reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

hejka :)


Powodzenia Iga :)
Dziewczyny mam kolejne zmartwienie. Trzy dni temu nasz mała po kompieli zrobiła się sobą wokół ust i noska. To samo powtórzyło się wczoraj też po kompieli ale w mniejszym stopniu. Dziś kiedy ja przebieralam bo ulała znów lekko posiniala :( 18 mamy wizytę u pediatry, w szpitalu była osluchiwana i z serduszkiem wszystko było ok. To samo podczas badań prenatalnych. Mąż uspokaja mnie, że to przez kompiel i wyziebiemie. W mieszkaniu mamy 23 stopnie a dodatkowo do kompieli dogrzewamy pokój. Strasznie się tym martwię. Do tego mała wcale nie beka i ulewa bardzo duże ilości pokarmu (karmie piersia). Najmniej ulewa w nocy ale czytałam, że to jest związane z większym spokojem podczas jedzenia. Nie da się ukryć, że mała jest bardzo zerna ale to ulewanie sprawia, że prawie nie śpię :( bo boje się, że coś się jej stanie.
Jak by tego było mało to jeszcze główkę wykreca z wielkim upodobaniem jedynie w prawa stronę. Walczę z tym ale nic nie skutkuje :(

Ja to się chyba nie nadaje na matkę :(

moj synuś po kapieli trzęsie się jak osika mimo że pokój nagrzany, szybko musze go ubrać i na chwilę zawinąć w kocyk żeby się zagrzał, moze spróbuj ją tak opatulć :)
a co do ulewania to ja dlugo szukałam złotego sposobu, bo nawet miał podejrzenie alergii pokarmowej przez te ulewania. Ja Szymka muszę dłużej ponosić na rękach w pozycji pionowej bo nawet jak odbije to po chwili znów odbija, albo po odbiciu kładę go na moment i podnoszę jak widze ze zaczyna się wiercić i wtedy jest drugi bek. nawet po tym potrafi troche ulać. Ale przestałam się tym przejmowac bo z każdym dniem jest coraz lepiej. :)

Hej hej :)

Wiem ze lata świetlne mnie tu nie było ale jakoś się tak złożyło.

U nas dobrze :) Zuzia rośnie, juz się pięknie uśmiecha :)

Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych ;)

Dagpio moja tez sporo ulewala, teraz trochę mniej bo nauczyłam się Ja karmić, czyli tyle ile Ona chce, nie wmuszam w Nią mleczka. Co do ulewania i odbijania, to karmiąc kp nie zawsze się odbije, jak się boisz w nocy (ja mam ten sam lęk) to połóż pod materacyk książki tak żeby zrobić spadek, u nas to pomogło. A jeśli chodzi o kąpiel to jak grzejesz pokój to ogrzej jeszcze ręcznik, żebyś otulała cieplutkim reczniczkiem ;) może coś pomoże :)

Szymon tez potrafi się juz pięknie śmiać, czasem przez sen zaśmieje się na głos :)

We czwartek byliśmy na szczepieniu, biedulek później całą noc miał gorączke a w dzień stan podgorączkowy ale już jest oki.
Waży już 5kg.... w 3 tyg przytył 1kg.
Dalej bujamy się z kolkami ale na szczęscie nie są te ataki tak straszne jak na początku, troszke popłacze i idzie spac.

Mam pytanko. Czy któraś z was ma problem z hemoroidami? jak sobie radziecie?
 
