reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Myślicie, że jest sens umawiać się wcześniej niż za 3 tyg z innym lekarzem? Czy to bez sensu i lepiej faktycznie poczekać aż maleństwo podrośnie przez ten czas?
 
reklama
Blair foteczki nie dostałam bo pani doktor kazała mi przyjsc jeszcze za tyg bo serduszko bedzie już bardzo dobrze widoczne i jeszcze raz zrobi mi usg i w tedy poprosze o fotke :-) A co do kwasu też mam mieszane uczucia muszę jeszcze poczytac o tym chyba
 
Akatusik, okropne przeżycie :( Mam nadzieję, że jutro rano okaże się, że wszytko z Fasolką dobrze! Trzymaj się :(


Jeśli mogę spytać to ile kosztuje takie usg? I właśnie najlepiej w tym czasie je zrobić?

I jak często powinien lekarz zlecać usg? A na to genetyczne dostaje się skierowanie czy samemu trzeba?

I jeszcze jestem jednego ciekawa.. Jak szukałam dobrego lekarza prowadzącego to natknelam się na oddział patologii ciąży który dotyczy kobiet z zaburzeniami tarczycy.. Czy faktycznie trzeba być aż pod taką opieka,czy wystarczy dobry endokrynolog?

Ja jestem pod kontrolą "zwykłego" endokrynologa.

W ciąży z Hanusią miałam USG 3/4D aż cztery razy. Pod koniec pierwszego trymestru, połówkowe, w 7. miesiącu (bo spanikowałam, że się Hania nie rusza i pojechaliśmy Ją podejrzeć ;) ) i pod koniec ciąży. Wszytko prywatnie koszt 200 zł za każde usg. Nie wiem jak jest na NFZ ale to genetyczne czyli połówkowe jest obowiązkowe, więc na pewno refundowane, ale jak sądzę w 2D.
Oto zdjęcie z 12. tygodnia dla porównania

2D:

USG 27.02.2013 edit 2d.jpg

i 3D:

USG 27.02.2013 3D edit.jpg
 

Załączniki

  • USG 27.02.2013 edit 2d.jpg
    USG 27.02.2013 edit 2d.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 104
  • USG 27.02.2013 3D edit.jpg
    USG 27.02.2013 3D edit.jpg
    15,5 KB · Wyświetleń: 117
Akatusik, okropne przeżycie :( Mam nadzieję, że jutro rano okaże się, że wszytko z Fasolką dobrze! Trzymaj się :(




Ja jestem pod kontrolą "zwykłego" endokrynologa.

W ciąży z Hanusią miałam USG 3/4D aż cztery razy. Pod koniec pierwszego trymestru, połówkowe, w 7. miesiącu (bo spanikowałam, że się Hania nie rusza i pojechaliśmy Ją podejrzeć ;) ) i pod koniec ciąży. Wszytko prywatnie koszt 200 zł za każde usg. Nie wiem jak jest na NFZ ale to genetyczne czyli połówkowe jest obowiązkowe, więc na pewno refundowane, ale jak sądzę w 2D.
Oto zdjęcie z 12. tygodnia dla porównania

2D:

Zobacz załącznik 671503

i 3D:

Zobacz załącznik 671504

To zdjęcie 3D robi wrażenie .. :) chyba też się wybiorę na takie pod koniec I trymestru :)

a genetyczne w którym tygodniu jest robione?
 
Akatsuki trzymam kciuki, pamiętam jak moja koleżanka była na stażu w Belgi i tam w 7 tygodniu w nocy dosłownie ją zalało, a dzidzia cała i zdrowa

co do 3/4D to mój lekarz na każdej wizycie zawsze na koniec badania przełączał sprzęt z opcji 2D właśnie na 3/4D abym popatrzyła na dzidzię, ale tak naprawdę 3D to bajer, używany głownie do oceny twarzoczaszki, bo wszystkie wady wyklucza się w 2D, nawet o ośrodkach referencyjnych używają tylko 2D
 
Ostatnia edycja:
hej
ja nadal czuje sie fatalnie, dzisiaj jeszcze ból głowy, mdłości, wszystko
co jest mozliwe

bata ja też na kazdej wizycie mam 4D robione, mój gin ma taki sprzet i to jest
już w cenie wizyty, mówił mi, że teraz zakupili równiez specjalistyczny sprzęt do szpitala
i genetyczne badanie, jakies specjalistyczne, ze wzgledu na mój wiek ( mam już więcej niż 35 lat))
bede miec robione, wczesniej kierował do Krakowa( to jest 100 km od nas i wizyta kosztowała ponad 200 zł

Niksa gratuluje wizyty, na NFZ to raczej rzadkość, fajnie, ze sa tacy lekarze

Akatusuki trzymaj się i napisz jak bedziesz po wizycie,

Tiramisu bete jest najlepiej zrobic 2 lub 3 razy patrzysz wtedy czy przyrost jest dobryy
to jest najwazniejsze w tym badaniu
 
Tez wlasnie sie zastanawialam nad zrobieniem w pozniejszym czasie zdjecia usg w 3D :)
wyglada to pieknie :) jak bede 16 marca na kolejnej wizycie to napewno sie o to zapytam :)
Ja mieszkam obecnie w Belgii i tutaj bede rodzic i musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem jak bardzo mila opieka jest tutaj bo nie poszlam do polskiego lekarza bo sa za daleko ode mnie ale nie zaluje tej decyzji :) :)
 
kate ale i te genetyczne w szpitalu będziesz mieć w opcji 2D głównie, ja urodziłam córkę z krytyczną wadą serca najeździłam po trzech ośrodkach w Polsce i nigdy w obrazowaniu wady lekarz nie włączał opcji 3 D, zobacz w 12 tc na daniu prenatalnym przezierność i przepływy też się bada tylko w 2D, 3D może zobrazować obrzęk płodu - mój lekarz też nie brał nigdy więcej za ten co jakby nie było fajny widok brzdąca

kate a opaska dziś nie pomaga, czy nie nosisz cały czas
 
reklama
Ja dziś w nocy znów delikatnie podplamiałam :,( Mdłości tylko chwilami mnie łapią, jak coś zjem. Brzuch mnie delikatnie pobolewa w okolicy jajników. Mam złe przeczucia, nie wiem już co mam myśleć. Nie chce się nastawiać pozytywnie żeby się nie rozczarować. Jutro się okaże wszystko jak będę na wizycie.


f2w3dqk3wcsnn0by.png
[/url]
 
Do góry