reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

A ja zamiast na spacer to usnęłam obok Martyny i nic w domu nie zrobiłam. Teraz ją karmię a pozniej musze zrobic obiad wiec dzis raczej dupa ze spacerku.
Moj wózek jedzie po śniegu i jest dość dobrze zabudowany. Przy tych duńskich jest na serio malutki ale bardzo zwrotny i lekki wiec ja jestem zadowolona.
Co do babć to jak miałam jechac ze swoją i młodą autem i ubrałam Martynę jak zwykle plus przykryłam kocykiem bo padał śnieg to sie nasłuchałam ze jej zimno. Co z tego ze parking pod kladką i jechałyśmy do innego domu gdzie tez parking pod kladką. Z reszta co miała bym jej założyć ?? Dwa kombinezony ?? ;) juz nawet sie nie przejmuje staram sie obrócić wszystko w żart i tyle.
 
reklama
My byłyśmy ponad godzinę. Dziś bardziej mrozno niż wczoraj, ale Inga smacznie sobie spała, więc aż żal mi było wracać.

My jak byliśmy na święta u tesciow i zobaczyli, że dzieci w samochodzie rozbieramy z kurtek i czapek, to myślałam, że na zawał zejdą. Teściowa jeszcze następnego dnia dzwoniła pytać czy się nie rozchorowaly hehe. Tak, jakby w samochodach nie było ogrzewania.
Mamy do nich ponad godzinę jazdy i jakoś sobie nie wyobrażam grzać się w czapach i kurtkach. Dziewczynom w tych fotelikach nie dość, że wygodniej to jeszcze bezpieczniej.
No ale rodzina mojego męża w ogóle ma fioła na punkcie ubierania miliona warstw. Padlam, kiedy zobaczyłam, że moja szwagierka przyjechała do nas z synami, kilkulatkami, ubranymi w podkoszulki, bluzki z długim, grube swetry, rajtuzy i spodnie od kombinezonow, oczywiście kurtki, czapki i szaliki. A to była kwestia zejścia na parking przed samym blokiem, jakieś 5 min samochodem do nas i z ponownie przejście z parkingu do bloku, no 30m może... Więcej ubierania niż tej całej wyprawy.
A chorują na potęgę, mimo, że żaden do przedszkola nie chodził, dopiero starszy do zerówki poszedł.
 
Marrika - koniecznie wklej zdjęcie sukienki od babci!

Mizzah - jesteśmy niedaleko amfiteatru. Kojarzysz gdzie to?
Męża poznałam pod Kołobrzegiem, w Dźwirzynie :) Byłaś tam?

Linka - a ćwiczysz codziennie leżenie na brzuszku? Spokojnie, jest czas. Każde dziecko ma swoje tempo :) A temperatura wysoka?

No ja zalewam uszy codziennie :D My się tak kąpiemy, że mały leży na wodzie na pleckach i tylko oczka, nosek i usteczka nie są zamoczone ;) Ale jak go osuszam, to dokładnie chusteczką w środku wycieram. Nie zakładam czapeczki. W pokoju robię temperaturę 23-24 stopnie na jakiś czas po kąpieli.

Ja zakładam kombinezon i ten śpiworek, bo inaczej mały jest chłodny. Zakładałam kombinezon i przykrywalam grubym kocem do czasu, gdy wyciągając Adika z wózka poczułam, że boki ma zimne (a mąż nie sprawdzał tego w trakcie). A dziś mimo spiworka, udka też miał chlodnawe po wyjęciu i rozebraniu.

Mąż ma ciotkę, która ma tupet mi zwracać uwagę jak ja się ubieram. Teściu z resztą też. Pamiętam jak latem w upalne dni zwracałam uwagę na starszych ludzi. Część totalnie bezsensu się ubiera - w kamizelki wełniane, rajstopy, kurtki.
 
Ostatnia edycja:
sunovia - ja od zawsze powtarzam zwłaszcza teściowej ze lepiej żeby zmarzło dziecko niż się przegrzało, moja ma 5lat i raz miała antybiotyk a tak to poza katarem raz na czas nie choruje - chodzi do żłobka/przedszkola o 6miesiaca życia. Mały ma teraz taki śpiworek w foteliku do 0C* jak gdzieś jedziemy to tylko zakładam grubszego pajaca - takie futerko z kapturem i cienika czapkę no i ten śpiworek od fotelika. Mina teściowej jak widzi małego BEZ czapy, kurtki/kombinezonu bezcenna choć i tak wyluzowała bo wie ze zrobię jak uważam
 
Cyntia85- temp w porządku :)))
tak na marginesie ja mam wózek camarelo carera :) i poki co super mi sie go prowadzi na sniegu :)) a dzieciaka ubieram w body spodenki bluze i spodnie dresowe zakladam mu kurteczke czapeczke buciki i tak podróżujemy :)))
 
Cyntia mieszkałam w Kołobrzegu przez dwa lata :) to były bardzo fajne czasy. Teraz pewnie duzo kuracjuszy w wieku 50+. Bawcie sie dobrze :)

