reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Marrika - ja też najczęściej mam te skurcze w takiej pozycji.

Ja badałam progesteron i był 59, czyli rewelacja.

Leżę tu i trochę już poszperałam w necie. Takie skurcze na tym etapie są normalne, jeśli: są sporadyczne, trwają parę sekund. To takie napinanie się brzucha lub jego części. Mnie się robi na chwilę twardy i nieraz widać jak macica się postawiła (gdy jest intensywny skurcz).

Jeśli pojawiają się częściej, trwają powyżej 30 sekund lub/i bolą mogą być niebezpieczne (mogą, ale nie muszą) prowadzić do skracania i rozwierania się szyjki. Po prostu trzeba to sprawdzić - lekarz musi zobaczyć szyjkę na samolocie i zbadać jej długość przez USG - musi wykonać oba badania, nie dajcie się zbyć.

Przyczyny mogą być różne. Wymienię, co sensownego znalazłam:
- infekcja (warto zrobić posiew, bo to najgroźniejsza przyczyna, choć rzadka),
- często stres (nagły lub permanentny, ale pamiętajcie, że każdy ma różną psychikę i że w ciąży bardziej wszystko przeżywamy, więc koniecznie trzeba poprosić parnera o trzymanie języka za zębami i nie stresowanie nas - ja zrobiłam wojnę domową za małe papryki - teraz tego nie rozumiem ;-) ),
- często przeforsowanie (ciąża to nie choroba, ale na tyle odmienny stan, że często organizm nie radzi sobie z normalnym tempem),
- masowanie i częste głaskanie brzucha (to niesie ryzyko pogłębienia skurczy, więc gdy już ma się niepokojące skurcze lepiej odpuścić macanko brzuszka),
- przegrzanie (unikać gorących kąpieli, najlepsza temperatura to 36-37),
- niektóre olejki eteryczne, ostre przyprawy w nadmiernej ilości, niektóre ziółka (w tym sławne liście malin),
- choroby wirusowe i te z wysoką gorączką,
- czasem seks za ostry,
- wychudzenie organizmu.

Parę razy trafiłam na informację, że szczupłe osoby są bardziej narażone na częstsze skurcze.
Prawie każda z nas będzie czuła lub czuje skurcze Braxtona Hicksa od ok. 20 tc. Jeśli coś nas w nich zaniepokoi lepiej powiedzieć o tym ginekologowi, a w nagłych przypadkach jechać na IP - niech spojrzą na tę szyjkę. A jeśli już coś jest nie tak, to bezwzględnie słuchamy się zaleceń lekarza! Nie ma, że praca, że dom.

A co do no-spy. Jeśli lekarz zaleci, to brać! Czymże jest zespół napięcia mięśniowego w porównaniu do szeregu problemów zdrowotnych, jakie może mieć maluszek urodzony przed 32 tc?
A, i no-spa wzięta jednorazowo, doraźnie raczej trwale nie wyciszy tych patologicznych skurczy - brać tak, jak lekarz nakazał.
Warto uzupełnić dietę o magnez.
 
Ostatnia edycja:
reklama
marika - czasem warto pojechać na IP, co prawda w Wawie tokilka godzin wyjęte z życiorysu, ale też kilka razy byłam i tylko raz się cośdziało. Myślałam, że się przejadłam u babci i mm kolkę, a to się okazało lekkąkolką nerkową i kazali też nospe brać i od ręki badanie moczu. Dobrze,że szyjka trzyma:tak:
enya - spięty brzuch jest taki ... niewygodny, myślę że zauważyłabyś:tak:
kaśku - oby, oby. Ten tydzień był fatalny, Szymek wstawał mio 4:30 i już nie chciał usnąć. Dopiero dzisiaj udało mi się go ponownie uśpić ipospał do 6:50:cool2:
 
czesc dziewczyny.
ja mam zaparcia i te holerne hemoroidy które pękają;-/
znajoma która pracuje w aptece ma mi kupic syropek na rozrzedzenie kału,moze cos pomoże.

Małe kopie jak szalone.

Szykujecie wyprawki?

My kupilismy fajne łózeczko za grosze ale wymaga drobnego remontu i bedziemy malowac.ja chce na biało,M na różowo;-)

Co myslicie o zakupie poscieli?Noworodek nie powinien spac w poscieli ale chce kupic komplet zeby miec ochraniacz i tak mysle ze puzniej bedzie spało pod kołdrą.Jak mysclicie?
Czy kupic komplet poszewek z ochraniaczem a posciel kiedys tam sie dokupi jak podrosnie?

Kurde niby mam jedno zimowe dziecko,a czuje sie jakbym teraz rodziła pierwsze;-/


Ja biore nospe bo nieraz pod wieczór taki brzuch twardy i ciezki sie robi i nie jest to bolesne ale nikomfortowe i biore w razie co.

A tak to witaminer prenatal biore i sorbifer durules
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ile ważą Wasze maluchy w brzuszkach?? Bo mi właśnie koleżanka powiedziała, że moje dziecko to jakiś klocek i jest przestraszyłam :baffled:
 
Domka najpewniej zaparcia masz od sorbiferu, brałam go w poprzedniej ciąży i też mnie męczyły straszne zaparcia.
Jeśli chodzi o pościel to moja córka spała od razu od pod kołderka, tylko oczywiście bez poduszki. Kupiłam taki zestaw pościel+ochraniacze na łóżeczko firmy Feretti. Jest to super pościel bo po mojej córci miała ją dwoje dzieci i teraz wróciła do mnie i wygląda jak nowa :-)

Mizzah moja mała waży 299g
 
domka -współczuję, to straszny ból. A Ty żelazo łykasz, czyskąd te zatwardzenia? A i doczytałam, ja też łykałam sorbifer, tylko u mniebyły biegunki - i hemoroidy:cool:. A jest on konieczny? Jaki masz poziom żelaza? Ojkoniecznie przekonaj M do białego, różowe zrobicie dodatki. Moi szwagrowiezrobili lóżko do pokoju córeczki z palet i pomalowali na biało, jest cudne. Mynadal używamy śpiworka, więc pościeli nie mamy. Ochraniaczy też nie, alezaczynam się nad nimi zastanawiać, może jak zaciemnię Szymkowi łóżeczko tobędzie lepiej spał?
mizzah - to są tylko szacunki i mają duży margines błędu. Lekarzmógł kliknąć nie w tym miejscu na usg i już mu waga podskoczyła. Nam wychodziław ostatnim usg duża głowa i byłam przerażona, a w sumie Szymek dużej główki niema:tak:.
 
Witam,
ja wczorajszy dzień spędziłam na Warsztatach Makijażu,wróciłam zmęczona ale zadowolona ;)

Dziewczyny czy Wam tez już nogi puchną na tym etapie?
Bo ja mam z tym problem,i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
 
Madzia ja miałam opuchnięte nogi jak już było kilka dni cieplejszych. Tylko ze ja mam niewydolna żyłe udowa i w pierwszej ciąży puchłam okropnie i teraz jak widzę że tylko pojawia się mały obrzęk biorę cyclo3forte i to mi pomaga
 
reklama
Do góry