reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Wy się nie nakręcajcie na skurcze na KTG :D albo inaczej , które chodziły na SR przypomnieć sobie jak wyglądają skurcze porodowe , a te które nie chodziły zapytać położne. Takie wahanięcia nie oznaczają zupełnie nic, piszą się jak maluch się rusza, jak macica spina czyt. trenuje i nie zwiastują porodu.

Betka z drugiej strony nie ma co się martwić , że nic się nie pisze. A lekarz widać lubi dmuchać na zimne. Ja przed porodem chodziłam raz w tygodniu, bo terminie miałam chodzić co 2 dni. Nawet 2 razy zdążyłam iść. Obowiązkowe Ktg jest dopiero po terminie porodu , do tego jedno dodatkowe usg. Więc nie każda będzie miała, bo to zależy od lekarza.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niby nie boli, może takie ściąganie...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

to chyba odczuwasz skurcze Braxtona-Hicksa, zwane inaczej nieskoordynowaną czynnością skurczową macicy, pojawiają się już po 20. tygodniu ciąży. Nie są one tak silne, jak skurcze porodowe i nie są w stanie wypchnąć dziecka z łona matki. Mięsień macicy "trenuje" w ten sposób przed wydaniem dziecka na świat. Mają one za zadanie przystosować macicę do porodu: rozpocząć proces jej skracania i rozwierania.
 
No ja myślę, że mimo tego czopa to pochodzę z 2 tyg jeszcze. A dzis dwie duze szafy złoży moj ze znajomymi, jutro lozeczko i komoda to za sprzątanie akurat wezmę sie pod koniec tygodnia. Ja na ktg skierowania nie mam, tylko mam wizyty teraz co tydzień
 
Więc tak, w sumie były 3 skurcze ale gin powiedziała, żeby póki co tym się nie martwić, mogę takie mieć do kilku-kilkunastu na dzień.
Ogólnie jestem teraz w 35tc i mówiła, że najlepiej dla dziecka jest urodzić się albo teraz albo dopiero po skończonym 38tc ponieważ 36-37 to wbrew pozorom gorzej.
Następne badanie za 3 tygodnie , wtedy usg i ktg. Dziś nie kazała robić bo to bezsensu.

Luteiny już mam nie brać, a magnez jeszcze tydzień.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wy się nie nakręcajcie na skurcze na KTG :D albo inaczej , które chodziły na SR przypomnieć sobie jak wyglądają skurcze porodowe , a te które nie chodziły zapytać położne. Takie wahanięcia nie oznaczają zupełnie nic, piszą się jak maluch się rusza, jak macica spina czyt. trenuje i nie zwiastują porodu.

Betka z drugiej strony nie ma co się martwić , że nic się nie pisze. A lekarz widać lubi dmuchać na zimne. Ja przed porodem chodziłam raz w tygodniu, bo terminie miałam chodzić co 2 dni. Nawet 2 razy zdążyłam iść. Obowiązkowe Ktg jest dopiero po terminie porodu , do tego jedno dodatkowe usg. Więc nie każda będzie miała, bo to zależy od lekarza.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom

no ja rozumiem jakbym po terminie miala chodzic często a nie od dziś do dnia terminu porodu a potem tydz po terminie czekac i na patologię do szpitala jechać tak jak kazała 08.10... no zobaczymy co wyjdzie na innych ktg bo często tam będę teraz:)
 
reklama
no pewnie, że tak.... dziś już śniło mi się że karmiłam małego a mojemu mężowi, że mówi brałem go tak na ręce normalnie zero stresu że główka leci do tyłu ( bo on sie tego boi tej chwiejności:):D
 
Do góry