Moja dzis marudna. Miała jedna dłuższą drzemkę ze mną a teraz nie moze zasnąć. Spi przy cycu lub na rękach i jak tylko odłożę to sie wybudza. Widze ze jest zmęczona a jednak nie usypia. A ja marzę o obiedzie i chyba nic z tego. Mała dba o moją linię ;)
 
Dziewczyny cos mi sie z glowa dzieje:/ moj wyprowadzil mnie znowu z rowmowagi i zaczelam plakac przebierajac mala. Ona zobaczyla ze place i sama zaczela. Potem nie moglam sie uspokic bo za kazdym razem jak na nia patrzylam, zaczynalam ryczec. A ryczalam dlatego ze przeze mnie ona plakala. Ehhhh... O L nie chce slowa pisac bo mi sie
wszystko gotuje. Grrrryyyy... Moze ktoras przyleci z patelnia i go zdzieli? Osobiscie odbiore z lotniska.
 
Renisus to przejściowe i na bank minie. Zrób sobie gorącom kąpiel i odsapniesz hormony nam nadal buzują plus zmęczenie i zmiana całego trybu życia jednak potrafią dac w kość i nam i naszym panom. Ja dzis tez juz jestem bliska łez bo moja marudna i nie chciała zejść z rąk. W nocy od 21 do 2 ją lulałam aż sama padałam na twarz. Dobrze ze w dzien obje pospalysmy chwilkę. Bycie mamą jest piękne ale czasem tez frustrujące. Głowa do góry bedzie dobrze bo musi byc ;) ja tez idę do wanny dopóki mała spi a padła po 5h lulania... Moje plecy!!!
 
Ja na szybko...moja przechodzi albo kolejny skok albo jest podziebiona albo zeby ida albo.
...no cholera wie. Cały dzień marudzi jak nie ona, slini sue, wpycha i ssie piąstki i chce byc tylko na rękach ( nigdy tak nie bylo)...jak ja mąż odkłada to ryk....help me.
Nie jestem w stanie pomoc bo dopiero się podleczam, gardlo juz mniej ale schodzi chyba ropa z krwią z zatok...no to tyle....raju znów płacze słyszę....gorączki nie ma..

Domka ty pytałaś o termometr??? Nie polecam microlife 150, różne temperatury sa na nim. Niby duzych roznic nie ma, ale szału jak za 120 zl też.

Cyntia - no oczywiście, ze kojarzę. Bylam tam raz z Mama na Marcinie Dancu :);My najczęściej zatrzymywalysmy sie w Chemiku ( teraz to chyba Feniks), Węglu Brunatnym i .Arce
 
Ostatnia edycja:
reklama
Domka a ja mam taki:
ImageUploadedByForum BabyBoom1419878512.248021.jpg
I tez nie polecam, chociaż lubiłam ta firmę- za każdym razem inna temperatura!!!

Mizah- to i tak masz dobrze ze mąż sie nia zajmuje... Mój dzis poszedł do pracy, mimo tego ze ledwo mowi i wieczorem miał 38,5 temperatury. Mnie boli juz tylko gardło i osłabiona jestem, jak gwałtownie wstaje to mi sie bardzo w głowie kręci:/ a zęby moga isc, słyszałam o przypadku ze noworodek z zębem sie urodził :)
A co do tych skoków to rozmawiałam z koleżanka i powiedziała mi ze z 3 lekarzami o tym rozmawiała i twierdza ze to troche przekoloryzowane jest ( w sensie konkretne tygodnie - wg nich każde dziecko przechodzi to inaczej i często w innym terminie a nie książkowo...) hmm - mam nadzieje ze jutro obudzisz sie nowka sztuka a Pola bedzie ładnie spała zaraz do rana :)
Agniecha- śniłas mi sie dzisiaj ze przyszłaś do mnie z dzieciakami na śniadanie i robiłyśmy je razem:) pozniej napadało pełno śniegu i poszłyśmy na sanki i spotkałyśmy Twojego męża ;)
Renisus- ja miałam taka deprechę poporodowa ze mniej więcej dopiero od 2 tygodni nie płacze... A tak to dzien w dzien ryk... Jak jeszcze włączałam sobie kołysankę dla okruszka zespołu raz dwa trzy to dopiero wyłam... A do przestraszenia dZiecka to moja genialny mąż podczas przewijania małej, założył sobie na uszy jej skarpetki i pampersa na głowę i zaczął cos do niej mowić... Jezusie jak ona sie przestraszyła:( biedna nie mogła przestać płakać... A mnie durna jeszcze jakis śmiech ogarnął:/
A co do ubierania dzieci na spacery itd to myśle ze każda mama wie najlepiej jak ubrać swoje dziecko...

Czy któraś szaleje w sylwestra? (I nie mam na myśli telewizyjnych wyskoków:) )
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1419878512.248021.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1419878512.248021.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 32
Do góry