reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

syla - też tak słyszałam :-D ale jak wychodziłam to dziewczyna urodziła SN chłopczyka, który miał chyba z 4,5 kg, a ja sama do drobnych nie należę, więc może nie będzie tak źle; poza tym w tamtej ciąży brałam witaminy, teraz lekarka nic o nich nie mówi, mam tylko łykać kwas foliowy :tak:
marika - ja miałam jeszcze dopochwowe i rzeczywiście była różnica, bo przez chwilę próbowała robić też przez brzuch, ale prawie nic nie było widać :)
 
reklama
Karina no właśnie też tak myślę że przez brzuch za szybko, ale jak dr zaprosił mojego męża na usg to sądzę że nie będzie to dopochwowe, zobaczymy

Ja też żadnych witamin mam nie brać, kwas foliowy i cyclo3fort po tych plemieniach mi kazał, chyba dobrze że odchodzą od przepisywania witamin bo to chemia
 
syla - no nie zaprzeczę, słodziak z niego:-D, tylko akurat tego dnia miał kiepski humor i o uśmiech było ciężko. Z tym drugim dzieckiem większym to niekoniecznie musi się sprawdzić. U mnie w rodzinie drugie rodzi się zazwyczaj wcześniej (siostra ma taką różnicę jak ja i urodziła miesiąc przed terminem), więc siłą rzeczy drugie dzidzi było mniejsze. I tego się trzymam:-D

marrika
- ja miałam dopochwowe przy mężu:rofl2:. A witaminy na razie łykam, bo mnie od warzyw odrzuciło:-(. Później będę łykała co kilka dni. Ale faktycznie w poprzedniej ciąży na 3 ostatnie miesiące przestałam łykać witaminy za radą położnych. Zwłaszcza trzeba uważać na wapń, bo podobno główka za szybko twardnieje i jest mniej elastyczna przy porodzie:eek:
 
Ja z córką brałam witaminy cała ciążę i ważyła 3360 a i tak po 3 dniach porodu naturalnego zrobili cc bo uparta nie chciała się rodzić. Siostra moja miesiąc temu urodziła w 38tyg mały ważył 4050 to co to by było jakby jeszcze te 2 tyg donosiła, to był jej pierwszy poród i sn, nameczyla się... Cała ciążę jadła witaminy i w dodatku obsesyjnie !! zdrowo się odżywiala, i tak twierdzą ze przez to taki kawał chłopa ;-)
 
Witam


Nam doktorka mówiła że genetyczne na ogół robi się przez brzuszek :) mam nadzieję że tak będzie bo idziemy do Pana Doktora- a mnie przy mężu krępuje dopochwowe :p a to już w piątek :) wczoraj zadzwoniłam do szpitala się upewnić ,że mam to mieć na Fundusz- i jednak mi się uda zaoszczędzić 400 zł- z racji wcześniejszego poronienia:) na sprzęcie wysokiej jakości:) już jestem podekscytowana :):-):-):-):-)

Pscólka- słodziak z synka:) mnie za tydzień czekają już 5 urodziny syna :) matko jak to zleciało :)


Mi moja gin kazała brać witamine D, jod , i już witaminki dla ciężarnych - biorę Vita Min Mama :) no i folik i magnez:) i dzidzius już większy jak z OM :)
 
marrika, pscólka - moja lekarka też zaprosiła męża na usg, a dopiero potem powiedziała jakie będzie :) mąż potem stwierdził, że aż mu się słabo zrobiło, jak zobaczył czego będzie używać, ale jakoś udało mu się dotrwać do końca :rofl2:
 
U mnie dokładne badanie w 12 t 0 d było dowcipne głównie. Gin zajrzał na minutke przez brzuch, ale jakość obrazu była nieporównywalnie gorsza. W dodatku było to trochę nieprzyjemne, bo całkiem mocno przyciskal sądę.
Mąż był ze mna na wszystkich usg. Wcześniej rozmawialiśmy o tym,bo czytałam, ze dużo panów ma opory przed patrzeniem na partnerkę w takiej sytuacji, ale mojemu to nie przeszkadzało specjalnie. Mi to usg już też nie przeszkadza, ale to pewnie dlatego, ze przez ponad rok miałam co miesiąc monitorowane cykle.
 
mój ma spore opory:/ jak robi to kobieta to ok:) ale jak facet to jest masakra, ale wiem ze tam mamy nowy sprzęt 3lub 4 D więc przez brzuszek tak nam mówiła moja gin która kierowała nas do specjalisty od USG:-)
 
reklama
Hej Laski :)

Karina super, ze wizyta udana :) kiedy mowisz szefowi?

Cyntia a to przeziernosc super :) teraz mozesz byc juz spokojna, oficjalnie II trymestr :happy:

Pscolka sliczny Twoj bobas :) a co do chodzenia, to moj tez byl leniuszkiem bo zacza jak mial 14 miesiecy, ale za to od tamtej pory sie nie zatrzymal:-D tak czekalam na to jego chodzenie, a potem siniakow zliczyc nie moglam :)

Monarti u nas genetyczne jest tylko i wylacznie przez brzuch. Super, ze uda sie troche zaoszczedzic, 400 zl droga nie chodzi :tak::tak:

Ja witamin zadnych nie lykam, pije zestaw witamin musujacych codziennie rano, ale to juz od paru dobrych miesiecy. Warzywa gotowane nie przechodza, ale jem surowe i mnostwo owocow, ciazowe witaminy spowodowaly zaparcia w poprzedniej ciazy wiec bralam tylko 2 tygodnie i teraz nie zamierzam. Niestety u mnie zelazo w tabletkach nie przejdzie, a w kazdym zestawie ciezarrnych jest.

Ide dzisiaj na pizze z kolezankami ktore poznalam po urodzeniu Szymka, wszystkie mamy dzieci lutowo-majowe 2012 wiec czesto sie widujemy na playdates z dzieciaczkami :)

Praca mnie dobija, mam teraz sporo stresow i az nie chce mi sie chodzic :-(
 
Do góry