reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Hej..
Laseczki co do badania USG czytałam miliony medycznych artykułów, rozmawiałam z lekarzami jest to badanie zdecydowanie bezpieczne i nie odczuwalne dla dzidziusia. Ja mam za każdym razem i przez całą ciążę tak będzie, USG wewnętrzne, USG zewnętrzne, USG wszystkich narządów w jamie brzusznej. To jest okropny mit głównie rozpowszechniany przez lekarzy starej daty, przez dany rodzaj fal ultradźwiękowych wykorzystany wlasnie przy ultrasonografii nic naszemu maluchowi nie grozi a wręcz przeciwnie. Co miesięczne badanie może uratować naszego maluszka w pozniejszych etapach ciąży przed np. Malowodziem... Nie rozumiem jak XXI w. Lekarze mogą nie wykonywać USG na każdej wizycie.... Nie pozwoliła bym na to... Jak wyobraźcie sobie sprawdzić czy serduszko , czy wszystko dobrze się rozwija ?? Nie dla mnie to nie do pomyślenia. Jestem kosmetologiem z ultradźwiękami mialam doczynienia dość często w pracy zawodowej (2lata temu) i owszem są rodzaje ultradźwięków , które nie są zalecane dla kobiet w ciąży... Ehhh..

Sorry za wywód ale jak słyszę takie 'pierdoly' to aż mi się nóż w kieszeni otwiera :p
 
reklama
Neila muszę sie zarazić od Ciebie, niestety mam to do siebie ze najpierw myśle o innych a potem o sobie. A żadnych profitów z tego ze dłużej pracuje i tak nie będę mieć.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Witam sie po świętach:)
Moje mdłości mijaja zmniejszają sie z dnia na dzien:)
Dziewczyny w niedziele zdarzylo mi sie omdllenie powiedzie mi przydazylo sie to którejś z Was?? Bylam w kosciele nagle czarno przed oczami i poleciałam doobrze ze maz mnie złapał eh... i wyniosl mnie na pole i po chwili mi przeszlo. Czy to ma wplyw na moja niunie ?? Mam nadzieje że nic jej nie jest:(
Jeszcze na domiar zlego dowiedzialam sie ze kuzynka poroniła dzidzie w 3 miesiący a tez miala byc październikowa mamusia strasznie to przezylam i w nocy mialam glupie sny.
Przepraszam za smutne wiadomosci ale chyba złapałam doła byle do poniedzialku.
 
Na pewno nie miało. Nie ma co się martwić ;* stres jest zbędny w naszym stanie ;) wiadomo łatwo powiedzieć gorzej zrobić ale głowa do góry, cycki po przodu ;)
 
Dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie co do tego usg.
Mi też wczoraj słabo było w kościele i też bym pewnie zaslabla gdybym nie wyszła na powietrze. Ja się tych omdlen boje i wole wyjść za wczasu. Oczywiście mam tak jak stoję. Jak siedzę to jest okey.
 
Asia dziekuje za slowa otuchy:)
Meg to sie stalo tak nagle, owszem bylo mi duszno, ale nie myslalam ze zaslabne.
 
Neilaa ja mam podobne uczucia co do dopplera, zdecydowałam, że go nie kupuje bo tylko bym się niepotrzebnie stresowala... A tak to wyznaje zasadę - nie ma plamien, jest dobrze :)

Coś w tych ciazach i wózkach jest, też w kółko je widzę :)

Meg, ja w poprzedniej ciąży miałam usg co 3-4tyg, myślę, że gdyby było to tak szkodliwe, to ani lekarze ani szpitale by tak lekką ręką usg nie wykonywali

Larkaa, masz jedyną okazję, żeby odpocząć spokojnie w domu. Ostatnio miałam podobne podejście do Twojego, teraz myślę juz tylko o sobie, nie o firmie. Nie upadnie beze mnie :p

Bbubbka, o kurcze, dobrze, że mąż był na miejscu. Nie martw się, na pewno wszystko ok!
 
reklama
Oczywiscie,ze Usg nie jest szkodliwe. 10 minut badania raz na trzy tygodnie. No nie przesadzajmy. To jak z pieprzeniem o szczepionkach. Ale zauważcie, ze podsłuchiwanie jest robione tylko chwilke i lekarze podchodzą do tego ostrożnie. I tu rzeczywiscie mialabym opory. U mnie nadal straszna senność. A co do omdleń to w pierwszej ciazy mialam kilka razy ale na szczescie w domu. Z kolei w kosciele to mi sie dawniej potrafiło zakrecic i bez ciazy. Teraz nie chodze to nie wiem; )
 
Do góry