reklama
No i z Kacperkiem się bujamy od północy i pewnie jeszcze trochę to potrwa. W sumie nie płacze tylko po prostu nie chce mu się spać. Nie wiem jak to zrobić aby go jakoś wymęczyć przez wieczorem, czy go kąpiemy czy nie to nie ma znaczenia. Do tej pory sprawdzaliśmy wiele rytuałów i w końcu trzymamy się jednego i mam nadzieję, że w końcu załapie.
Chybra, ja po prostu staram się nie usypiać na siłę Olka w dzień, nawet go nie kładę do łóżka i nie za bardzo pozwalam mu zasypiać na cycu. Przede wszystkim liczę godziny snu. Zrób test i policz dokładnie ile spał - zapisz sobie na kartce lub w aplikacji jakiejś w telefonie. Sprawdź ile on śpi na dobę. I potem licz - jak ja mam średnią 16,5h snu u mojego szkraba, a około 17 ma już nabite 12h snu to nie ma więcej. Bo ja chcę aby spał potem powiedzmy od 20 do rana z przerwami jedynie na cyca. Więc jak się budzi to jest zabawa. Tańce przy radio, kąpiel oczywiście, trochę leży w bujaczku, trochę go nosimy, trochę ćwiczymy podnoszenie główki, no różne takie. I dlatego do tej pory ani razu nie pomyliła się mu noc z dniem. Poza tym - nie zapalam światła w nocy, to jest masakra, nie przenoszę go też na żaden przewijak - przewijam przy świetle telefonu na łóżku albo po ciemaku, zwłaszcza jak czuję że nie ma kupy tylko same siki.
Więc śmiało mogę powiedzieć, ze w dzień jakoś szczególnie nie wypoczywam, z trudem znajduję czas na obiad czy pozmywanie, chyba, że z Olkiem w leżaczku na podłodze obok siebie :-) Ale za to w nocy śpimy!!! Nie wiem co lepsze dla innych, ja wolę spać w dzień niż w nocy. :-D

pisze z patologii spać juz nie mogę :-( jestem zaskoczona jak mnie tu przyjęli na nic nie musiałam czekać położne wręcz latają przy pacjentach. Dziś rano zdecydują czy podlacza ja mnie pod balonik- miała któraś z was to??? Co 2h przychodzi położna i bada serduszko dziecka także mam pobudki :-( boje się jak cholera :-( juz nawet się porządnie zryczalam... A ci się dzieje z kamila??? Czy coś przegapiłam i jestem ostatnia
Kamila nic nie pisała, czekamy wciąż.
Ja mialam balonik, to nic nie boli, tylko tak lekko rozpiera, mogą też pojawić się większe lub mniejsze skurcze. Po jakimś czasie poczujesz, że on się przesuwa i chce wyjść to lekko pociągnij albo poprzyj i on wyjdzie. Ale to do kilku godzin może być. Ja miałam wsadzony około 11 a wypadł dopiero koło 21, także bardzo późno. I miałam lekkie skurcze, ale minęły :-) Ale to ja - bo u mnie to jak widać w życiorysie tylko oksytocyna działa jako środek wywołujący poród.
Wiem, że się boisz i nie napiszę Ci, że będzie lekko. Będzie bolało, mnie tez bolało jak jasna cholera, ale to już był druga raz i parłam ze zdwojoną siła aby to przyspieszyć :-) I dostać Olka w ramiona. I wtedy już przestało boleć cokolwiek. Tak właśnie będzie, nie ominiesz tego :-D
Już się nie mogę doczekać Twojej relacji :-)
 
hejka :)

Mam pytanko. Czy któraś z was ma problem z hemoroidami? jak sobie radziecie?

ja mialam jakies dwa tygodnie po porodzie, ale na szcescie po ok 10 dniach same sie wchlonely. Nic specjalnego nie robilam, staram sie tylko tak jesc zeby nie bylo zaparc no i jak najmniej siedzialam, wiecej albo na stojaco albo na lezaco.


Kamila nic nie pisała, czekamy wciąż.

hm Kamila przeciez urodzila...

My przed kapiela tez grzejemy w pokoju i maly od poczatku wogole podczas kapieli nie placze :)
Co do nocy, to my mamy zapalona cala noc taka malutka lampke w kontakcie, a do przewijania zapalam lapmke, ale to jest taka najslabasza zarowka jaka jest mozliwa, zeby wlasnie nie rozbudzac malego.


Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki maja jakies stale pory snu w dzien? Bo moj to nigdy nie wiem ile pospi, np wczoraj jak wstal o 9 to zasnal pozniej dopiero ok 12, a adzisiaj wstal o 8 na jedzonko, zjadl i spi do tej pory.

