reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Pscółka: wiem, że na celiaklię robi się badanie z krwi. U mnie problem był w drugą stronę czyli absolutny brak kupy i my zrobiliśmy rtg jelit z kontrastem plus manometria odbytu w CZD. Na własną rękę zrobiłam badanie kupy pod każdym względem (posiewy, badanie ogólne, pasożyty,bakterię yersiniozę). Jak wiesz w CZD dopiero mi pomogli jednym lekiem. A może byś poszła do innego gastrologa na konsultację? Wiem, że w Luxmed dorabiają gastrolodzy z CZD. Może te wczesne zaparcia synka są tutaj kluczem.

Gnagna, Marrika: ja też jestem za szczepieniami. Moja córa jest szczepiona na wszystko,co jest obowiązkowe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak to jest ze szczepieniami- ile osób tyle doświadczeń...
Ja nie mam nic przeciwko szczepieniom ale przeciwko rtęci i innym metalom ciężkim w nich zawartych, które kumulują się w organizmie i mogą zrobić rewolucję. Znam osobiście takie przypadki i sama zresztą prxy ostatnim obowiązkowym szczepieniu w wieku 18lat niemal nie zeszłam z tego świata. ..
Dajcie szczepionkę bez rtęci a ze spokojnym sumieniem zgodzę się podać ją mojemu dziecku. Osobiście cieszę się że mam wybór i nie krytykuje nikogo za inną decyzję, każdy chce przecież dobra dla swoich najbliższych:)
 
Kasku wiadomo wolny kraj :-) każdy ma prawo do swoich decyzji dotyczących ich dzieci :-) ja nie neguje twojej postawy bo to twoja sprawa przecież :-)
 
Ja szczepilam na wszystko oprocz rotawirusow, bo tu jest wiele szczepow i skutecznosc srednia. Szczepilam tez na wiatrowke bedac w ciazy za zgoda mojego lekarza. Juz sama chorowalam, a to podobno szczepionka zywym wirusem i mozna sie teoretycznie zarazic. Chcialam zatem zdazyc przed narodzinami dziecka. Oczywiscie stresowala mnie szczepionka przeciwko odrze, swince i rozyczce, ale przeczytalam w pismie medycznym, ze im pozniej tym wieksze ryzyko drgawek goraczkowych(chyba szczegolnie po 18 mc), wiec stwierdzilam, ze nie ma na ci czekac. Doczytalam tez, ze mniej jest powiklan przy tej szczepionce, jesli nie jest skojarzona ze szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Ja szczepilam priorixem zamiast MMR.

Czytam wyniki badan. Czytam w pismach medycznych o naglasnianych w mediach przypadkach powiklan, gdzie dokladnie opisuje sie przypadek.Rozmawiam z lekarzami. Wyciagam wlasne wnioski i osobiscie nie odwaze sie nie zaszczepic dzieci.

Kasku przeczytaj sobie:

Rtęć w szczepionkach i pożywieniu - czy to powód do niepokoju? - Lekarze odpowiadają na Wasze pytania - Pediatria - Medycyna Praktyczna: Lekarze pacjentom
 
Ostatnia edycja:
Marrika spoko:) nie odczulam niczego negatywnego w moim kierunku z twoich wypowiedzi:)
Gnagna- dzięki za namiar, ciekawa wypowiedź, choć nie do końca się z nią zgadzam.
 
Pscolka czytalam na necie ze taka krioterapie rzeczywiscie sie stosuje w leczeniu hemoroidow i to nawet wewnetrznie. Sa jakies specjalne urzadzenia ktore sie zmrozone wprowadza do odbytu :) teraz od polowy dnia juz leca patyczki lodowe ;)
 
kaśku - moje zdanie o szczepionkach podobne. Rozumiem zasadność szczepienia, tylko ta chemia mnie przeraża i lekkość z jaką lekarze podają te szczepionki. Ja zmieniłam teraz przychodnię i lekarza, bo poprzednia doktor nie zlecała żadnych badań (nie tyle przed szczepieniem co w ogóle), oceniała tylko dziecko "na oko".


Być może mojej siostrze akurat pechowo się złożyło, że w ciąży jadła dużo tuńczyka, musiała wyleczyć zęby z wypełnieniem rtęciowym, a do tego było obciążenie genetyczne (brat męża ma autyzm), no i problem do końca życia gotowy. Czy szczepionki temu dopomogły tego nikt nie jest w stanie ani potwierdzić ani zaprzeczyć, a ona ciągle szuka odpowiedzi jakiejkolwiek, bo jak ma się przyczynę to jest nadzieja, że coś można zdziałać, a tak to tylko wegetacja. Młodszą córkę szczepi wybiórczo i z dużym opóźnieniem.
 
Pscolka teraz u co 80 dziecka diagnozuje sie autyzm. Jakie sa jego zrodla nikt nie wie...

Ja szczepie mloda w poradni szczepien. Nie ma prawa nawet kichnac przez dwa tygodnie przed szczepieniem. Jest bardzo dokladnie badana. Z pierwszego szczepienia nas odeslali, bo w badaniu krwi wyszla jej anemia. Nigdy nie miala nawet stanu podgoraczkowego po szczepieniu.
 
reklama
Do góry