reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cześć dziewczyny. Ja dzisiaj na wizytę o 15 śmigam - trzymajcie kciuki. Może dowiem się wreszcie co za lokatora noszę :)
A co do kompletowania wyprawki to ka też słyszałam że się czeka itd. Z córką wytrzymałam do 14 tygodnia o jak tylko gin powiedział, że ciąża jest bezpieczna, zaczęłam szaleć. Teraz czekamy na info o płci, no z ubraniami unisex straszna jakaś bieda, a resztę poza wózkiem i kilkoma drobiazgami mam po starszej
 
reklama
Poddałam sie i idę do lekarza. Od 3 tygodnie walczę domowym sposobami z infekcjami ( na szczęście nie goraczkuje) ale z ta ropa w gardle sama nie dam rady. Zobaczę co mi poradzi moj duński lekarz. Co do zakupów dla maluszka to nic nie mam i nic nie chce miec... Jeszcze. Boje sie strasznie ze coś moze pójść nie tak i zostanę z tymi rzeczami i ich widok by mnie powoli zabijał. Poczekam do 7 miesiąca. Kasę mamy na koncie i czeka na zakupy ale powoli zaczęłam rozglądać sie po necie. Teraz pochodzę , poogladam a pozniej pozamawiam :) druga sprawa ze czeka nas wyprowadzka bo do sierpnia wynajmujemy kawalerkę a pozniej idziemy na większe wiec nie chce tu już bardziej gracic a pozniej znowu tego przenosić. Moja mama oczywiście już mi wózek wybrała i mimo ze mowię ze mam już coś na oku to chce koniecznie mi kupić to co jej sie podoba. Miło ze chce coś od siebie dać ale i tak wole zapłacić i sama wybrać. Mama zupełnie nie rozumie ze odbiera mi ta moja mała radość w wybierania wyprawki. Pogadam z nią jeszcze choć jestem pewna ze i tak już zaczęła mi kompletowac ubranka itp.
 
Czy któraś kupowała kiedyś jakiekolwiek ubrania w lidlu? Jak jest z ich jakością? Myślę zeby się wybrać w czwartek po leginsy
 
babina, na olx'ie i gumtree widziałam sporo ogłoszeń typu sprzedam wózek na części, jeśli będziesz mieć którąś z popularnych marek, poszukaj a nuż może coś spasuje do twojego wózeczka. Ja szukałam w woj.małopolskim.

Dzieki Wam dziewczyny za porady. Mój mąż opd względem wydawania pieniędzy jest straszny sknera. Ja rozumiem, że nie mamy ich dużo, dlatego też szukam rzeczy z drugiej ręki, ale on nadal nie może zrozumieć, że dla mnie kupowanie czegoś w 8-9 mcu to za późno. Wiadomo, można stracić ciążę, zresztą niejedna już straciłam ,ale dr. powiedziała ze juz jesteśmy w beziecznym terminie i ewentualne wypadki to nikłe % od normy. Żeby się nie bać juz. Dlatego też chciałam poszukać rzeczy po okazyjnych cenach, na nowe po prostu nie naskładamy. Mówiłam mu że dziecko nie trzyma się planu 9 miesiecy, a jak będzie wzesniak a my nic nie bedziemy mieli?! On tego nie rozumie. Nie kupi niczego w kilka godzin jeszcze na wsi, a nie w centrum, gdzie ma sklepów pod dostatkiem. A ten mi kołki na głowie ciosa :((( czasami nie mam do niego siły i chce mi sie ryczeć. Bo gdyby np. chodziło o części do jego kochanego komputera to by sobie kupił. ;/

A co do ubrań, jeśli któraś szuka spodni, polecam D42 ŚLICZNE SPODNIE CIĄŻOWE MARKI B.P.C. R 44 (4199557818) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zakupiłam sobie na aukcji za 10zł, nowe w rozmiarze 38 i są super juz na teraz, poza tym sa z porządnego grubego materiału jeansowego a nie chińszczyzna i mam w nich jeszcze tyle luzu w biodrach, że wystarczy mi chyba do 7 mca.
Fajne są też z nexta, czarne a la bojówki, maternity, 36/8, ale to takie cieniutkie płócienko i nie mają juz regulacji na pasie ciązowym.
 
