reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

kotulcia - ja w pierwszej ciąży poczułam łaskotanie w 13-tymtygodniu, ale lekarzowi powiedziałam, że jakoś w 15 tym. Nie dlatego, że niebyłam pewna, tylko wiem jak niewiarygodnie to brzmi. Zobaczymy jak będzie tymrazem.
gnagna - nie katuj się kobietko, ta wiedza nic dobrego niedaje.
rjoanka - mi jedna para jeansów z H&M w zupełności wystarczyłana ciążę od 13-tego tygodnia do końca i po porodzie (wkładałam pod biustonoszpas, żeby mi nie opadał). Dużo wygodniej mi było w sukienkach i legginsach -polecam.

Dobrej nocki kobietki:tak:

 
reklama
rjoanka w carrefourze na bemowie w wawie jest sklep z odzieżą ciążową, ale chyba taniej nie kupisz niż ponad 100 zł, ja kupowałam na Marywilskiej.
 
rjoanka ja miałam dwie pary jeansów z H&M, jedna parę z Happy Mum i jedną parę sztruksów jakiejś francuskiej firmy (tam kupowane - nie pamiętam). Ja rodziłam w marcu, więc przydało mi się więcej par, bo zaawansowana ciąża i połóg przypadł na okres zimowy (śnieg leżał do kwietnia :-) ). Powiem Ci jednak szczerze, że kiedy przestałam pracować, to częściej chodziłam w ocieplanych getrach. To jest dużo wygodniejsze. Wy dużą część ciąży przechodzicie latem, więc pewnie będziecie mogły nosić lekkie sukienki - z pewnością wiele tych, które już macie. Jeśli chodzi o górę, to spokojnie wystarcza kupić o numer większą niż zwykle w normalnym sklepie - wychodzi taniej i modniej :-)

Jeansy z H%M mają dobrą jakość. Jedne przetarły się nieco na kolanie, bo wywaliłam się w nich na lodzie w 7 miesiącu. Z Happy Mum mam jeszcze kilka rzeczy. Mam dzianinową spódnicę, która zmechaciła się mimo rzadkiego używania. Na okres po porodzi kupiłam u nich super koszulkę na noc do karmienia. Świetnie podtrzymywała niemały biust. Oczywiście wreszcie rozeszła się w praniu, ale prana była prawie codziennie, więc mogła.
 
Ostatnia edycja:
Watek zakupowy teraz i juz koniecznie :-D:-D no i myslalam o watku (wiem, ze jeszcze nie teraz) o karmieniu piersia. Wiecie jakie sa w PL statystyki naturalnego karmienia? 99% kobiet kami wychodzac ze szpitala, a tylko 2% karmi po 3 mcu:szok: ja mialam wiele przejsc na poczatku naszej drogi mlecznej, ale karmilam 20 m-cy w konsekwencji. Tyle sie naczytalam o pozytywach, ze nie woybrazalam sobie inaczej, ale kryzysy laktacyjne, zastoje, zapalenia i tak mnie nie ominely ;)
 
Ja jestem za. Czekają mnie w tym roku dwa wesele i zakładając, że z ciążą się uda, już mnie trzęsie na widok tych infantylnych wizytowych sukienek z kokardką nad brzuszkiem :baffled:

Emilia ja karmiłam 10,5 miesiąca, bo młoda uwielbiała zabawiać się moimi sutkami i pogryzła mnie wtedy do krwi :szok: oczywiście to był również ostatni miesiąc, w którym dostałam okres :-D Karmienie piersią jest według mnie świetną sprawą. Z samego lenistwa warto ;-)
 
Ostatnia edycja:
Gnagna mnie czeka komunia mojego pasierba i jako macocha też muszę jakoś wyglądać będą mieli atrakcje z męża eks rodziny patrząc na nas więc trzeba wyglądać ;-)
 
reklama
W zeszłym roku byłam na weselu, gdzie panna młoda i świadkowa były w tym samym - 16 tc. Dla młodej była to pierwsza ciąża, a dla świadkowej druga i różnica w wielkości brzucha była kolosalna. Po młodej było ledwo widać, a świadkowa wyglądała jak ja w 7 miesiącu, więc daje mi to do myślenia, co do momentu pojawienia się brzucha w kolejnych ciążach;-)
 
Do góry