reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Dziewczyny nie wiem co jest od tygodnia miedzy 21 a 23 ,moje dziecko drze sie jakby ktos ją ze skory obdzieral. Nie wiem czy to kolki czy nie, a jesli kolk to czy mozliwe by nic na nią wtedy nie dzialalo? wczoraj polozylam jej reke na policzku to tak sie rozdarla jakbym jej krzywde robiła. Nie wiem co robic, ostatnio każdy wieczor to dla mnie koszmar. żeby bylo smiesznie od 20 do 20.40 grzecznie zasypia w łóżeczku

ja miałam takie regularne akcje o 17 położna mówiła ze to kolki, wiec podawaliśmy espumisan do tego herbata koperkowa i po paru dniach spokój :0
 
reklama
Wow Jurczux to sobie pospsłaś :-) a Ty jesteś na mm? Moja też taki nerwowa bije tymi malymi rączkami i spina sie cała.
Tylko na cycku. Właśnie wczoraj i dzisiaj takie 6h fazy zaliczyła i mam nadzieję że już tak zostanie, narzekać nie mogę. Ale w dzień jak 2h pod rząd pospi to sukces, to na spacerze trochę pospi, ze 40 min na bujaczku, może z godzinę po jedzeniu jakoś i koniec, trzeba się bawic. Chociaż dzisiaj nie wiem czy wyjdziemy na spacer bo jest mokro na dworze a mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy i mam sporo kominów z zakładów blisko i jest tak ciężkie i nieprzyjemne powietrze śmierdzące że szok.

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Patrish u nas nic nie dziala, kompletnie. stad decyzja o sztucznym mleku przeciwkolkowym i wyeliminowaniu nabiału strasznie mi trudno z tym, że jej karmic nie moge :(
 
Wiktorka, to na bank kolki skoro są w takich regularnych godzinach. W źródłach, które ja czytałam (np. blog Hafija) mówią, że kp nie ma wpływu na kolki. Szkoda byłoby małą odstawić na dobre. Zanim podejmiesz taką drastyczną decyzję (jeśli mm teraz pomoże) to skontaktuj się z doradcą laktacyjnym, trzymam kciuki.
Ja dziś byłam z Julką u naszego pediatry w kwestii tej krwi w kupie i też mam na razie unikać nabiału przez dwa tygodnie a potem wprowadzić od nowa i obserwować.

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiola ja nie chce jej odstawić, czekam te dwa dni aż mi ten nabial sie usunie z organizmu. teraz wylewam. boje sie utraty laktacji wiec regularnie ściągam. W piątek wracamy do kp i zobaczymy. Wiola na kolki kp nie wplywa ale nabial juz może a ja ostatnio bardzo duzo mleka pilam
 
Wiktorka oby Wam to odstawienie nabiału pomogło i kolki przeszły szybko bo to nic przyjemnego... Kurcze z tymi brzuszkami to wydawało by się, że z upływem tygodni powinno być coraz lepiej, a one wcale nie chcą współpracować z naszymi maluszkami... :( U nas szczepienie przeniesione na piątek bo to przecież wczoraj nie skończone było 6 tygodni, więc odetchnęłam ;-) Dziewczyny, jakieś dodatkowe szczepienia bierzecie? Nie wiem czy słuchać lekarza bo on proponuje wiadomo, wszystkie... Ale ciężko to finansowo ogarnąć i tak się zastanawiam nad jedną chociaż i chyba zdecyduje się na te pneumokoki.
 
A tak w ogóle przypomniało mi się, że widziałam ten filmik z tym reklamowanym dr. Hamiltonem i w akcie desperacji pokazałam go mężowi kiedy zaczęła się u nas kolka i faktycznie podziałało, może nie na stałe, ale dawało złapać oddech obydwu stronom więc może i Wam się przyda :-)
 
Mojemu tez zaczęły sie problemy z brzuszkiem:( znajoma ma jakis magiczny preparat obiecała podrzucić dzisiaj, mam nadzieje ze pomoże. Moge go nosić i bujać w dzien ale jak w nocy nie prześpie chociaż paru godzin jestem do niczego:(
Dzisiaj nad ranem wzięłam meza tel i obejrzałam filmiki z cesarki pierwszy raz!! Maz oczywiście nie filmował wnętrzności ale na jednym filmie niechcący widać jak mi tak grzebią, masakra jak w rzeźni. Ale bede miała pamiątkę, zostawię sobie ten film jako antykoncepcję:)

Betka moze Bartus ma fazę wzrostową albo rozwojową ze tak z cycem walczy.

Jurczux zazdroszcze:)

Niewiem co mu jest od wczoraj szarpie cyca nogami przebiera wypluwa zaraz znow pije chwile teraz wrocilismy ze spaceru chce go karmic probuje jeden cyc wkurzanie placz drugi i to samo to jak mam go nakarmic?:(
Jadl z 3godz temu to zawsze juz jest glodny
 
reklama
Wiktorka zmień lekarza... z Twojego opisu brzmi jak typowe kolki. Ale z tym mm, to może być więcej szkody niż pożytku. Alergia może wystąpić do 2 tygodni od spożycia pokarmu, wiec te dwa dni totalnie nic nie dadzą. A jak chcesz eliminować nabiał to poczytaj jak zrobić to dobrze. Nabiał jest wszędzie...
Nie mówię, że Twoje dziecko nie ma nietolerancji laktozy czy skazy białkowej, ale nie tędy droga. Dobry doradca i dobry lekarz i można zrobić to dobrze.
A dziś czytałam , że z krwi można sprawdzić czy dziecko ma nietolerancje na białka mleka krowiego.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry