będzie - mamy wiekszosc mebli na stałe mocowanych.
 
Laski pomocy co na ból ucha bo zaczyna mnie boleć niestety chyba moj ropny katar nadkaził mi ucho a wolałabym uniknąć wizyty w przychodni bo m dzis byl zawieźć kartke na recepty to nie bylo gdzie nogi postawic i pewnie bym jakies nowe dziadostwo dopadla.


Nie bagatelizuj tego !!!! jak miałaś katar to bardzo prawdopodobne że przeszło na ucho i masz stan zapalny. Ja mimo wszystko pokombinowałabym z jakimś lekarzem, może wieczorem jakiś będzie przyjmować. Powinny pomóc Ci krople Dicortinef ale są na receptę, może ktoś z bliskich akurat ma w apteczce (termin ważności 4 tygodnie od otwarcia).

Mój mąż w tamtym roku tak właśnie zbagatelizował ból ucha i później jego leczenie trwało 3 miesiące i skończyło się na reahibilitacji (jakieś prądy czy coś miał przykładane do ucha).

Masz rację lekarz do ucha nie przyjedzie jeszcze tym bardziej w tygodniu. Pamiętam jak Maks miał kilka tygodni i też miał 40st. to nawet Pani na dyspozytorni przez tel mi powiedziała zebym przyjechała z dzieckiem do lekarza w środku nocy !!!!!
Ja mam ten plus ze w pakiecie z medicoveru mam dla każdego członka rodziny 5 wizyt domowych w roku i jak jest potrzeba to korzystam bez oporu, dlatego jak masz tylko możliwość bardzo polecam wykupić taki pakiet bo dla dziecka bardzo się przydaje i nie musisz siedzieć w tłumie ludzi i czekać na wizytę.
 
Bbubbka ja miewam zaslabniecia. W obu ciazach. Najczęściej rano jeszcze przed śniadaniem. Ale kościół mnóstwo ludzi, mało powietrza to też nie za dobrze więc to raczej nic groźnego. Ważne że mąż cie złapał. I może staraj się siadać w ławce na mszy. Ja tak robiłam w pierwszej ciąży i było lepiej. W domu jak czuje się słabo i mam mroczki to siadam na zimnej podłodze, albo sir kładę tam na chwilę.
Dzidzi to raczej nie zagraża. Ale powiedz lepiej lekarzowi.

Ruda co szwagierka wymyśliła?

Papciarkowa ja nie umiem pomoc

My już w domu. Staramy się odpoczywać, ale synek ma dużo energii.
 
Moja babcia mówi ,że na ból ucha najlepsze jest geranium. Listki kwiatkwa wkładamy do ucha i szczerze mówiąc faktycznie pomaga. ;)
 
Ann zapytaj lepiej czego nie wymyslila
- nie moge ogladac glupich proramow bo moje dziecko z brzucha to oglada
- czulam ruchy? To nie ruchy to pewnie kiszki. Tylko ze laska w ciazy nigdy nie byla
- jak ja moglam sie przytulic do faceta przyjaciolki. Chyba facetow pomylilam- tu sytuacje uratowal moj maz mowiac ze my sie tak wymieniamy czasami :-)
- wogole powinnam siedziec w pokoju obok bo opary alkoholu mi szkodza w ciazy I nie moge siedziec ze wszystkimi
I duzo duzo innych. Myslalam ze ja rozniose :-)

Asiaaa o tak ten kwiatek dziala cuda :-)
 
Neilla ja od urodzenia mam nawracajace zapalenia ucha 2 lata temu miałam robioną kateryzacje bo sie okazało ze mam zatkany nos od alergii i wcale tego nie czułam i to powodowało te nawracajace zapalenia mialam spokoj aż do teraz. A dicortinef mam w domu bo akurat mala miala zap uszu i mam jeszcze atecortin ale to jednak antybiotyki i mam cyka sobie zakroplić.
Geranium niestety nie mam ani nagietka bo on tez pomaga echh .
A.medicover niestety nie ma u nas placówek ani luxmed ale ja mam.swietna lekarz rodzinna wiec tez nie ma problemu ogolnie tylko teraz ale to dla tego ze ona przyjmuje od 7.30 do 18 zazwyczaj i nie ma kiedy ogarnac tych wizyt domowych.
 
reklama
Dziewczyny, może wy mi cos poradzicie, bo już nie wiem co robić... Mamy z mężem możliwość pojednania do Holandii na 2 tygodnie do znajomego. On by mu pomagał przy remoncie a ja to samo co i w domu;) tyle że jechalibysmy samochodem około 1600km. Wszystkie ciotki i mama mi odradzają. Bo pojadę potrzesie mną i jeszcze poronie... Tyle czasu w samochodzie... Już sama zaczynam się bać i coraz częściej myślę że chyba jednak nie powinnam jechać, bo gdyby coś się stało to sobie tego nie daruje... Co myślicie?
 
Do góry