reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Sunovia mojej raz sie zdazylo zasmiac sie w glos. Do teg pory to guga, piszczy, kaszle i robi tak jak lew, takie laaal. Szczegolnie jak chce ja kremem posmarowac albo nos jej czyszcze, i probuje mnie wtedy ugryzc. Smiejemy sie, ze mnie starszy.
Sunovia a jak smoczkowanie u Was?

Goska ja sie ludze, ze jak zaczne wprowadzac stale pokarmy to to sie zmieni.

Domka a wieczorem jak usypiasz?

Marrika brawa dla Aurelci, mowila ze silna i zdolna pieknisia jest. Moja zaczyna z lezacej pozycji rwac sie do siedzenia. Wlasciwie jak siedzi na kolanach to niechce sie juz opierac. Tesciowa na sile kaze ja stopwac, a ja uwaza ze jak chce niech cwiczy. Przeciez ja trzymam caly czas i nie powole jej sie wymknac.

Judy a jak mata? Niezacheca do lezenia na brzuszku? Zapomnialam Ci napisac, moja lubi przed soba lusterko albo moj telefon czy tableta, tak ze moze sie widziec. Usmiecha sie nawet wtedy i jakos to ja zacheca.
a to zdjecie z dzisiaj; alez te nasze dzieci szybko sie zmieniaja. image.jpgimage.jpg

Jenny my tez mamy ksiezyc, ale nawet nie chce na niego spojrzec
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 38
  • image.jpg
    image.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 33
reklama
renisus - raczej marne szanse ze się cos zmieni, uzależnienie od usypiana na cycku się raczej pogłębi. Jak dasz rade to zacznij od spania w dzień żeby sama usypiała
 
Renisus wieczorem zasypia sama.Ale bardzo czesto musi byc moczek i pielucha przy buzi.Sliczna ta twoja niunia jest;-) az bym schrupała.
Moja mnie gryzie jak jej body na ramieniu zapinam;-)
A nieraz przy karuzeli w dzien sama usnie,nieraz padnie w macie tak nagle,A nieraz trzeba dac cysia zeby sie wyciszyła.Albo jak wlaczam odkurzacz to od razu spi;-)
 
Magda co do kupy to powiem ci tak jak mi moja koleżanka pediatra mówiła. Dzieci kp mogą te kupy robić co kilka dni ale po 1-2dniach bez kupy przeważnie robią się marudne. Ona przy swoich dzieciach robiła tak że jeden dzień bez kupy to wieczorem windi i noc spokojna. Słyszałaś o windi?
 
Marrika, mam windi, ale nie robi po nim kupy.Chyba ze ja nie umiem tego uzyc? Kurcze ale chyba dobrze robie- smaruje dupke linomagiem i delikatnie wsuwam, czekam chwile i wyjmuje... Czasami slychac ciuchutkie gazy.
 
Domka ja bym wszystkie nasze maluchy schrupala. Normalnie takie fiola mam teraz na punkcie dzieci. A jak widze zdjecia z raczkami jak spia to az sie rozplywam. Najbardziej lubie przy karmieniu piersia, jak mloda zaciska piastki i po minucie, dwoch sie rozluznia i wlasnie prostuje tak paluszki.

Goska, zaczne od poniedzialku ja uczyc. Nie wiem jak to zniose, ona jest dzieckiem bez smoczkowym.

a Wy wszystkie zaslaniacie okna na noc? A i jeszcze jedno, czy Wasze dzieci drzemia w ubrankach w ktorych sie bawia czy np w samych bodziakach. Chodzi mi tylko o dzien.
 
Moja w dzień śpi przy odslonietych oknach i w tym w czym jest ubrana.

Mój m U strzelił Wróbla sadysta i przyszedł mi go pokazać.fuj
 
renisus - właśnie córka tez była bezsmoczkowa, a teraz nie popełniła tego samego błędu ;) chyba 8 modeli smoczków mam aż w końcu załapał ten jeden jedyny...
odkryłam właśnie na z fejsie mój albumik z małym był na klucz w sęsie ze nikt go nie widział, no i już go widać później cos aktualniejszego dodam
 
Ostatnia edycja:
Magda no ja windi używam codziennie. Muszę mała dodatkowo odgazowywac bo przez to zwężenie w jelicie gazy nie odchodzą tak jak powinny :-( Ale nie robię tak jak jest w instrukcji bo wtedy nie ma efektu. Smaruję windi wazelina (może być linomag) i wkładam delikatnie. Trzymam tak długo aż gazy odejdą, czasem kupa też. Masuje przy tym brzuch druga ręka od klatki piersiowej w dół brzucha. Cała dłonią i mocno żeby gazy w dół przepchać. Potem wyciągam znowu brzuch masuje i znów wkładam. Nie bój się, krzywdy nie zrobisz dziecku. Dla mnie używanie windi to w sumie pestka. W porównaniu do tego że musieliśmy się nauczyć z m robić głębokie lewatywy takiemu maleńkiemu dziecku to windi na mnie wrażenia nie robi :-(
 
reklama
Renisus na smoczek nie jest za późno. Znajomi córkę nauczyli smoczka jak miała pół roku :-) próbuj bo wg mnie przy piersi to naprawdę warto smoka nauczyć bo wtedy masz jakiegoś dodatkowego uspokajacza. Wiem co mówię bo mam porównanie między dwiema moimi corami :-)
 
Do góry