reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Agatka - to cudowna wiadomość! Szkoda, że lekarz Cię tak nastraszył ostatnio. Bardzo się cieszę, że z Twoim maluszkiem wszystko w porządku :-) Lubimy takie wieści!

Czarna - ja kiedyś przeżyłam mały wstyd. Wyszło mi sporo bakterii w moczu i te inne rzeczy ;-) Lekarz spojrzał na wyniki i zapytał jak dokładnie pobrałam próbkę. No to powiedziałam, że się obudziłam, poszłam do łazienki i siknęłam. Kazał mi jeszcze raz zrobić badanie z procedurą przed siknięciem. Kazał mi się umyć i dokładnie osuszyć. Następnie trochę posiusiać do toalety i pobrać próbkę ze środkowego strumienia. Wynik był idealny. Zero bakterii. Dla niego to było banalne, a ja nie wiedziałam, mimo dwudziestuparu lat, że tak się robi ;-)
Teraz też nic mi nie wyszło w moczu.

Magdus - wielkie gratki! A jaką masz wadę serca? Ja mam zespół Barlowa i liczę, że serducho nie będzie mi szaleć i spokojnie urodzę SN.
Co do grupy krwi, to trzeba mieć to na druku. Ja miałam badaną w październiku, ale nie miałam kwitka i lekarz kazał mi powtarzać.. A swoją drogą miałam badaną zaraz po urodzeniu i mam wpisaną w książeczkę "0", a tu się okazało, że mam jednak "A".
Sprawdź ceny w różnych laboratoriach, bo przy tej ilości można sporo przepłacić. Ja robiłam w ogólnopolskiej sieci "Diagnostyka". Zapłaciłam 180 zł.

Hiv - 31,35
Hcv - 28,50
Grupa krwi - 28,50
Różyczka Igg - 26,12
Hbs - 19
Vsr -14,25
Tsh - 18
Z ogonkami, bo z kartą jest 5% zniżki. Warto u nich zrobić. Wyniki tego samego dnia przez internet :-)

Gnagna - ale Twój pęcherzyk na ostatniej wizycie był idealnej wielkości. Bądź dobrej myśli :* Ja przeżyłam obie opcje: i samoistne i zabieg. Według mnie zabieg był lepszą opcją. Mniej bolało - tylko zaraz po zabiegu, raz dwa i było po sprawie, no i ponoć mniejsze ryzyko komplikacji. Samoistne źle zniosłam.. Br, co za temat.
Rozumiemy Twój strach, ale bądź dobrej myśli :-)

A ja dziś miałam badanie ręczne i wcale nie bolało. Kumpela mnie bezsensu nastraszyła ;-) Wszystko ok. Za 2 tygodnie mam USG genetyczne.
 
Ostatnia edycja:
Hej... Magdus Cyntia ma racje musisz miec na swistku jaka masz grupe krwi onito musza miec w papierach bo oni na slowo nie wierza ..takie procedury. Ja mialam oznaczana krew przed operacja kolana mam to na papierku a jak szlam do porodu tez mialam i sie czepiali ze na stare nazwisko ale w dowodzie im nazwisko panienskie sie zgadzalo oraz data urodzenia wiec odpuscili
Z zakupow ciazowych to kupilam pizame do karmienia jedna mialam dalam siostrze a teraz mi oddala kupilam ja za 25 zl .. nastepne po mnie odziedzicza a moze jezzcze sie przyda? Heh kto wie... spodnie mam jedne sztruksy grube ciazowe i leginsy ciazowe dala mi siostra ale ja i tak pamietam chodzilam tylko ww getrach i tunikach u gory nie przytylam wiec mialam potem je po ciazy i byly dopasowane a uwielbiam tuniki wiec dla mnie to rozwiazanie idealne teraz tez dluzsza bluzka i leginsy wygodnie i modnie co do butow jak sie ociepli to baleriny idealnie pasuja do leginsow wiec problem z glowy :) nie trzeba na obcasie
 
Emilia - to chyba stare dane, jak jeszcze macierzyński trwał 3/6 m-cy. Myślę, że teraz to wzrosło, może nie jakoś spektakularnie, ale wzrosło. Inna sprawa, że w 3 miesiącu jest kryzys laktacyjny i faktycznie sporo kobiet rezygnuje myśląc, że mleko im się kończy. Ja zaliczyłam wszystkie możliwe kryzysy, najgorszy chyba w 6 m-cu.

cyntia - grupa krwi dziecka może się okazać do drugiego roku życia, gdzieś niedawno o tym przeczytałam.

