reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Ladyk,

To kciuki za wizytę ;)

O matulu my to nawet o samochodzie wolimy nie myśleć [emoji23]
Dopiero co kupiliśmy drugi - meganke. Tak więc chyba jedynie na dwa samochody będziemy jeździć bo pierwszy to punto [emoji3]
Ale jeszcze zobaczymy. Może wygram w totka ;)

My dla Gutki mamy fotelik baby design amigo. Bardzo fajny ma atesty, a i cena nas nie zabiła [emoji6]
 
Isofix montowany za pomocą pasów bezpieczeństwa z definicji nie byłby isofixem. O ile się orientuję, jako isofix definiuje się dwa metalowe pręty na stałe zamontowane w aucie. [emoji5]

Polecam artykuł:
fotelik.info :: ISOFIX nie jest już gwarancją bezpieczeństwa -

mialam fotelik pebble z baza ktora byla zamontowana za pomoca pasow I nozki ktora blokowala ja w miejscu. zrobilabym ci fote ale wyslalam wszystko do Pl dla chrzesnicy mojego meza.
 
Wiem, że są bazy montowane pasami bezpieczeństwa [emoji5] . Mój brat miał nawet taką konstrukcję. Ale na pewno nie są to bazy isofox, bo isofix to właśnie te dwa uchwyty montowane na stałe w aucie. [emoji5]
 
Asika może jest to jakiś trend ale jak kogoś stać to czemu nie? Dziecku to nie szkodzi. Masz już dzieciaczki więc napewno masz już swoje doświadczenie więc to pewnie nim na pierwszym miejscu powinnaś się kierować. Ja akurat odniosłam wrażenie, że październikowe mamy dosyć racjonalnie podchodzą do sprawy. dużo mam planuje kupić wózki używane. O fotelikach jest opinia, że najlepeij żeby był nowy albo chociaż ze sprawdzonego (bezwypadkowego) źródła. Ja planuję wyrwać na promocji maxi cosi cabrio i dokupić jak się uda baze familyfix (na pasy) używaną. A jak się nie uda to jakiś fotelik poprostu z maksymalną ilością gwiazdek, możliwie najtańszy.
Co do konsultacji z kilkoma lekarzami to są różne przypadki. Kobiety po poronieniach lub takie które starały się o dziecko długo wg. mnie są zupełnie usprawiedliwione. Z resztą o ile było by mnie na to stać sama bym pokusiła się o kolejną konsultacje lekarską.


A tak pozatym to od niedzieli tak mnie ciągnęło w brzuchu, że masakara no i dziś robiłam cotygodniową fotke i widzę efekty :) ładnie mi brzuszek rośnie. Chyba moge już korzystać z przywilejów ciężarnych. :D
 
Akatsuki, no bazę miałaś [emoji5] .
Tylko nie była to baza isofix, skoro montowana pasami bezpieczeństwa.


ISOFIX, to międzynarodowy system mocowania fotelików w samochodach, który zapewnia najbezpieczniejszy, najłatwiejszy i najszybszy sposób poprawnego montażu dziecięcego fotelika samochodowego bez użycia samochodowych pasów bezpieczeństwa. Od 2006 r. wszystkie nowe samochody są wyposażone w Isofix i górny punkt zakotwiczenia. Także duża liczba samochodów skonstruowanych przed 2006 r. jest wyposażona w Isofix.

Jak działa ISOFIX

Montaż fotelika samochodowego Maxi-Cosi przy użyciu zaczepów Isofix w Twoim samochodzie umożliwia sztywne połączenie pomiędzy fotelikiem samochodowym a ramą samochodu. Foteliki i bazy Maxi-Cosi, dla niemowląt i maluchów , z systemem Isofix są wyposażone w nogę podpierającą, która jest trzecim stabilizujacym punktem zakotwiczenia. Bazę do fotelika samochodowego z systemem Isofix montuje się tylko raz – pozostawiasz ją w samochodzie i już zawsze gotowa jest do użycia z fotelikiem.
 
ok... :D blond mi sie jednak przebija przez czarna farbe...
ok to jak mam auto z 2006 to automatem mam isofixa, tak?
 
reklama
Migotka, Xmamuska noo ładnie ładnie, mali czytelnicy ;)

Akatsuki haha ekstra ta twoja młoda, łobuziara, ale gdzie ona tam Twoja haha ;) może do tatusia podobna

Colly na kiedy masz termin, bo patrze ze mamy ten sam tydzień, ja wcześniej miałam na 5 październik z usg, z moich wyliczeń na 2, a ostatnio na usg wyszedł 28
wrzesien

Ojej Buba dobrze ze jesteś iuświadamiasz mnie w pewnych sprawach,nie wiedziałam że te foteliki mają jakąś Datę przydatnosci

Kamilove sluczniutka ta Jagodka ;)
Ja też pojęcia nie miałam dopòki nie dostałam zlecenia zrobienia filmiku dla jednej z firm motoryzacyjnych i przy kawce poznałam kolesia ktòry siedział w testach zderzeniowych i on mie uświadomił, bo wcześniej wydawało mi się że każdy fotelik jest bezpieczny i można zostawić dla drugiego dziecka( nie mòwię o dzieciach z mała ròżnicą wieku)

My się zastanawiamy nad bazą. Mamy auto z 2004 i isofix nie mamy ale jest jeszcze familyfix. Familyfix mocuje się pasami. Podobno lepiej tak niż sam fotelik pasami ale podejrzewam że gorzej niż z isofix.

Co do tego zapinania pasów przez ciężarne to mnie ten dolny przeszkadza strasznie więc używam tylko tego górnego. Całkiem bez pasów bym się nie odważyła. Chciałam kupić ten adapter do pasów ale cena 200zł trochę mnie odstraszyła. Muszę poszukać czegoś tańszego w necie.

Na pewno z familyfix i bezpieczniej i wygodniej :)

Myślę że spoko można znaleźć adaptery z drugiej ręki to bardzo wygodne rozwiązanie :)
 
Do góry