Ma ktoras taka karuzele ? Tiny Love, karuzela magiczna z projektorem 3w1 za 225,99 zł - Tiny Love - Zabawki i gry dla dzieci - Smyk.com


ale dzisiaj u nas wiatrzycho... az strach wychodzic z domu
 
cześc dziewczyny
paulka ja mam stosuje od 8 miesiąca ciąży proctogliverol maść już mam prawie wyleczone ,a było co leczyć .
Kasiak ja dziś kupiłam Karuzelka z misiami 3 w 1 taką jest bardzo fajna no i dziś była promocja w Bi1 i udało mi się kupić za 130 zł .Tylko ta którą mam jest taka chyba trochę mniejsza .
Mała super czekam na zdjęcia z sesji mam problem z pokarmem chyba mi zanika nie wiem dlaczego połozna mówi ,że jestem trochę wyczerpana i to może być powód .
Pozdrowienia miłego dnia uciekam na spacerek .
 
Dzięki Kochane za porady właśnie się szykuje bo o 16 mam się zjawic w szpitalu MSWIA w Bydgoszczy. Rozdarcie miałam tydzień temu na 2 palce także zobaczymy czy coś poszło dalej.

Dam znać jak juz tam się zaklumatyzuje :-) ♡♡♡♡

Skąd Ty jesteś, że rodzisz w Bydgoszczy? Też tam rodziłam... ;)
 
Dbdg jestem z Inowrocławia .
I co powiesz na temat opieki i porodu? Ja z opieki jestem zadowolona a z porodu to się okaże boje się ze mnie wymecza, dziś założyli mi ten balonik od 9 chodzę z tym ciekawe co będzie dalej
 
Doris - gdy nie śpi to na zmianę wszystko w kółko robimy, czyli pampers ( bo często kupkę robi ), butla w mlekiem, wodą, odbijanie, noszenie i lulanie w każdej możliwej pozycji na rękach i w każdym możliwym miejscu w domu. Taka słaba lampka świeci się praktycznie całą noc, a smoka również dajemy. Wszystko w kółko powtarzamy aż za milionowym razem przy którejś czynności usypia. Ehhhh przej*bane.
Paulka - nasz też ma takie ataki , że płacze i wije się i zaraz zasypia, szkoda mi go, ale już wszystko robimy co możemy,więcej pomysłów nie mamy .

Dzisiaj młody przegina, od rana spał tylko przez chwilę na spacerze w wózku :szok: Może chociaż dzięki temu będzie spał w nocy chociaż jakoś się nie łudzę. Jak mi jutro tak będzie odpierdzielał i przez cały tydzień jak męża nie będzie to nie wiem co mu zrobię
 
cześc dziewczyny
paulka ja mam stosuje od 8 miesiąca ciąży proctogliverol maść już mam prawie wyleczone ,a było co leczyć .
Kasiak ja dziś kupiłam Karuzelka z misiami 3 w 1 taką jest bardzno fajna no i dziś była promocja w Bi1 i udało mi się kupić za 130 zł .Tylko ta którą mam jest taka chyba trochę mniejsza .
Mała super czekam na zdjęcia z sesji mam problem z pokarmem chyba mi zanika nie wiem dlaczego połozna mówi ,że jestem trochę wyczerpana i to może być powód .
Pozdrowienia miłego dnia uciekam na spacerek .

Ja też kupiłam ta karuzele i jestem z niej zadowolona tylko szkoda że te gwiazdki się nie ruszają ale polecam ją mimo wszystko :-)
 
reklama
Hej!
Na hemoroidy polecam procto - glyvenol. Mi to pomogło przy bardzo bolesnych hemoroidach.

Kasik ja mam tą karuzele. Mam też drugą z fisher price FISHER PRICE KARUZELA Z BICIEM SERCA N8849 +PILOT (5758537393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Ale tą drugą kupiłam przy pierwszym dziecku i starsze dzieci jeszcze z niej korzystają. Do usypiania ją włączam z projektorem, bo syn nie lubi zasypiać w ciemności. I jeśli mam być szczera to ta z fisher price jest jak dla mnie lepsza. Jak syn był maleńki to uspokajał się przy odgłosie bijącego serduszka. Teraz woli melodyjki. Odgłosy natury są bardzo autentyczne. A w tej z tiny love przy odgłosach natury słychać też melodyjkę. Melodyjki nie są złe. Projektor też całkiem fajny, ale np brak mi pilota. W tej z fisher price ma pilota i było to przydatne.
 
Do góry