reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Ja praktycznie dostane wszystko od bratowki,ma syna 10 miesiecy wiec ma wszystko na czasie :)
wozek tez chce mi odstapic tylko ze nie ma okrycia na nozki do gondolki,mam nadzieje ze do tego czasu znajde jakis spiworek do tego wozka badz kupie sama gondolke,ale ciezko bo zazwyczaj wszyscy chca komplet sprzedac a nie wozek na czesci.
Reszte planuje dokupowac po malutku od czerwca,lipca zeby zdazyc ze wszystkim
 
reklama
Ameritum radzilabym meza przekonac ze lepiej wczesniej sobie kompletowac wszystko bo potem mozesz nie miec na to sily. A lepiej po troszku bo wszystko i tak duzo kosztuje
 
ameritum - mężowi wytłumacz, że dzidzi może nie czekać natermin (tak jak było w moim przypadku:-D), a chyba nie chciałby zostać sam z listązakupów... Ja już wózek kupiłam, bo akurat była dobra oferta w moim mieście. Jakto nie podziała to powiedz, że natura tak to wymyśliła, że Twoje hormony już Cikażą wić gniazdo:tak:.
 
Pscółka, gnagna dzięki za info o stawach. Już trochę poczytałam na ten temat i rzeczywiście okazuje się, że jest to zupełnie normalne. Choć nie ukrywam, lekko przeraża mnie fakt, że już mam 4 cm więcej niż przed ciążą, a to dopiero 5 m-c! :baffled: Zwłaszcza, że pomimo dość szczupłej sylwetki biodra zawsze były moim największym kompleksem, wg mnie były (i są) po prostu zbyt szerokie. No ale cóż, natura pewnie teraz wie co robi...

Co do wyprawki to mam zamiar w sierpniu już mieć wszystko kupione, tym bardziej że termin z usg mam na 30 września. Poza tym jakiś czas temu kuzynka mojego męża urodziła córkę w 6 miesiącu. Musieli zrobić jej cesarkę bo miała problemy z ciśnieniem, białko w moczu i coś tam jeszcze więc żeby uratować ciążę nie było wyjścia. Mała ma już 3 miesiące a jej termin porodu jeszcze nawet nie minął! Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło, przybiera na wadze i rośnie, ale chyba za ciekawie tam nie było. W każdym razie ten przypadek dał mi do myślenia żeby jednak nie zostawiać wszystkiego na ostatnie tygodnie. Więc kupuję powoli ubranka, w tym miesiącu chciałabym jeszcze kupić kocyki, pieluszki tetrowe i zrobić rozeznanie w wózkach. A w następnym znowu coś tam. Na koniec pewnie zostawię kosmetyki itp.
 
Madzia gratuluję synka:) Ja też jestem ciekawa czy mojej "dziewczynce" nie urośnie siusiak:D

Czarna niestety biodra po ciąży lekko się "rozrastają" - ja też to zauważyłam po ciąży z córką, niby jak schudłam wbijałam sie w stare spodnie ale prawda jest taka że schudłam bardziej niż przed ciążą więc miarodajne to nie było...

Ameritum
tak jak dziewczyny piszą lepiej kupić wcześniej bo sama zobaczysz że to nie taka łatwa sprawa - pojazd dla dzidziusia:) Ja do tej pory żałuję że nie kupiłam córce wózka Chico - mój maż uparł sie na pompowane koła. Miałam wózek tzw 3-funkcyjny. Nie powiem - głęboki + fotelik na tym samym stelażu mi się przydał ale już spacerówki tej wielkiej nie tknęłam tylko kupiłam córce zwinną spaceróweczkę z obrotowymi kółkami i przede wszystkim - lekką. Wózki nadal mam więc spoko:)

Jestem już po załozeniu pessara - nic przyjemnego a do tego później mnie mega bolało....
 
Ostatnia edycja:
czesc

ja tez jestem zdania ze lepiej wczesniej kompletowac wszustko. my do konca sierpnia chcemy miec juz wszystko kupione. w weekend jedziemy obczaic wozki lozeczka i moze juz posciel do lozeczka kupimy jak cos sie trafi fajnego

Co do wagi u mnie 4 kg na plusie i przez ostatnie dwa tygodnie waga nie drgnela wrecz kilo mi spadlo nie wiem jakim cudem

dzis jade na badania krwi a w piatek dowiem sie co nosze pod serduchem

bylam u ortopedy wczoraj swojego no i czeka mnie cesarka. jak sie spytalam co moze sie stac jakbym sama rodzila to tylko uslyszalam ze on nie radzi i mam nawet nie myslec o tym. .
 
czarna - ja mam takie podejście do tematu, noworodka z 25-26tygodnia już da się odratować, więc ja na ten czas chcę być gotowa z zakupami,mieć poprane ubranka (przechowuję w poszewce to się nie kurzą) i spakowanątorbę. Poza tym torbę to i tak dobrze jest mieć spakowaną na wszelką nagłą ewentualność.W poprzedniej ciąży jak jeździliśmy do rodziny po 6 miesiącu to niewielką torbędo szpitala braliśmy ze sobą, nie przydała się, ale byłam spokojniejsza:tak:.
enya - a już przeszedł ten ból? bo to chyba nie powinno nonstop boleć?
Kas - a dał Ci na tą cesarkę jakiś papierek?
 
dzien dobry

ameritum - my w 20 tyg dowiemy sie kto siedzi w brzuchu. Co do wyprawki to jesli bedzie dziewczynka pewnie wtedy zaczne kompletowac powolutku. Jesli chlopak...pewnie cos dokupie ale dla zasady, bo wszytsko mamy. WIem, ze jest przesad aby kupowac po 7 m-cu, aleeee latac potem z wielkim brzuchem za wozkiem to ja dziekuje. Lepiej na spokojnie , kupowac po kolei bo i potem na raz mniejszy wydatek. Tez wlasnie znalalzlam wozke , ktory chce miec dla dzieci, wiec mysle mysle

czarna - ja ma z jednym bidrem, nie tyle co problem ale lezac i podkurczajac noge, nie moge normlanie jej na plasko polzyc(nie wiem czy wiesz o co mi chodzi - hmmm jakbym na lezaco po turecko miala nogi dac o !:) a w ciazy robie to bez problemy. Mnie najbardziej , bolalo w ciazy spojenie i biodra jak sie wszystko rozluznialo.

pscolka
- jaki wozek kupilas ?? blizniaczy ???

enya - najwazniejsze, ze masz to juz za soba i jest bezpiecznije.
 
gosiak - jednak kupiłam pojedynczy, używany jedo vedi, bo zakładam,że niania będzie chodzić z Szymkiem, a ja z maleństwem. W razie gdybym musiała iśćz dwójką to mam nosidełko do 10 kg.
 
reklama
AAa no chyba, ze bedziesz miala pomoc :tak: ja to sama bede wiec radzic sobie musze ;-) w sumie chustowac bym mogla malenstwo, ale zima ubrac grubo i wogole....zreszta nawet jak Tymek bedzie starszy to w koncu idac (jak laskawie zacznie) zmeczy sie ;-)
 
Do góry