Ostatnia edycja:
Ja tez czesto kupuje ciuchy w lidlu i jestem zadowolona z tego co mam, natomiast nie wszystkie rzeczy warto brac, ja zawsze w sklepie ogladam rzecz i jesli material mi odpowiada to biore, jesli cos mi nie pasuje to nie. Z tymi leginsami to obawiam sie ze sa typu rajstopowego tak przynajmniej wygladaja na zdjeciu w gazetce a takich ja nie lubie... W kazdym razie ja wybieram sie w czwartek do lidla aby chociaz zobaczyc te produkty i jesli cos bedzie oki to wezme. Jestem o tyle w dobrej sytuacji ze sklep mam praktycznie pod nosem.:-)
 
Mam 2 ogłoszenia:

1. Darmowe USG 4D i konsultacje
Okazuje się, że ta edycja tej akcji trwa już od marca, ale może któraś skorzysta.
17.05 - Szczecin
24.05 - Wrocław
25.05 - Kłodzko
01.06 - Włocławek
21 i 22.06 - Warszawa
By się dostać najlepiej być 1,5/2 godziny wcześniej i wpisać się w kolejkę
http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/about/
" W przygotowanych punktach konsultacyjnych, nasi eksperci będą udzielać porad m.in. w zakresie:
  • przygotowania do porodu,
  • zalet karmienia piersią,
  • pielęgnacji niemowląt i małych dzieci,
  • właściwej diety kobiety w ciąży i mamy karmiącej,
  • tworzenia unikalnej więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem,
  • wpływu noszenia, przytulania dziecka w chustach na jego rozwój emocjonalny,
  • pozyskiwania i przechowywania komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny,
  • znaczenia składników tranu dla zdrowia dziecka i mamy,
  • wyboru wózka dla dziecka,
  • wyboru fotelika samochodowego dla dziecka,
  • powracania do formy po porodzie.
W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również:

  • wprowadzenie do Masażu Shantala
  • instruktaż bezpiecznej kąpieli
  • prezentacja sposobów układania dziecka w chuście
  • liczne konkursy z nagrodami"

2. Bezpłatne warsztaty "Mamo to ja"
Są takie terminy:
16.05 - Sosnowiec19.05 - Kraków (blok Jestem Mamą - rejestracja zakończona)
20.05 - Katowice (blok Jestem Mamą - rejestracja zakończona)
21.05 - Bielsko - Biała
22.05 - Wrocław
26.05 - Szczecin
27.05 - Gorzów Wielkopolski
28.05 - Poznań
29.05 - Łódź
Warsztaty są bezpłatne, ale trzeba zarejestrować się przez internethttp://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html

"Warsztaty dla kobiet w ciąży (godz. 17.00-20.30)


  • Żywienie niemowląt.
  • Jak chronić, rozwijać i wspierać dziecko od poczęcia.
  • Bezpieczny maluch w podróży.
  • Podstawy pielęgnacji skóry noworodka.
  • Komórki macierzyste z krwi pępowinowej- inwestycja w przyszłość.


UWAGA!
Dla wszystkich uczestników warsztatów mamy gwarantowane upominki."

Może któraś skorzysta :-) Ja się zapisałam już na te drugie warsztaty i będę w Szczecinie. Któraś też chętna?
 
reklama
Wróciłam :zawstydzona/y:

Czasem zaglądałam i muszę przyznać, że brakuje mi rozmów z dziewczynami w podobnym stanie...Nie zrozumcie mnie źle, bo zniknęłam, ale miałam wrażenie, że nie potrafię się wtopić. A Wy piszecie dziennie olbrzymie ilości :-p

To tak na początek, nieśmiało...
 
Do góry