reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Jestem już po pobraniu krwi i czekam tylko na wyniki o 12 wizyta i będę wiedziec na czym stoję. Pscolka - oczywiście nie prowadziłam tych 800. Grzecznie siedziałam z boku a i tak miałam problem zeby dojechać. O rozstepach jeszcze nie myśle. Dopiero 8 tydzien wiec jeszcze mam chwilkę spokoju. Pozdrawiam wszystkie i życzę miłego weekendu.
 
reklama
Gnagna - my też wykańczamy mieszkanie i też już mamy serdecznie dość. Kiedy planujecie się wprowadzić?

U nas też wieje straszliwie, brrrrrrr!
 
My tez konczymy remont;) Chociaz konczymy to za wiele powiedziane. Moj J konczy a ja leze i sie nieruszam.Mysle, ze jeszcze 2 mce.
 
Wiecie co.. Już mówiłam o tym mojemu P., że po ciąży mogę mieć brzydki brzuch i rozstępy, nadwagę. Ważne, by dzieciątko urodziło się zdrowe i w terminie :-) Ale mimo wszystko chyba zacznę się już smarować tym olejem kokosowym. Pytałam o ten Bio Oil w aptece i babka mi powiedziała, że to jest do stosowania, gdy rozstępy już są. Ciekawi mnie co jest napisane w ulotce.

Mam kochana ten Bio-Oil. Co byś chciała wiedzieć?
może tak lepiej:
DSCN0284.jpgDSCN0285.jpg
 

Załączniki

  • DSCN0284.jpg
    DSCN0284.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 40
  • DSCN0285.jpg
    DSCN0285.jpg
    33,5 KB · Wyświetleń: 35
Ostatnia edycja:
Asiulka, no niestety mnóstwo tych rzeczy reklamowanych jako dla dzieci to bomby cukrowe - soczki, napoje, mleka smakowe, serki homogenizowane jak np. Danio, a nawet jogurty owocowe. Sam cukier.
Dlatego ja mojemu dziecku nie daję nic z tych rzeczy, pije tylko wodę, zamiast soków daję owoce, a jogurt kupuję naturalny i wrzucam świeże owoce.
 
Witam dziewczyny! Dopiero dzisiaj mam chwilę żeby popisać. Moja siostra wyszła we wtorek ze swoim maleństwem ze szpitala i przez te kilka dni starałam się jej pomagać. U mnie mdłości praktycznie zanikły, więc czuję się świetnie. Jedynie senność mnie popołudniu dopada. Ja startuję z niewielką nadwagą, ale na razie waga stoi w miejscu. W poprzedniej ciąży przytyłam 18 kg i dopiero po roku to zgubiłam. W grudniu rzucałam palenie no i przybyło mi parę kilo. Mam nadzieję, że tym razem przybędzie mi max 10 kilo (zrezygnowałam praktycznie ze słodyczy więc może się uda:-D)
 
Dziewczyny, może macie jakiś pomysł. Od 2 dni drga mi powieka. Wiem, ze to oznaką nadmiaru kawy, braku snu i niedoboru magnezu. Ale nie pije, śpię, a magnez lykam 2 razy dziennie, przekraczajac już przy tym dzienna dawkę. O czym to jeszcze może świadczyć? Boję sie ze mam jakiś inny niedobór.

Z innych przyjemności: maluch chyba właśnie negocjuje przestrzeń życiową z pęcherzem- dzisiejsze zakupy musiałam robić na raty, co w ogromnym hipermarkecie jest nieco niewygodne...
 
Katinka - dzięki bardzo! Czyli jednak jest do stosowania w celu zapobiegania rozstępom :-)

Rjoanka - może to być też niedobór potasu, ale nie bierz bez wiedzy lekarza. Kup sobie sok pomidorowy, zatknij nos i wypij duszkiem parę dni pod rząd szklankę soku ;-)
 
Madzia – używałam Musteli, oprócz tego, że ciężko się rozsmarowywuje i wchłania to mnie nie uchroniła przed rozstępami. Wydaje mi się, że to nie chodzi o preparat jakiego się używa, a o sam fakt regularnego masowania. No i geny…

Gnagna – a co Ci ta wiedza da? Przecież nie będziesz podchodziła do ludzi na ulicy i pytała na co chorują? ;-)Nie nakręcajcie się dziewczyny. Po prostu trzeba unikać dużych skupisk ludzi, a mąż jak wraca do domu to niech myje ręce.

Judy – wiesz wolałam się upewnić, z tego co opowiadała położna na SR to są nawet kobitki, które same przyjeżdżają do szpitala rodzić:-D

My skończyliśmy remont mieszkania na tydzień przed narodzinami Szymka (teoretycznie były to jeszcze 3 tygodnie do terminu, ale dzidzia się pospieszyła). W dniu kiedy odeszły mi wody siedziałam ponad 8 godzin i wystawiałam książki na tablicy. Najśmieszniejsze, że jak ludzie zaczęli dzwonić to musiałam im tłumaczyć, że za kilka dni wyślę jak wyjdę ze szpitala.:-D

Sunovia – mam podobne podejście do karmienia Szymka. On wody nie chce, muszę mu dawać herbatki, ale też znalazłam kilka bez cukru. Dużo też kaszki pije, ale firmy Holle i Baby Suin na szczęście mają bez cukru.



 
reklama
Ztymi napojami zas nie mozna popadac w paranoje musialabym dziecku sporo zakazywac. Je wszystkie serki raz dziennie pije wode , soki nie daje tylko gazowanych napoji. Do 1 roku jechalam na sloiczkach nawet do 1, 5 roku bo miala slaby żołądek i zwracala obiady przeczekalam. Pol roku temu bylysmy w szpitalu ma nadwrazliwosc jelit i nie moze jesc duzo pieczonego chipsow ani z grila kielbas kurczaka jej nie daje.
 
Do góry