reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

MariM - przez internet kupowałam tylko legginsy,ale to zimowe. Jeansy jednak trzeba było osobiście przymierzyć. Gratulujęudanej wizyty.
gosiak - ja też Szymka miałam cały czasprzy sobie, ale nie narzekam, w końcu miałam się tam nauczyć z nim żyć;-).
Emilia S - podawanie butli to częstapraktyka właśnie w szpitalach w których można zostawić dziecko u położnej (bo one przecież chcą mieć spokój). Wtym szpitalu co ja byłam to butla była podawana na wyraźne żądanie matki, żenie będzie karmiła piersią, a w innych przypadkach tylko po konsultacji zlekarzem. Zawsze jednak najpierw próbowano podawać mm strzykawką razem zsutkiem.
wielodzietna - dobrze, że idziesz do innegobo ten jakiś konował:wściekła/y:
Madzia - witam i trzymam kciuki za udanąwizytę &&
asiulka - macierzyński masz pół roku płatne100%, potem kolejne pół roku rodzicielski płatne 60% (i jak masz umowę do porodu to się na nie łapiesz, ale nie wiem czy umowa na zastępstwo jest przedłużana do porodu, musiałabyś podpytać w kadrach). Trzeba złożyć wniosek u pracodawcy o jeden i drugi. Dodatkowo tatuś ma 2 tygodnie ojcowskiego do wykorzystania przez pierwszy rok życia dziecka.
 
reklama
Wielodzietna - a ile mm miał pęcherzyk?
Nie lubię takich lekarzy :wściekła/y::wściekła/y: Po co straszą, jeśli i tak karzą czekać, a wiadomo, że:
1. owulacja może się przesunąć (albo mimo cyklu statystycznej długości, jak u mnie 28 dni, można mieć tzw późną owulację, ja 18 dc)
2. dzień owulacji nie oznacza, że tego dnia było zapłodnienie
3. implantacja zapłodnionej komórki też u różnych kobiet w różnym terminie następuje
4. zarodek zarodkowi nie równy i tak jak dzieci rodzą się różnej wielkości tak zarodki też nie są identyczne wielkością
5. sprzęt i kompetencje lekarzy też czasami pozostawiają trochę do życzenia

Dlatego, że mój lekarz z przychodni już któryś raz mnie nastraszył, to z niego zrezygnowałam (że beta za niska, tydzień później, że za wysoka, że pęcherzyk za mały. Równo w 5 tc miał 3,5 mm). Nie wyobrażam sobie lekarza, który by mnie co jakiś czas straszył i to bezpodstawnie. Poszłam prywatnie do gina i patrząc na wielkość pęcherzyka powiedział, że na pewno owulacja była później. Ten z przychodni nie dopuszczał w ogóle opcji, że przy 28 dniowych cyklach owulację mogę mieć w 17/18 dc. My raz tylko strzelaliśmy, tego 17 dc, a skok temperatury miałam 19 dc). Lekarzy powinno wysyłać się na szkolenia psychologiczne.
 
oj nie, dość tych smutnych wiadomości, mamusia co się dzieje?

ja mam o 16:00 wizytę - prywatnie. Zaczynam się stresować.
 
mamusia29 ???

katinka84 daj znać co i jak po wizycie:)

Ja też im bliżej do wizyty tym bardziej się denerwuję:p Ale to już w czwartek!!! Doczekać się nie mogę i cały czas o tym myślę...:zawstydzona/y: Idę się zdrzemnąć zaraz;)
 
mamusia29 co się dzieje???
katinka84 trzymam kciuki za wizytę, pochwal się później:)
wielodzietna musisz być dobrej myśli,trzymam kciuki mocno!

A ja od kilku dni nie mogę sobie z kaszlem poradzić, tak mnie dusi, zwłaszcza w nocy...dziś postanowiłam iść do przychodni, ale za późno zadzwoniłam i nie było już 'numerków' do lekarza. Ale idę, może mnie przyjmie na 'wkręta', bo juz domowe sposoby nie dają rady i boję się o maluszka...
Pozdrawiam w ten piękny wiosenny dzień i uciekam, bo do 18ej niewiele czasu...
 
reklama
wielodzietna lekarz zapytał, jak długie mam teraz cykle (prowadził poprzednią ciążę i robił cc). Kazał przyjść za tydzień i powiedział, że wtedy wszystko już będzie jasne. Jak zaczęłam mówić o zabiegu, to kazał myśleć pozytywnie. Ja akurat miałam USG w 14 dc i pęcherzyk miał 17 mm, a zwykle pękają mi przy 27 mm. Ciąża wyglądała na 5t4d. Przez jakieś 3 dni po tym USG w 14 dc nie miałam okazji począć, więc to daje minimalną nadzieję. Myślę, że nie można czekać tak długo z kolejnym USG, jak kazał Ci ten lekarz.
 
Do góry