reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

miśka gratuluję udanej wizyty :-) Ja na swoją jeszcze dwa tygodnie muszę czekać :(

Byliśmy na zakupach i kupiliśmy tej małej taki domek dla lalek, choć już prawie byliśmy przekonani do Lego Duplo, ale domek okazał się o połowę tańszy więc wygrał :)

Ja jeszcze jesienią zamówiłam sobie zestaw dwóch książek: W oczekiwaniu na dziecko i też właśnie Pierwszy rok życia dziecka. Cały czas jestem przy tej pierwszej (obie są baaaardzo obszerne) i powiem szczerze że o ciąży to tam jest chyba wszystko. Jedynie jak piszą o szpitalach czy lekarzach to czuć że są to raczej realia amerykańskie a nie polskie bo autorkami są chyba amerykanki.

Kiedyś wpadła mi też w ręce taka mała, chuda książka po przecenie za 9 zł Anny Jankowskiej pod tytułem Tylko dla mam. Fajnie opisane przeżycia z okresu ciąży, porodu i pierwszych miesięcy po porodzie. Można się nawet uśmiać bo widać że autorka ma dystans do siebie, życia i codziennych problemów.

Kurcze dziewczyny czy Wam też tak brzuchy teraz rosną? Ja mam wrażenie że mój z dnia na dzień jest coraz większy... A piersi to dopiero teraz mnie naprawdę bolą! I swędzą. Wcześniej to był pikuś.
 
reklama
Czarna ja w ciągu tygodnia to się tak zaokrąglilam że naprawdę widać że w ciąży jestem :-) z córką nie miałam takiego brzucha w tym czasie.
 
Czesc dziewczyny. Jestem już po usg. Dzidziol ma 3,2cm i mamy wskazania do badan prenatalnych bo mój cud ma przy kosci krzyżowej echoujemna przestrzen. To w sumie tyle, zdjecie zamieszczę w odpowiednim temacie.
 
Ja dzisiaj byłam w Galaxy :p I dziewczyny są promocje 20% taniej w H&M na ciuszki dziecięce ( nie wiem do kiedy) :) Czekam na meża i jedziemy na jakies zakupy :p Moze jakies fajne body kupie a co :p Wpiszcie w wyszukiwarkę google "promocje H&M" i mozna wydrukowac kupony rabatowe tylko trzeba poczytac gdzie co i jak :) Jestem tez na form benc wiec tam jedna dziewczyna zaproponowala by dawac sobie znac jak cos fajnego lub promocje np. na wozki sa i ja jestem za :tak: A dzisiaj jakos mi lepiej nie wymiotowałam :)))) (jak narazie) :p
 
Agaa - też mam tą "ciężarówka przez 9 miesięcy",dostałam na gwiazdkę i wchłonęłam ją przez kilka dni:-D
czarna - ja polecam te książki Edipresse, z cyklu Twojedziecko..., zwłaszcza te o odżywianiu, bo one zawierają polskie standardywprowadzania pokarmów
http://allegro.pl/twoje-dziecko-0-3-lata-zdrowa-dieta-poradnik-i4129444441.html
Oczywiście można to też znaleźć w necie, ale jakoś wolałammieć to pod ręką.
Dobrze, że tyle zjadłam na obiad, bo dzisiaj usypiałamjuniora i jak zaczęłam o 18:45, to dopiero o 19:45 się poddał i usnął, chybaząbek idzie:baffled:.
magduś - ale rozumiem, że chcecie skorzystać z tych badań,nawet jeśli ta wiedza nic nie zmieni?
 
I tak bylam umowiona na badania i tak, także jedyne co się zmienilo to to, ze nie zaplace za te badania. Wiedza niczego nie zmieni. Nie martwię się urodzeniem chorego dziecka (o czym już wspominałam), tylko tym, ze może bejbolkowi jest zle, albo ze cos mu się stanie :-(
 
Pszczółka dziękuje za kciukensy! :)
Dzidzia KOSMOS :))
7cm i wszystko w porządku. Nózki taki długie ma że nie mogłam się napatrzec:)
Natomiast co mnie ździwiło to to, że mialam USG przez brzusio i wszystko było widać - lekarz posprawdzał co trzeba. Może za miesiąc dowiem się co m miedzy nóżkami :)
 
reklama
CZesc Dziewczyny.

Ja tylko wpadlam sie pozegnac, jak wiecie w zeszlym tygodniu dowiedzialam, ze fasolka sie nie rozwija. Mialam miec zabieg, ale okazal sie niekonieczny bo doszlo do samooczyszczenia, zrobili usg i czysto. Bylo ciezko ale jakos to przeszlam, przy wsparciu meza, synka i reszty rodziny. Widocznie tak musilo byc i nie ma juz co plakac, czasu nie cofne.

Widze, ze toczy sie dyskusja na temat wyboru o zatrzymaniu ciazy przy wiedzy o wadach genetycznych lub o takich zwiazanych z rozwojem dziecka. Mysle, ze nie warto sie nawzajem krytykowac i oceniac, kazdy ma swoje zdanie i poglady. I co najwazniejszy, kazdy ma do tego prawo, tu w UK kobieta wybor, a badania genetyczne sa darmowe. Wiele kobie wie, ze nie sa na tyle mocne psychicznie zeby zmagac sie z silnymi i mocnymi uspoledzeniami i podejmuja taka a nie inna decyzje. Nie mnie je oceniac, niz nam ich sytuacji zyciowej jak i przeszlosci.
Ja nie bylam w takiej sytuacji (dzieki Bogu) mam zdrowe dziecko, ale nie sadze, ze usunęłabym ciaze gdybym sie dowiedziala, ze jest ryzyko zespolu downa, ale juz jezeli by sie okazalo, ze dziecko nie ma raczek i nozek to racze bym ja zatrzymala. Wiec jak Agata napisala o swojej decyzji to wcale, a wcale jej sie nie zdziwilam.

Kochane a co u Was? Juz wchodzicie w II trymestr wiec mam nadzieje, ze lepiej :)
 
Do góry