reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Cyntia85 też czasami biorę receptę od lekarza ogólnego na tabletki;) A w ogóle zmieniłam Euthyrox na Letrox i o wiele lepiej się czuję;)

kate2288 ja kupiłam emulsję do kąpieli, balsam do ciała i olejek z rossmannowskiej serii fur mama;) Fajne są ale zapach intensywny:p Mi nie przeszkadza bo lubię takie:)

Dzisiaj wybrałam meble do kuchni:) Zostały do naszego pokoju i do dzieci:) I muszę jutro jechać i do zamówionej z internetu mozaiki do łazienki dobrać płytki:p Już końcóweczka remontu;) Cieszy mnie to bardzo:)
 
Ja niczym jeszcze nie smaruje :) co do objawow to rownież nie mam jakis szczególnych. Piersi raz bolą raz nie, nie wymiotuje, czasem macica zaboli ale ogólnie czuje sie dobrze. Tez mnie to martwi ale staram sie nie zamartwiać. Co do l4 tu niestety ciaza to nie choroba i nawet jak miałam poronienie zagrażające to lekarz powiedział ze mam chodzić do pracy, leków na podtrzymanie żadnych i rada ze o wszystkim zdecyduje natura. No i straciłam ta ciaze w 7 tygodniu a tak bardzo nam zależało. Teraz ciaze poprowadzę w Polsce baru tylko te badania podstawowe i konieczne.
 
Potrzebuje pomocy, co do obliczenia pensji. Czy jest z nami ktoś, kto zajmuje się płacami? Bym przysłała informacje na priva (wysokość ostatnich 12 pensji). Dostałam niższą pensję - o ok. 100 zł, ale za nic nie rozumiem jak to wyszło księgowej, a nie chce się wygłupić. Wolę wpierw z kimś to skonsultować.
 
Cyntia85 - pisz może pomogę (na L4 masz za ilość dni nie miesiąc kalendarzowy, czyli poszczególne mies. mogą się różnic miedzy sobą luty 28-marzec 31) a L4 się liczy średnia z ostatnich 12 poprzedzających miesiąc z L4)

oni wyliczyli CI stawkę za każdy dzień i x dni w danym miesiącu, może stad masz ta różnicę, za marzec pewnie dostaniesz więcej niż standardowo miałaś bo tu 31 dni będzie ;-)


czyli na jak średnia wyjdzie równo 2000 netto(luty 2013-styczeń 2014, a L4 od luty 2014) to za taki luty wypłaty będzie ok 1870 netto , a za marzec 2014 już ok 2066 netto

*pisze w dużym uroszczeniu ;-) wiec się nie czepiać
 
Ostatnia edycja:
kate2288 ja smaruję od samego początku balsamem firmy Mustela (podobno dobry i polecany na wielu forach dla przyszłych mam), ale dosyć drogi, ok. 90 zł :/ Dlatego ja smaruję nim tylko piersi i brzuszek, a resztę zwykłym balsamem z Nivea. Mustelę można stosować od 1-ego miesiąca ciąży. Ja nie lubię oliwek i chyba nie wytrzymałabym z aż tak natłuszczoną skórą :) A czy coś da to zobaczymy, wyjdzie w praniu ;-)
 
witam wszystkich!!
witam madzia93:)))

"te kobietki, które jeszcze tego nie zrobiły, niech wyślą do Sunovii termin porodu wraz z wiekiem" to znaczy jak ja mam to zrobic hehe ?sunovia to ktore ząbki ida teraz małej?
wielodzietna badz pozytywnej mysli bedzie dobrze:)) trzymaj sie ciepło
JustinePB a moze zmien lekarza? spokojnie ci sie nalezy zwolnienie i bardzo nie rozumiem ze niechcial ci wypisac....chyba ze ty chcesz pracowac.
Dorota.D to u was w firmie jakas epidemia- jedna druga zaraza:)))
ja smaruje sie jak sobiie przypomne olwka raz na jakis czas a tak to zwyklym balsamem
pozdrawiam
 
Co do tego mojego wynagrodzenia, to byłam na zwolnieniu po zabiegu 28.10 - 31.10. A teraz jestem od 28 stycznia, więc nie minęły pełne 3 miesiące od ostatniego zwolnienia. Czy wtedy moją pensję z ostatnich 12 miesięcy liczy się od września 2013 r. wstecz, nie od stycznia wtecz? Nie ogarniam tego. Taką informację dostałam od księgowej. Dziwne to.

Anetka - napisz na priv do Sunovii. Wyślij jej te dane w wiadomości :-)
 
Anetka - napisz na priv do Sunovii. Wyślij jej te dane w wiadomości :-)

wyslane....
a dziewczyny a czy moge wiedziec co robice z tymi danymi? jakąs tabele czy jak?
 
reklama
Do góry