reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Mnie dzisiaj w całym brzuchu rozciągało:/
Ja jadę jutro na wyniki z krwi i będę miała glukozę - trzeba kupować czy oni mają? Bo chyba w ciąży z młodym musiałam sama w aptece kupić ale już nie pamiętam:p

U mnie w pracy jest dużo osób i pewnie sobie dużo plotkuje na temat mojej ciąży:p Ale mam w porządku managera - hehe chociaż pamiętam jak w tamtym roku jak załatwiałam weekendy wolne żeby móc studiować to powiedział żartem "żebyś czasem tylko w ciążę nie zachodziła" hehe a ja na to: "nie no co ty, nie mamy w planach drugiego dziecka"... A tu zonk jednak nam się zachciało:p Ciekawe czy umowę mi przedłużą - mam do września i wolałabym mieć przedłużoną żeby czuć się komfortowo że pod koniec macierzyńskiego nie będę musiała szukać pracy...
 
reklama
Kotulcia, masz badanie z glukozą do picia już? Ja miałam po prostu glukoze i wydawało mi sie, ze do picia i z odstepem bada sie na późniejszych etapach.
 
No tak mam na mojej liście napisane - gdyby chodziło o pomiar cukru to by był cukier w wynikach a tak widzę że glukoza... Hmm nie wiem dlaczego tak wcześnie - nigdy nie miałam problemów z poziomami cukru, w poprzedniej ciąży też nie...

Chyba że to jednak glukoza we krwi, hmmm nie wiem:p
 
Ostatnia edycja:
Kotulcia to jest normalne badanie krwi ja też mam glukoze dopiero w 21 tyg masz test obciążenia glukoza czyli wtedy pijesz ten cukier ;-) i krew jest pobierana przed i godz po piciu tego cukru ;-)
 
Mi też zapisała całe 10 badań dobrze że poszłam na NFZ bo bym się nie wypłaciła żeby zrobić te badania prywatnie :-(

Rany umieram mdłości i wymioty dają mocno o sobie znać a wizyta już coraz bliżej :-) jestem jakoś dziwnie spokojna :-)

Mój pracodawca już wie o ciąży, jakoś nie zrobiło to na nim wrażenia ;-) nic nie mówi, a 2 dni temu nawet wysłał mnie na szkolenie płatne , stwierdził że mi to nie zaszkodzi ;-)
 
Ja z badań krwi mam:

gr. krwi, VDRL, toxoplazmozę IgM, różyczkę IgM, TSH, Hbs Ag, glukozę i morfologię. Cholera lekarz mi nie dał skierowania ale mogłam już wziąć bo też mam w pakiecie bo dużo z Was pisze o badaniach na HIV, bym miała spokój za jednym razem zrobione:)
 
Jeżeli nie masz problemów z poziomem cukru, to na pewno chodzi o glukozę z krwi. Mi w poprzedniej ciąży glukoza z krwi wyszła troszkę powyżej normy i musiałam robić test z obciążeniem zaraz na początku ciąży, ale jeśli wszystko jest ok, to czeka nas to później dopiero.
 
reklama
Witajcie. Tez mialam z krwi glukoze wyszla ok. A jak sobie przypomne ze trzeba bedzie pic to swinstwo to juz na sama myśl wymiotuje fuj tymbardziej ze ja nie slodze nic ani herbaty ani niczego wiec dla mnie to katorga ;/
 
Do góry