reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

Tola a dlaczego uważasz , że przez nie się załatwiłaś? Moim zdaniem to Ciebie załatwili.
Pola no tak oksy... ja nie chciałam zgodzić się na oksy w obawie przed bardziej bolesnym porodem i interwencjami. Podali mi koniec końcem by wydłużyć skurcze parte. Bo właśnie mimo, że parłam długo , mała nie schodziła a skurcze trwały 20s. A powinny z tego co kojarzę ok minuty. Wiecie co mi dała oksy? 10s... większego bólu nie zanotowałam. Tylko ja dostałam ją późno. Nadal nie zgodziła bym się na podanie oksy wcześniej.
A co do nacinania jeszcze. Ja twierdzę , że jestem sama sobie winna , bo nie zrobiłam nic w celu poprawy elastyczności tkanek. Teraz mam zamiar ćwiczyć z annibalem czy jak to się zwie. Może drugi poród będzie bez ran ;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Bo mi nagadaly ze wszystko mozna jak sie chce. Mnie lekarz prosil ze podaje znieczulenie to malo go nie pogryzlam bo bede rodzic bez... Nagadaly ze bedzie pieknie swoja muzyka, po co mi muzyka kiedy czekam na dziecko i jego darcie chce slyszec, ze przy porodzie nie ma krwi, a inna polozna weszla zobaczyla wanne krwi i prawie krzyczala "ile krwi..." to sie jej zapytalam czy od wczoraj tu pracuje? Czy moze przez 20 lat tyle nie widziala bo na piedziesiatke wygladala.

Oxytocyna. Nawet nie znalam jej dzialania.
Ja bylam rowne 14 dni po terminie i trzy dni od czasu odejscia czopa/ czopu.
Wzieli mnie po 3 nocach nieprzespanych przez skurcze. Wymiotowalam co pol godziny, bylam padnieta, w dzien troche odsypialam bo nie bylo skurczy. O 6 robili mi ktg skurczy brak.
O 9 zaprosili na porodowke. Bez lewatywy, sikania nic. Rozwarcie 5. Jak mi 6 praktykantek wsadzilo po raz reke Rozwarcie po pol godz na 9.Dali Oxytocyne mialam jeden skurcz co 4 minuty przez 6 godzin.

Po cieciu nie mam sladu, no moze cienka niteczka. 3 szwy. Nie bolalo i szybko sie zagoiło.
Slyszalam ze peknoecie jest gorsze. Dziewczyny do listy szpitalnej dorzuccie sobie tamtum rosa.
 
Wiesz co Tola , to Ty chyba tak trafiłaś albo ja miałam szczęście. U mnie położna na SR mówiła i o bólu i o krwi. No i sporo czytałam przed, a i porodówke lubiłam oglądać[emoji14]

Betka tantum do przemywania krocza. Ja miałam ze sobą buteleczke do rozpylania i psikałam po każdym skorzystaniu z toalety. I to bardziej higieniczne się podmyć i ulgę przynosiło.
Ja polecam też do listy szpitalnej butelkę 0.7 z dziubkiem z wodą. Bardzo chce się pić , a ja bym nie podniosła 1.5 l ręką ;) a dziubek wygodny.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry