reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
marrika29 - u mnie córka miała duże problemy z tolerancją wszystkich produktów i prawie ponad 1,5 roku była na samym mleku. Efekty po Nutramigenie częściowo było widać po paru dniach bo brzuch ją nie bolał i kupki powoli się zmieniały.W tej chwili ma 3 latka i już pije zwykłe mleczko z kartonika takie jak my. A synek miał alergię która objawiała się bardzo mocnymi zmianami skórnymi i luźnymi i śluzowatymi kupkami. Dostał najpierw Nutramigen zwykły ale on niezbyt nam pomagał i dopiero Nutramigen AA zadziałał. Po paru dniach było widać że kupki się poprawiają ale ze zmianami skórnymi walczyliśmy jeszcze ponad miesiąc i tu musieliśmy wkroczyć z maściami z sterydami. W tej chwili synek ma skończony roczek i musimy iść do gastrologa na próbe zmiany mleczka i się okaze jak zareaguje.
marrika powiem Ci że wiele zależy od lekarza na którego się trafi. Z córką chodziliśmy do wielu lekarzy i każdy patrzał na nas jak na idiotów jak mówiliśmy że dziecko boli brzuch po wszystkim co zje,aż w końcu trafiliśmy na wspaniałą lekarkę która się nami zajęła i wyprowadziła córkę na prostą a było naprawdę ciężko bo zaczynaliśmy z dietą bezmleczną,bezglutenową i bezlaktozową i jeszcze cukru nie mogła bo jej fermentował. Jeszcze czekają nas kontrolne badania ale jak widzisz wszystko jest możliwe wiec twoja córcia napewno tez wyjdzie z tego.

Co do gadania że się poddajesz w karmieniu piersią to nie słuchaj takiego gadania,robisz wszytko co najlepsze dla dziecka. Córkę karmiłam 6 miesięcy,moja dieta wyglądała tragicznie bo cokolwiek ja zjadłam to małą brzuszek bolał i żal mi było że nie mogę karmić ale wiedziałam że to dla jej dobra i się opłaciło a synka karmiłam 2-3 miesiące i lekarka kazała przejść na nutramigen tez ze wzgledu na problemy brzuszkowe z córką i też miałam wyrzuty sumienia ale wiem że lepszej decyzji nie mogłam podjąć bo dzięki temu moje dziecko czuje się dobrze i ma szanse na powrót do zdrowia i wyjścia z alergii. Także Tobie napewno też się uda:)
 
Magda gratulacje:)

Justine ja byłam przeciwna lewatywie - zgodziłam się bo kusiła mnie opcja rozkręcenia akcji i powiem Ci że zdecydowałabym się znowu:tak: Komfort podczas porodu i po porodzie nie trzeba tak szybko się załatwić a to jest istotne zwłaszcza przy nacinaniu.

My po lekarzu - na szczęście krostki to trądzik niemowlęcy. Ale mamy lekkie pleśniawki i przemywamy języczek i pędzlujemy nystatyną. A problemy brzuszkowe to mega kolki:/ Miała akurat napad kolki u lekarza więc nie było problemów z diagnozą.

Mamy zalecenia na Espumisan (docelowo lekarz Sab Simplex polecił), Delicol i mleczko mamy pić Humana Anti Colic które mnie zrujnuje finansowo bo w aptece 34,9zł za 300g - które starcza na ok 3dni:dry: Ale już na allegro znalazłam za 24,9zł więc będę zamawiać większe ilości. Jeszcze kolki są bo mleczko wczoraj od rana pijemy dopiero ale wieczorem zrobiła mega kupę i spokój był, pierwszy raz spała od 21-3:szok: potem od 3-8 masakra. I w nocy zjadła 120ml mleczka jak zwykle 60-80ml max i to z płaczem i prężeniem się w trakcie. Mam nadzieję że będzie lepiej:tak:
 
Kotulica-dobrze, ze macie diagnoze i juz dzialacie, bedzie tylko lepiej :tak:

tak piszecie o tej lewatywie, ze ja z checia sama bym sie jakos tu przeczyscila, bo w szpitalu nie robia/nie proponuja a moze byc sie cos zaczelo ...
 
Magda moje wielkie gratulacje!!!!!! :)

Trzymam mocno kciuki za wszystkie dziewczyny nie rozpakowane.

A my mamy dziś kupkę ze sluzem. Jeszcze nie mialam czasu sprawdzić co to jest :/
 
reklama
Ja też mam kotkę perską wredna taki czort ale mamy już ponad 2 lata wiec nie chce jej oddawac decydujac sie na kota to dla mnie jak decydujac sie na dziecko któremu poswieca sie czas czulosc dba o nie itp na razie nie wchodzi do pokoju małej bo drzwi zamkniete i tak jakby wiedziała ze nie wolno chcoiaz jej nie nie zabraniamy jak wchodzimy i układam ciuszki czy cos to sobie pochodzi powącha wejdzie do wózka na lezaczek i jak wychodze to ona za mna :) Tylko sie boje o to ze moze wskoczyc tam gdzie mała bedzie lezala bo teraz lozko kanapa jej i ze sie zapomni a jest tłusta i tylko ze ciezarem bo pazurki ma obcinane nawet nie drapie bo nie umie hahahah :D ale jak bratanice przyjezdzaja to ona woli sie odizolowac niz słuchac pisku dzieci czy jak 3 miesieczny maluszek byl u nas to powachala go i poszla spac na parapet :p Z mezem tak rozmawialismy i mamy plan na nia ze jej nie bedziemy odizolowywac gonic itp bo pewnie tez ciekawa co to nowego przyniesli do domu jak i my tak i ona musi sie odwoic z obecna sytuacja :p
 
Do góry