Wątek zakupowy założony:-D:-D
 
Ja swoja core karmilam tylko 1, 5 miesiaca na poczatku bylo strasznie pogryzione z krwia bolalo strasznie masci pomogly potem dostalam tabletki anty dla kobiety karmiacej bo zaraz po pologu ktory trwal tydzien tydzien po dostalam okres do tego stres i laktacja sie zatrzymala z dwoch piersi mialam niecala mala lyzeczke mleka :/ wiec juz dalam sobie spokój. Teraz chcialabym karmic ale wydaje mi sie ze nie dlugo
 
Witam,

ranek pioekny a ja totalnie bez sil ...najchtniej wrocilabym do lozka , ale nie ma jak

Karmienie - nie jest tal latwo jak sie moze wydawac. Dla mnie to byla trauma...bolalao, nie czulam bliskosci z dzieckiem, zaczynalam malego obwiniac o ten bol... i tak po 6 tygodnach, zaliczajac zastoj, odstawilam Tymek od piersi...odicagalam jeszcze 2 tygodnie mieszajac z mm. I to byla najlepsza decyzja jaka moglam podjac. Zaczelam czuc sie szczesliwa, patrzec na synka tak jak powinnam od poczatku. Teraz wiem, ze postapie tak samo, troche pokarmie, aby dac jednak potrzebne przeciwciala i przejdziemy na mm. WIem, ze jest wiele przeciwnikow, ale mam nadzieje, ze i tu wszystkie dziewczyny beda sie wspierac w swoich decyzjach. Bo nie wazne czym karmisz, wazne ze kochasz ...

WIdze, ze macie mnostwo badan do porobienia, to mnie przeraza ! Tu przez cala ciaze pobieraja krew dwa razy i tyle z badan....

rjoanka - -naprawde tylko rurki ?? w tamtym roku kupowalam zwykle proste jeansy ciazowe w hm w PL... az dziwne, bo przeciez nie wszystkie kobietki maga i lubia nosic...

gnagna - -masz racje getry czy leginssy nawet nie ciazowe sa mega wygodne i sprawdzaja sie w kazdej sytuacji

Przepraszam tyle zdolalam nadrobic..uciekam milego dnia
 
gosiak - a mi się wydaje, że jeżeli trafiłabyś na dobrą położną, która by jeszcze w szpitalu nauczyła Cię jak dziecko powinno łapać sutek, żeby go nie kaleczyć, to zmieniłabyś zdanie. Ja rodziłam na Żelaznej w Wawie i wyszłam ze szpitala po 5 dniach dopiero jak nauczyłam się karmić chyba w trzech pozycjach. Fakt, jak był nawał to kilka pierwszych łyków bolało aż zaciskałam zęby, ale z czasem wiedziałam, że ten ból jest tylko do pewnego poziomu i że jest do zniesienia. Moja szwagierka nie miała tyle szczęścia do położnych. Miała i pokrwawione sutki i zastój i zapalenie, ale w końcu poprosiła jakąś położną do domu i ta ją nauczyła i mówi, że jak od ręki odjął. Karmi do dzisiaj już 8 miesiąc. Tak więc dziewczyny prosić położne w szpitalu o instruktaż, a po wyjściu ze szpitala poradzić się w poradni laktacyjnej. Większość problemów jest do rozwiązania, o ile oczywiście Wy będziecie przekonane do karmienia piersią, bo wiem, że nie każda jest. Np. moja inna szwagierka to jest taką pedantką, że dla niej to było nie do pomyślenia, psychika jej nie pozwalała. Nie miała w ogóle po pokarmu po obu ciążach. Ja nie potrafiłam odciągnąć pokarmu laktatorem, dopiero jak przeczytałam, że dzięki temu łatwiej i bezstresowo można odstawić dziecko od piersi to mleko popłynęło. Laktacja jest w głowie.:tak:
 
Cyntia ja mam niedomykalność dwuplatkowej zastawki aortalnej i szczerze mowiac o wiele lepiej bym się czula wiedzac ze jednak zrobia mi cesarkę. Boje się ze nie dam rady czy cos...
Co do grupy krwi i mój ojciec i mama maja ta grupe co ja wiec watpie ze ona mi się zmienila :D Ale z drugiej strony jaki to chory kraj ze człowiek zna swoja grupe krwi a musi robic badania na to i mieć to na swistku ...
 
reklama
magduś ja mam falę zwrotną w sercu i pogrubioną zastawkę i musiałam iść do kardiologa w ciąży. Już nie pamiętam dokładnie co tam mi napisał. Chodziło chyba o to, że miałam przeciwwskazania do przedłużającej się drugiej fazy porodu. Gin powiedział mi, że aktualnie to oznacza kleszcze :szok: ale potem sam mnie namawiał na cc i to ja nie chciałam się zgodzić.
Nie zgodzę się natomiast, że wymaganie zaświadczenia o grupie krwi jest przesadą. To jest bardzo poważna rzecz i nikomu na słowo wierzyć nie mogą. Podobno przed przetoczeniem i tak mimo zaświadczenia robią krzyżówkę.
 
Do góry