reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Mrówka, ja też mooooooocno trzymam kciuki!!

Czy któraś z Was wie ile dni w przód lekarz może wypisać zwolnienie? Jeśli idę do lekarki 30.03 to może mi wypisać zwolnienie od powiedzmy 2.04?

takie coś znalazłam:
"Zaświadczenie lekarskie, co do zasady, wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie, lub od dnia bezpośrednio
następującego po dniu badania. Jest to klasyczna sytuacja, w której wnioskodawca uzyskuje zwolnienie lekarskie od dnia, w którym przyszedł do lekarza lub od dnia następnego. Przepisy przewidują również możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego za okres późniejszy, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, jeżeli:


  • bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy,
  • badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy."

i wystawiane wstecz:

"Zaświadczenie lekarskie może być także wystawione na okres poprzedzający dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują, że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy. Okres ten nie może być jednak dłuższy niż 3 dni. Zwolnienie lekarskie za okres wcześniejszy niż 3 dni może wystawić jedynie lekarz psychiatra w razie stwierdzenia lub podejrzenia zaburzeń psychicznych ograniczających zdolność ubezpieczonego do oceny własnego postępowania."

Krewetka wszystko to co jest zalecane przez PTG to ja mam na takim planie opieki przedporodowej z luxmedu.
 
reklama
Krewetka, żebym nie była gołosłowna, wrzucam linka do strony z informacją o tym usg:

II wizyta: ok. 12. tygodnia ciąży | Polskie Towarzystwo Ginekologiczne

;-)

przed chwilka czytalam te stronke, nie wiem moze chce i zrobic na nasstepnej wizycie( 14t1d), bo teraz mam wpisane w karcie ciazy 10t ( na wizycie byl 10t1d), ja niestety nie mam zadnego prywatnego ubezpieczenie wic zostaje mi tylko na NFZ, ale gin mam napraede fajna, tylko tak sie martwilam czy wszystko jest ok ze o wiele rzeczy nie zapytalam
 
Ostatnia edycja:
Lantka, fajna strona. Wydrukowałam sobie. I z tym bonem idę do punktu Diagnostyka i płacę 99 zł i mam zrobione te wszystkie badania co są wymienione?
 
Dziewczyny mam nadzieje że te plamienia to nic poważnego. Nie zawsze oznaczają najgorsze. Może to był jakiś krwiak? Odzywajcie się jak będziecie coś wiedzieć.

A co do facetów. Czasami my kobiety oczekujemy wsparcia i wydaje nam się że one nam się należy. Otóż tak, należy nam się ;p ale tym biednym facetom też. Oni mają większe trudności z ogarnięciem tej sprawy. Nie czują tego co my a jedynie patrzą na to jak my się męczymy. Ja też wcześniej jak nie byłam w ciąży nie mogłam sobie wyobraźić tego jak to jest. Ja już się nauczyłam żeby nie spychać faceta na drugi plan. On też jest wspóltwórcą, on też będzie się dzieckiem zajmował i je wychowywał no i w końcu będzie musiał zadbać o zaplecze finansowe dla rodziny (chociaż i tak teraz mają łatwiej ze względu na roczne płate urlopy macierzyńskie ;) ). No w każdym razie on też będzie rodzicem i też jest to dla niego duża zmiana której ma prawo się obawiać.

Pamiętam jak kiedyś się pytałam mojego L czy będzie przy porodzie. Odpowiedział że nie. Oczywiście było mi bardzo przykro. Uważałam że to jego obowiązek tam być. No a on to odbierał jako kare. Ostatnio poruszyliśmy temat jakie to ważne dla mnie jest żeby on był tam ze mną, jaka ważna jest jego rola. Nie namawiałam go do niczego bo ostatecznie i tak zrobi jak będzie uważał aleeee... Ostatnio jak bratowa go spytała czy będzie przy porodzie to bez zastanowienia odpowiedział, że oczywiście :D
 
Colly moj to z przymusu bedzie musial byc prz porodzie najwyzej lekarz bedzie go cucil co 10min :) a z przymusu przez to ze do pazdziernika watpie zebym nauczyla sie tak perfekcyjnie jezyka zeby na porodowce sie dogadac z kimkolwiek :) na razie umiem juz takie podstawy tylko ale to nadal tyle co nic :p
 
Mrowkaa jesteśmy z tobą, bądź silna, myśl pozytywnie, będzie dobtze

Dreamgirl czy my przypadkiem nie mamy tego samego faceta haha jakbym o moim P czytała, tylko jeszcze dodatkowo w pewnym momencie zaczyna gadać jakby nic się nie stało, ja już nie wiem kto tu bardziej przeżywa ciążę
 
Annie tak właśnie doczytałam, że lekarz może wystawić zwolnienie trzy dni w tył i dzień w przód, choć mojemu zdarzało się wystawić dwa dni w przód :sorry2:
 
Colly mój w pierwszej ciąży tez nie chciał, ale w końcu wyszło ze był i się lekarze z niego śmiali ze był bardzo zaangażowany w poród, bo się darł żebym oddychala itp itd a ja się tak wkur... Ze masakra, no ale to poprostu ze strachu wszystko
 
Dziewczyny wybaczcie ja znów tylko o sobie bo nie mam ani siły ani czasu bo wiszę nad kiblem... Wymiotuje nawet po wodzie... wczoraj byłam u innego lekarza niż ten prowadzący ale l4 mi nie dał, jak sie lepiej poczuje to wam opisze dlaczego, a na wymioty dał torecan ale przeczytałam ulotkę i sie wystraszyłam... Czy któraś z was brała?
 
reklama
Do góry