reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Sunovia - u nas to właśnie tak było. A espumisan to nawet lekarka na wizycie z pupcią gdy miał 3 tygodnie po usluchaniu brzuszka kazała podawać (a byłam na suchym prowiancie i wodzie). Ale tamte akcje już za nami (stawiam na wit. D), więc odstawiam. Wczoraj młodemu poszła taka kupka na przewijaku, że doleciala do ściany, takie ma ciśnienie, biedaczek. I bekamy, i leżymy na brzuszku, i masujemy się, a męczy się z pierdkami. No, ale tak jak piszesz, to jest normalne u takich maluszków. My też to przechodzilysmy. Jelitka muszą nauczyć się pracować.

Co do antykoncepcji póki co będę używać prezerwatyw (hmmmmmmm), a jak mi się cykl unormuje, to metody termicznej wyznaczania dni płodnych plus testy owulacyjne (choć to męczące). Dzięki tej metodzie mam synka (wystarczyl 1 strzał - aż sama byłam zdziwiona) i nawet jej ufam.
Planowałam do roku zajść w kolejną ciążę, ale mam mieszane uczucia. Chyba nie dam rady z 2 maluchami jednocześnie.

Któraś planuje tak szybko kolejne dziecko? :D
 
reklama
Cyntia - dalabys sobie rade napewno z dwoma maluchami:-D

Co do kopru wloskiego podalabym na probe owszem, ale tgrzeba uwazac bo moze wzmoc probelmy brzuszkowe . Ale sprobowac na pewno warto, sama sie nad tym zastanawiam, ale boje sie ze Nelka bedzie si meczyc bardziej...cbhoc dzis odpukac jest spokoj :tak:
 
Cyntia u nas byl taki plan do czasu cesarki:/ teraz musimy sie wstrzymac. I tutaj paradoks, staralismy sie ponad dwa lata a teraz musze myslec o antykoncelcji bo moge latwo zajsc w ciaze.
Prezerwatywy odpadaja bo piecze mnie po uzyciu.
 
Ja już biorę dla karmiacych od 3 tyg ale od 2 dni mam bóle jak na okres i plamie nie wiem czy to jeszcze oczyszczanie czy od tabsow wczoraj minęło 6 tyg od porodu



Ją mojej 2 dni temu podałam pierwszy raz od dawna ta z korpu bo dawała popalić i gazy poszły jak u starej baby;-)zrobiła kilka razy kupę i od razu anioł
 
Ja zaszlam w ciążę jak starsza córka miała 13 msc. Szczerze mówiąc planowałam tak 3-4 msc później, a tu udalo się za pierwszym razem.
Mała jeszcze nie chodzila sama, a ja standardowo pierwsze 3 msc spedzilam nad kibelkiem, ale mimo wszystko nie było źle. W lecie czulam się kiepsko, bo źle znoszę upały, ale daliśmy radę zrobić nawet remont ;-) Końcówka dała mi w kość, zwłaszcza, że mąż wyjechał i zostalysmy same. Ostatnie 2 tyg przed porodem już musiałam prosić kogoś z rodziny, żeby zabierali Marcelke na plac zabaw, bo już nie miałam siły. Ale generalnie nie było źle, choć na ciążę wcześniej bym się raczej nie zdecydowała.
Aha starszą córkę też ostatecznie urodziłam przez cc.

Rety, wybaczcie, że tak pisze bez ładu i składu, ale tel przekreca mi słowa i pisze na nim tak powoli, że zanim skończę wywód to już nie pamiętam od czego zaczęłam.
 
Ostatnia edycja:
Wklejam jeszcze moją Ineczke, bo chyba nie pokazywałam.
 

Załączniki

  • DSC_2102~3.jpg
    DSC_2102~3.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 50
  • IMG_20141109_092713.jpg
    IMG_20141109_092713.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 51
my dzisiaj już 5 doba po porodzie i nadal w szpitalu:( czekamy na panią doktor i może nam powie kiedy wychodzimy bo chce już do domu:
 
Ruda przy zoltaczce czesc mam siedziała w szpitalu pare dni dłużej. Niestety ale pomyśl ze to dla dobra maluszka. Trzymam kciuki żebyście wyszli jak najszybciej. Ja 9 dni po terminie wiec oficjalnie wygrałam tytuł slonicy ;) nikt z październikówek nie chodził w ciazy dłużej. Jutro mam zadzwonić do szpitala i zdać relacje co u mnie a we wtorek ktg, usg i nawet zbada mnie ginekolog :) jak na Danię to powinnam się cieszyć bo tu lekarz ginekolog nie bada ciężarnych . Mała sie rusza wiec traktuje to jako dobry znak ze u niej wszystko dobrze. Jeszcze max 4 dni :)
 
wiem że to dla dobra małego, jutro mu powtórzą badania i będziemy wiedzieć wszystko... szkoda tylko że ja go tak rzadko widzę bo tylko na karmienie mi go przywożą co 3 godziny a tam dokarmiaja.... a za ciebie trzymam kciuki już bliżej niż dale
 
reklama
Mamy czy to normalne że już mniej krwawilam a dzisiaj co jakiś czas skrzep mi wypada był nawet taki wielkości jajka dawno się tak nie wysraszylam bo myslalam że to kawałek łożyska:
 
Do góry