reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Przede wszystkim zdowia dla chorujacych :)
Deamgirl ja robilam o godzinie 19 wiec lekarka dobrze wiedzial, ze bez jedzenia sie nie da tyle czasu :) wiec spokojnie mozesz cos przekasic :)
U mnie znowu pogoda sie psuje :/ dzisiaj jade sie zapisac do szpitala na badania bo dostalam skierowanie na glukoze
I jeszcze musze do ubezpieczalni bo cos mnie laduja w kulki i chca mnie oskubac za porod :/
 
reklama
Dziołchy ponawiam pytanie!!! Czy morfologię w ciąży muszę robić na czczo? Lekarz nic nie mówił, ale nie jestem pewna, zdania są podzielone - jak Wy robiłyście?

(pytam bo jadę akurat i chcę zrobić morfologię, ale nie wiem czy mam nie jeść do tej 11 czy mogę coś przekąsić, a poprzednie morf. robilam zawsze na czczo rano)

Tak, na czczo. Mi tak powiedział lekarz.
 
Dziołchy ponawiam pytanie!!! Czy morfologię w ciąży muszę robić na czczo? Lekarz nic nie mówił, ale nie jestem pewna, zdania są podzielone - jak Wy robiłyście?

(pytam bo jadę akurat i chcę zrobić morfologię, ale nie wiem czy mam nie jeść do tej 11 czy mogę coś przekąsić, a poprzednie morf. robilam zawsze na czczo rano)
U mnie (tzn. w warszawskim szpitalu położniczym na Madalińskiego) samej morfologii nie każą robić na czczo. Ale ja jestem już tak przyzwyczajona, że zawsze robię na czczo. Piję tylko wodę niegazowaną, bo mi się żyły chowają.
A ja dziś byłam na kontroli. Na razie wszystko ok. 1.06. idę na usg połówkowe, a 8.06. mam test obciążenia glukozą. Lekarz mi powiedział, że jak donoszę do 19.09. - będzie miodzio. Oby! [emoji6]
 
paulka ooo to spory ten Twój maluch, ja mialam usg 21t0d i moj wazyl 355g, wiec niewiele wiecej niz Twoj, a przeciez Ty teraz masz 20 tydz, no nic daj znac jak tam, ale w sumie to moj moze jakis niesduzy jest, bo termin mi sie opoznil tym razem

xmamuska ja narazie nie planuje, bo jak to z nasza pogda nigdy nic nie wiadomo, ja mam pełno ubranek chlopiecych wiec nic nie kupuje, tzn mam ale wsyztskie dzieci rodzily sie na wiosne, wiec w sumie to jakis kombinezon moze bede musiala kupic, w pazdzierniku czesto jest piekna pogoda, wiec moze przydalby sie taki jakis z polaru czy tam taki mis, mysle ze cienszy to juz nie, bo az tak cieplej pogody nie przewiduje, a pozniej jakis gruby zimowy

malinka a to jak Ty masz na imie, ze mieli taki problem? wiesz z tym rozmiarem kombinezonu to roznie jest, moj synek urodzil sie nie duzy 3200 i 57 cm, ale bardzo syzbko rosl i tył przez pierwsze pol roku, wiec rozmiary zmienialismy co i rusz, tak naprawde jak mial 3-4 msce nosil juz 68, wiec ja raczej bede na 68 kupowac, bo lepiej taki niz mialby byc za maly a zima trwa teraz dlugo az do marca i to nie wiem czy do konca starczy

dreamgirl ja ogolnie robie na czczo, ale ktoregos razu sie zapomnialam i zjadlam i wyiki wyszly mi slabe dosyc, ale to chyba nie bylo od jedzenia :p wiec mysle ze mozesz cos podjeść, a co masz tam paść kobieto :)
 
Co do morfologi to zawsze robię na czczo ale w szpitalu miałam pobrana ok 22 i nic nie mówili że za późno i że nie na czczo

Dolga - Paulina, bardzo trudne prawda? Nazwisko to w sumie nawet brzmiało podobnie ale imię mi przechrzcili na zupełnie inne :-D mówię wam teraz się z tego śmieje ale nerwy w sumie też mam na to jak to wszystko wygląda...

No właśnie chyba lepiej na 68 kupie bo lepiej żeby trochę nawet luzniejszy był... Chyba że urodzi się malutka to dokupie ale może i podrosnie do tamtego zanim mrozy przyjdą, najwyżej cieńsze kupie ze dwa rozmiary? Chyba tak zrobię :-D mam nawet upatrzony jeden grubiutki hihi i się czaje i czaje :-D już ledwo się powstrzymuje przed kupowaniem :-)
 
Xmamuska no właśnie nie mam pojęcia w co ubrać :-o w sumie pogody tak zmienne że ciężko przewidzieć jak będzie.. Ale ja myślę o grubym kombinezonie na zimę, apropo jaki rozmiar? 62? A na jesień właśnie pajacyk, dresiki i kocyk ewentualnie może cienszy polarowy kombinezon w razie czego ale to już zapewne dokupie po porodzie jak będzie wiadomo mniej więcej jakie pogody się szykują i jak duża będzie moja kruszyna :-) chyba że trafię na super promocje ale nie mam pojęcia jaki rozmiar

Ja kupiłam taki grubszy polarowy z podszewka na 62 i zimowy na 68. Ale u nas to pogoda w listopadzie może być okropna wiec na mnie nie patrzcie :-)
 
Buba u mnie też to było grane ale Zuzia ostatnio ciągle jest na minusie :-D
A Fran ściubigrosz ma sporo oszczędności i boli go jak piątaka musi kopsnąć ;) ale jak tak dalej pójdzie to szybciutko na minusie będzie ;) będzie jechał w kredycie ;)
Dziołchy ponawiam pytanie!!! Czy morfologię w ciąży muszę robić na czczo? Lekarz nic nie mówił, ale nie jestem pewna, zdania są podzielone - jak Wy robiłyście?

(pytam bo jadę akurat i chcę zrobić morfologię, ale nie wiem czy mam nie jeść do tej 11 czy mogę coś przekąsić, a poprzednie morf. robilam zawsze na czczo rano)

Ja naczczo z przyzwyczajenia. Wydaje mi się że jak byłoby wymagane naczczo to lekarz by powiedział. Ale dopytaj.
 
reklama
Do góry