reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Ogólnie z tego co kojarzę to pierwszy miesiąc, który płaci pracodawca, to kontrole są raczej jak pracodawca Cię zgłosi. No i niby częściej jak ktoś podkabluje, że masz lewe L4, albo umowa była niedawno zawarta itp. Niestety "normalne" kobiety też kontrolują. Statystyk nie znam, pewnie to niewielki % A chodzące L4, nie oznacza, że możesz robić co chcesz :/
A historii było kilka. To jest podobno tak, że jak Cię nie zastaną w domu, to musisz złożyć wyjaśnienia i zatrzymują Ci wypłatę. Jedna dziewczyna była na spacerze, wyjaśnienia złożyła, ale przyszło jej 2 pismo, że w innym ZUSie musi się znów wytłumaczyć. No i pod pytaniem tego przypadku odezwały się inne, że to i czasami na komisję wzywają itd. Jedną w 6 miesiącu lekarz orzecznik przywrócił do pracy. Czytałam to o 1 w nocy, więc nie przytoczę konkretnych przykładów ;)
Bynajmniej zawsze mogą nas skontrolować, bo tak. A ja znając życie akurat bym spała i nie słyszała domofonu.... :p
 
Julian kontrole są tak do godziny 17 bo tak pracują ludzie w Zusie. Najczęściej kontrole maja te kobiety , którą mają własną firmę, pracują u prywaciarza lub zawarły umowę o pracę chwilę przed zajściem w ciążę.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To bywa bardzo bardzo różnie. Ja jestem od 2 marca i odpukać nie miałam kontroli. Koleżanka miałam dwa tygodnie przed porodem, inna wcale...Jeszcze inna miała trzy...
Jeżeli też w firmie jest ponad 20 pracowników to też jest inaczej bo firma wypłaca całe l4 tyle, że odciąga sobie od tego co musi wysłać do ZUSu i też wtedy jest się mniej na świeczniku.
Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja drugi miesiąc jestem na zwolnieniu i teraz teoretycznie już chyba zus mi powinien płacić i zastanawiam się właśnie jak to będzie
 
ja drugi miesiąc jestem na zwolnieniu i teraz teoretycznie już chyba zus mi powinien płacić i zastanawiam się właśnie jak to będzie

julia mi za pierwszy miesiac płacił pracodawca a juz za nastepny wypłatę dostałam od mojego płatnika ale z zusu to zasilek chorobowy:) dostaniesz w swój dzień wypłaty normalnie i kurde dobrze na tym wychodzę hehe:) więcej kasy
 
reklama
Tekila hehehe ja tak zrobiłam jak Krystiana urodziłam. .. od razu ba brzuch ;)
Betka co to za sukienka ??? Pokazuj i pisz gdzie kupiłaś ??



Aria kiecka prosta taka zwiewna kupiona w sklepiku osiedlowym:)
 

Załączniki

  • DSC_0066.JPG
    DSC_0066.JPG
    510,6 KB · Wyświetleń: 94
  • DSC_0067.JPG
    DSC_0067.JPG
    473,4 KB · Wyświetleń: 84
Do góry