reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

Hej dziewczyny. Pytanie padło na innym wątku ale tu odpiszę. Dziś mija tydzień od porodu. Ja od poniedziałku w domu i w sumie od dwóch dni juz śmigam normalnie po tym cc. Wystarczą mi jedna tabletka przeciwbólowa na 12h. Zniosłam to dużo lepiej niż za pierwszym razem, a nie wierzyłam jak ktoś mówił ze tak może być bo po pierwszej do ponad 10 dni cierpiałam. Może to też kwestia motywacji bo dzieciaki zostały jeszcze na neonatologii i siedzę u nich całymi dniami. Ogólnie leżą i śpią jak w sanatorium bo wszystko z nimi ok tylko jeszcze do końca nie zalaplay ssania i muszą przytyć po 100g do tych magicznych 2kg. Są przeslodkie. Z innych informacji tydzień po -8kg a to jeszcze nie koniec bo i brzuch jeszcze mam i obrzęki także liczę jeszcze na jakieś 5 :)
Dacie radę a ja trzymam za was wszystkie kciuki

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
tekila85 ja planuję kupić ten monitor oddechu
http://www.smyk.com/catalog/product...cCQEatZ65CjJQWcAjKEbRBoC7Rvw_wcB&gclsrc=aw.ds
Jeszcze go nie używałam ale tak jak poczytałam , to te pod materac są chyba są o tyle gorsze, że za każdym razem jak się podnosi dziecko to trzeba pamiętać żeby go wyłączyć, bo inaczej będzie krzyczał np. w środku nocy jak się dziecko weźmie to karmienia , a monitor nie będzie wyczuwał oddechu , a potem jak się dziecko odkłada to trzeba włączyć, mi się wydaje , że ja jednak bym o tym zapomniała , zwłaszcza w środku nocy jak pewnie czasami coś przez sen prawie się robi .
Moja koleżanka również używała tego do którego link wysłałam i mówi, że było w porządku , że przez ten czas kiedy go używała może 3 razy jakby alarmowała i że raz faktycznie coś mogło być nie tak .
Jedyne co mnie martwi z tym przenośnym to, że jak oglądałam filmik na youtube z jego użytkowaniem to miałam wrażenie że trochę się wbijał w brzuszek dzieciaczka i zastanawiałam się czy to nie będzie przeszkadzało
 
Dzięki dziewczyny. Wiola gratulacje. :) Nie zdecyduje się na usg 3d bo już jest trochę za późno 33 tydzień wg OM a wg usg z 32 tyg to teraz by był 35 tydzień bo o 2 tyg starsze dzieciątko. A już i spore bo 2594g i ułożenie główkowo podłużne ma. Najważniejsze że zdrowe i najwyżej będzie ciekawa niespodzianka na koniec. Bo intuicja co innego mi podpowiada. I coś czuje że długo w dwupaku nie pochodze bo od kilka dni dziwne się czuje jest mi nie dobrze i co chwila bym była w łazience.
 
Mój mąż już na toaletę nie reaguje :-) Ogólnie ja śpię i tak w innym pokoju teraz ale akurat deska jest przy sypialni to nie będę mu tan trzaskać :-)
Ja też miałam zagwozdkę z komodą, bo jedna mam w sypialni gdzie mam dla dziecka dwie szuflady a druga w jego przyszłym pokoju gdzie jest całą taka komoda z Ikei na Jego ubranka :-) no i nie widziałam jak też rzeczy podzielić żeby nie latać za dużo :-\ póki co tę takie na początek 56 dałam do sypialni a 62 plus takie ciepłe rzeczy raczej na spacery zostały w tamtym pokoju. Nie wiem czy to będzie ok bo nawet mam problem gdzie będziemy Młodego kąpać :-\ w sypialni to nie na jak, w dużym pokoju byłoby wygodnie ale tam ciężko nagrzać, w jego pokoju znowu też tak nie wiem gdzie wannę postawić :-\
A wiem, że te czynności po kąpieli powinny być sprawne :-(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
my naszczescie mamy ogrzewanie gazowe i jestem wstanie ogrzać sypialnie na czas kąpieli, na początku chciałam kapać małego w łazience ale tam może być mało miejsca i nie chciałabym go tak nosić mokrego miedzy pokojami a bieganie z przewijaniem z sypialni do łazienki i organizacja kolejnego kącika do pielęgnacji mija się chyba z celem. Wiec wanienka stoi na dużej szafie w sypialni razem z mata antypoślizgowa a stelaż wsunęłam pod łózko, na czas kąpieli to się po prostu rozłoży na środku pokoju skąd z każdej strony będzie do małego dostęp. Zastanawiam się tez czy odrazu nie wciągnąć sobie na pięterko gondoli do werandowania. Postawie sobie obok okna i niech stoi prze dwa tygodnie zanim wyruszymy na prawdziwy spacer. Kupiłam w koncu ten kombinezon z zalando ale dostałam jeszcze od siostry 3 inne i już taki zimowy wiec można go przebierać :)
 
Ja jednak wyprasowałam pranie :-) udało mi się po cichu wyjąć deskę :-) teraz może uda mi się zasnąć, bo spałam tylko godzinę w nocy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

ja zasnęłam , wypiłam dwie herbaty zjadłam śniadanie poprzekladalam te ubranka i się położyłam. Dla malucha mam taka duza komodę z trzeba szufladami ale wrzuciłam tez tam wszystkie kocyki pieluszki otulaki dodatkowe śpiworki dlatego teraz musiałam trochę to przeorganizowac

jeśli chodzi o monitor to my kupiliśmy trzy w jednym firmy Angelcare, mam nadzieje ze będzie ok bo wychwalali go znajomi
 
Ostatnia edycja:
Ooo widzę nie tylko ja zastanawiam się nad miejscem kąpieli. .. ja stawialam na sypialnie ale nie wiem czy będę grzala dodatkowo bo później jak spać w takim nagrzanym pomieszczeniu. .. hmmm wiec może salon. .. sama nie wiem. małą kapalam w pokoju po prostu i nie grzalam nic bo to była pełnia lata a teraz chyba będzie trzeba troszkę cieplej zrobić... zresztą zobaczę jakie będą temp ;)

Napisane na SM-G355HN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Patrish ja wczoraj pofarbowalam farbą do włosów krzesło, ale moj nie zauważył :p jak zobaczy to powiem, że nie wiem skąd to, a że smieci wyrzucił to i dowodów pograzajacych mnie nie ma. Ja juz w domu, zaraz znajomy ma przyjsc pokoj skończyć malować bo moj w pracy. Dobrych mamy tych przyjaciół. Ja czuję sie fatalnie, bylam w sklepie i mam okropne klucia w pochwie co jakis czas, chyba czyms sie znów zatrulam, ciagle mi nie dobrze i juz 3-razy w toalecie bylam. Nigdy nie miałam problemow zoladkowych, a teraz juz drugi raz. Odebralam za to wyniki badan i o dziwo są rewelacyjne, teraz wstawilam pomodorowke i niech sie robi. Lubie taką co kilka godzin po malutku sobie dochodzi.
 
reklama
Do góry