reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Hej babeczki :)
Pisze chyba czwarty raz :/ i wywala mnie z internetu post znika

Dream my tez mamy pryszczyki lekarka powiedziala ze to tradzik spowodowany hotmonami mamy :)
Takie male kaszaczki z biala koncowka nic nie robimy jak mlody sie drapna to pezetarlam octaniseptem.

znalazlam fajny blog poloznej jak macie ochote to linki do ciekawego artukulu o tym jak kapusta do mkeka mamy nie przenika ;) i zeby nie eliminowac jedzenia w swojej diecie
Suche suchary, mokra woda, dieta, reżim i niewygoda. Wytrwaj i karm kobieto! „Dieta” w czasie karmienia piersią. | Mataja

Eliminacja nabiału w trakcie karmienia piersią zwiększa ryzyko rozwoju alergii pokarmowej u dziecka. | Mataja

Iga oby szybko poszlo

A i laktoza to nie bialko z tego co kojarze :) jesli chodzi o nietolerancję laktozy ktora na wiekszosc noworodków wedlog naszej dr polecam delicol bez recepty przed kazdym karmieniem :) u nas zadzialam widze ze mlody spokojny kupy juz nie takie sluzowate. I nie ulewa bo wczesniej i nosem mu szlo

Eli zdrowka dla ciebie

My juz przed 8 odbylismy spacer :) bylo nawet ladnie. Ktos musial młodzież do szkoly zaprowadzic

Zaraz znowu wychodzimy jak mlody wstanie bo jestem taka rozstrzepana ze wczoraj kupujac mlodemu czepek i okolary na basen zostawilam to w sklepie po zaplaceniu. Oczywiscie siur nie powiedzial ze zakupy zostaly choc nawet nie kojarze gdzie mi je polozyl ten kasjer :/ a stalismy jeszcze z 5 minut niedaleko bo dzieci sie ubieraly
Pewnie dowiem sue ze nie ma tego i bede musiala kupic raz jeszcze
 
reklama
Iga powodzenia!

Macierzyński wypłaca ZUS jeśli pracodawca zatrudnia do 20 pracowników, powyżej wypłaca pracodawca i rozlicza się z zusem

Co do spania, teraz ponad tydzień mała spala z nami bo tylko tak zasypiala a przyznam że nie miałam głowy by chodzić pół nocy i ja usypiac by spala u siebie... Za to wczoraj od razu odlozylam do łóżeczka gdy mocno zasnęła po kąpieli i spala ładnie. Po nocnym karmieniu odlozylam lekko spiaca do łóżeczka i też spala ślicznie. Aż się dziwię że tak ładnie poszło, ciekawe jak będzie dzisiaj. Mój mały grzeczny aniołek :-)

I mamy chyba kolki... Podaję delicol i nawet jest lepiej :-)


Od kilku dni jest mi słabo, mam zawroty głowy, jestem senna a na prawdę się wysypiam a ciśnienie mam 98/80 :-/ nie wiem o co kaman...
 
Ostatnia edycja:
Ania kropla ja też próbuję uczyć małego zasypiania w łóżeczku ale kiepawo idzie, właśnie śpi w salonie na kanapie. Łóżeczko mam na górze, wyciągnęłam nianie elektroniczną, ale się okazało że zepsuta i go nie słyszę jak płacze. A ja jestem w trakcie czytania"zaklinaczki dzieci".
 
Doris - gdy nie śpi to na zmianę wszystko w kółko robimy, czyli pampers ( bo często kupkę robi ), butla w mlekiem, wodą, odbijanie, noszenie i lulanie w każdej możliwej pozycji na rękach i w każdym możliwym miejscu w domu. Taka słaba lampka świeci się praktycznie całą noc, a smoka również dajemy. Wszystko w kółko powtarzamy aż za milionowym razem przy którejś czynności usypia. Ehhhh przej*bane.
Paulka - nasz też ma takie ataki , że płacze i wije się i zaraz zasypia, szkoda mi go, ale już wszystko robimy co możemy,więcej pomysłów nie mamy .

