reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Sojnabig - Piękny prezent! :-) u mnie było w październiku i w listopadzie samoistne poronienie :-(
 
Witaj bellina :) Nieważne, że testy bladziochy, gratulacje!

Macie może doświadczenia z kwestiami tarczycowymi w ciąży? Odebrałam w piątek wyniki badań, przeleciałam po moich liczbach, porównywałam z normami laboratoryjnymi i pomyślałam, że ogólnie to jest ok ;-) Ale teraz tak patrzę w internecie, że TSH w I trymestrze ma być do 2,5, a ja mam 2,75 uIU/ml. Już w ten czwartek idę do gina, ale jednak trochę chodzi mi to po głowie. To bardzo źle?
 
Ta ciaze moj maź dostał na urodziny, ja dowiedzialam sie o ciazy bliźniaki na imieniny a na urodziny dostałam piękne 2 kreski z Jagoda :)
 
Witaj bellina :) Nieważne, że testy bladziochy, gratulacje!

Macie może doświadczenia z kwestiami tarczycowymi w ciąży? Odebrałam w piątek wyniki badań, przeleciałam po moich liczbach, porównywałam z normami laboratoryjnymi i pomyślałam, że ogólnie to jest ok ;-) Ale teraz tak patrzę w internecie, że TSH w I trymestrze ma być do 2,5, a ja mam 2,75 uIU/ml. Już w ten czwartek idę do gina, ale jednak trochę chodzi mi to po głowie. To bardzo źle?

W ciąży TSH powinno być na poziomie 1-1.5 najlepiej. Jednakże to, że masz wyższe nie znaczy, że coś będzie się działo. To od bardzo wielu czynników zależy.
Ja miałam 2,64. Gin zbagatelizował, ale byłam u swojej internistki która specjalizuje się w Hashimoto (działa w fundacji). Od niej dostałam receptę i od jesieni jestem na niskiej dawce hormonów. Tylko u mnie w rodzinie jest Hashi i ja po ciąży miałam wyniki na granicach norm. Poza tym kilka typowych objawów. Odkąd jestem na lekach zapomniałam co to bóle głowy, poranne mdłości (tak miałam je bez ciąży) i senność przy 4-5 pobudkach nocnych, itp.
Spytaj swojego gina co myśli, jeśli masz możliwość spórbuj chociażby telefonicznie skonsultować się z endo. Bo wiesz, to że u mnie przy podobnym poziomie włączone zostało leczenie, nie oznacza, że i u Ciebie powinno.
 
Poziomki super ze sie odezwalas. Informuj.nas na.bierzaco. trzymam mocno kciuki bedzie dobrze

Karmienie piersia piekne czasy. Az zaluje ze musialam tak szybko przestac karmic bo karmilam tylko pol roku. Strasznie umnie przebieglo odstawianie.
 
reklama
POzomki mażę żeby była nudna :) ze strachu już praktycznie nic nie robię tylko leżę,strach jest straszny,ale bardzo chcemy mieć bąbla i sie nie poddamy :)

Beti po Twoich postach widać że mimo tego co przeszliście jesteś tak silną babką że teraz MUSI się wszystko dobrze skończyć i będziecie na jesień tulić małego bąbla. Tego Ci życzę z całego serca !!

Bellina witaj :) najważniejsze że sa dwie krechy :) ale ja bym nie wytrzymała i poszłabym na betę :D

Ja również mam tyłozgięcie macicy i nie był to żaden problem przy poprzedniej ciąży, o bólach się nie wypowiadam bo miałam zaplanowane cc więc mnie to ominęło :) i teraz też na to liczę.

Chyba tylko ja na naszym wątku nie karmiłam piersią, za co oczywiście byłam bardzo szykanowana począwszy już od pierwszych godzin w szpitalu przez położne, przez to miałam ogromne wyrzuty sumienia że co za mnie za matka która nie umie wykarmić dziecka ... to był ciężki dla mnie okres, ale dopiero gdy Maks miał 8 miesięcy trafiłam w necie na świetny artykuł po przeczytaniu którego wszystko poukładało się w całość.
 
Do góry