reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Koleżanka pokazywała mi b. Ładne sukienki na stronie torelle.pl. bez linka, bo z telefonu. Jak na codzień to drogawe, ale na wesele czy komunię znosne. No i nie tylko w necie, mają sklepy.
 
reklama
U mnie ewidentnie widać już brzuszek a z synem jeszcze nie miałam ;-) wyskoczył w 14 tyg :-) a później rósł i rósł.

Rany jak mnie dzisiaj mdłości męczą :-( najchętniej poszłabym spać ale trzeba czekać na męża
 
Dziewczyny, większość z was robila już te pierwsze badania. Powiedzcie mi, czy ktoras z was robila je prywatnie? Jeśli tak to ile was one kosztowaly? Wiem, ze w każdym miescie jest inaczej, ale chociaż tak ogolnie przygotuje się na to ile wydam :p
 
Dobry wieczór dziewczyny:)
Czytam Was już od jakiegoś czasu i postanowiłam wreszcie do Was dołączyć...Moje II kreski ujrzałam 27/01/14 i byłam w lekkim szoku (bo zbytnio z mężem się nie staraliśmy;), ale radość przyćmiła zaskoczenie;) Termin mam na 6/10/14 i nie mogę się doczekać, jak pewnie większość;)
Przykro mi, że część z Was ma mdłości, niewiele mogę pomóc, bo to dla mnie obce (w żadnej ciąży mi nie dokuczały), ale podobno zjedzenie na czczo krakersa pomaga i migdały też pomagają...
Tak ogólnie to ja czuję sie bardzo dobrze, poza tym, że brzuchol mi duży rośnie (zwłaszcza wieczorem pokazuje swoje możliwości;) i mam duży bardzo apetyt (przed ciążą, to albo zjadłam albo nie i było dobrze) i nie mogę sobie z tym poradzić, bo normalnie mam ciągłą potrzebę ruszania żuchwą (i niekoniecznie dotyczy to mówienia;)

magdus92 jeśli chodzi o badania, to zależy ile masz ich do zrobienia naraz i jakie...ale jakieś 150zł trzeba szykować na początek (ja tak sobie wyliczyłam mniej więcej)

Pozdrawiam cieplutko i życzę miłej nocki
 
Jujka witamy :) Badan to mam w cholerę i jeszcze trochę i to mnie przeraza :D
A wiec:
Badanie ogolne moczu
Morfologia
Grupa krwi (tego akurat nie potrzebuje bo znam dobrze swoja)
VDRL
HBs
HCV
HIV
Glukoza
Różyczka IgG
Cytomegalia IgM, IgG
Toksoplazmoza IgM, IgG
Jak mój maz dowie się ile to będzie kosztowac to chyba na zawal zejdzie :D
 
Ja mam do zrobienia te wymienione przez Ciebie oprócz grupy krwi, cytomegalii i różyczki i tak mniej więcej mi wyszło 150zł. Mój jak się dowie, to też się za głowę złapie (to mało powiedziane)...cóż zrobić, taki urok chodzenia do lekarza prywatnie, a mój np nie przyjmuje na NFZ nigdzie obecnie...
 
reklama
Wiesz, mój chyba ma podpisana umowę z NFZ bo na tym swistku pisze numer NFZ, ale ja się kompletnie na tym nie znam... Czy tam w przychodni gdzie przyjmuje (chociaż przyjmuje prywatnie) mogę zrobić takie badania za darmo czy trzeba placic i wlasnie ile, albo ze az tyle... Jak się człowiek naczyta o tych wszystkich cenach badan itp. itd. to glowa zaczyna bolec :D
 
Do góry