Dzisiaj młody przegina, od rana spał tylko przez chwilę na spacerze w wózku :szok: Może chociaż dzięki temu będzie spał w nocy chociaż jakoś się nie łudzę. Jak mi jutro tak będzie odpierdzielał i przez cały tydzień jak męża nie będzie to nie wiem co mu zrobię

Chybra ja Szymkowi codziennie daje herbatke z kopru do picia między karmieniami i o 14 i 16 po 18 kropelek espumisanu i to w miarę mu pomaga, juz tak się nie męczy. No chyba ze to za mało to ok 17-18 daje jeszcze 10, nosze na rekach, kładę na brzuszku i jakoś dajemy radę. Zwykłej herbaty mu na razie nie daję bo bardziej płakał po niej a po koperkowej przynajmniej się wypierdzi.
Jak skoczę espumisan to spróbuję ten delikol bo jeszcze troche ulewa, moze mu to pomorze, choc teściowa dziś powiedziała ze dzieci które ulewają to lepiej się chowają, hehe stare przesądy, zobaczymy czy się sprawdzi :D

Dziś w nocy miałam 1,5 godziny zabawy bo za późno się obudziłam i mlody się rozbudził ale bestia cwana spał tylko przy kołysankach, jak wyłączyłam tablet to pobudka i płacz i tak było do następnego karmienia aż w końcu usnął twardo i do 8.30 był spokój.

Dziś jedziemy na usg bioderek, wizyte mamy o 19.20 masakra bo ja o 18 ledwo na oczy patrze...


Kamia1983 to niech ci na monitoringu sprawdzą że nie zabrałas towaru.
 
My dzisiaj mieliśmy USG nerek i bez zmian, wodonercze aż świszczy :baffled:
Niefajnie, masy zatrzymanego moczu uciskają na miazgę nerki i niszczą ją - w ciągu 2 lat nerka przestanie w ogóle pracować... Miejmy nadzieję, że zabieg jakiś będzie i to poprawi sytuację...
 
u nas coś kiepsko, od wczoraj wieczorem igor mi je polowe tego co wczesniej, na dodatek caly czas przesypia, juz dwa razy zwymiotowal, zaczynam sie martwić :-(
 
Hej.
Paulka ja stosuję hemorol. W ciąży było gorzej i te czopki mi pomogły.
A ja wczoraj zajrzałam do tej książki o usypianiu dzieci. Przemyslalam sprawę i wyszło na to że Ola za każdym razem inaczej zasypia, w różnych miejscach i warunkach i postanowiłam ze czas na spanie w łóżeczku i powiem wam ze dawno tyle nie spala co dziś a do tego ani razu nie dostała smoczka. Dziś był pierwszy dzień wiec może nie ma się co cieszyć ale i tak ulga olbrzymia.

Kochana, możesz mi udostępnić tę książkę? Dziękuje z góry.
 
Dbdg jestem z Inowrocławia .
I co powiesz na temat opieki i porodu? Ja z opieki jestem zadowolona a z porodu to się okaże boje się ze mnie wymecza, dziś założyli mi ten balonik od 9 chodzę z tym ciekawe co będzie dalej

Ja jestem bardzo zadowolona, tym bardziej, że pracuje tam moj dr i on mi robił cc. :)
 
reklama
Paulka - ja herbatkę z kopru próbowałam dawać, ale młodemu coś nie podchodziła, bo go mega przeczyszczało nawet po jednym łyku i bał się. Espumisan u nas nic nie dał, ale stosujemy Esputicon, gdyż podobno jest dla dzieci do miesiąca życia i szczerze widzę poprawę dając po jednej kropelce do buźki rano i wieczorem. Również go nosimy, długo odbijamy. Co do ulewania to mojemu się to właśnie przed chwilą zdarzyło 1 raz, normalnie buźką i nosem mu wszystko wyleciało, aż się zlękliśmy. Mam nadzieje, że to tylko jednorazowa akcja, nie mam pojęcia dlaczego mu się tak zdarzyło :-(

W ciągu dnia znowu miał długą przerwę w spaniu, bo od 11 do 15 i trochę mnie do szału doprowadził, dobrze, że mama przyjechała i mogłam zjeść obiad przynajmniej. Ciekawe co mi jutro zaserwuje ten bobas. Na prawdę czasem przez Niego mam takie myśli, że aż sama później mam ochotę się trzasnąć w makówę. Nasz kochany synuś rozpieprza mi układ nerwowy, mam nadzieję, że kiedyś to się odwróci.
 
Do góry