reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Witam :)

Temat plamień i imion - plamień na szczęście nie mam, ale dziś w nocy jak wstałam do synka dostałam takich dziwnych skurczy u ujścia pochwy :/ Pierwszy raz takie miałam i nie umiem nawet dobrze Wam tego uczucia opisać. Mam nadzieje, że to nic groźnego.

Co do imion to dla dziewczynki chciałabym Marcelinka lub Michalinka, ale mąż ma opcję Aleksandra lub Dominika a dla synka to jeszcze nie mam pomysłu?
 
reklama
Mnie brzuch potrafi zabolec jak jadę samochodem a jakiś pajac mi zajedzie to strasznie się denerwuje i czuje jak mnie momentalnie lapie skurcz. Tak samo jest jak kichne tobczuje ukłucia.
 
No powiem Wam, że miałam przed chwilą takie bóle, że od razu mnie rozbudziło. Aż mnie zgięło. Jestem zapisana na wtorek, ale zdecydowałam, że pójdę jutro. Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby bym dziś szukała lekarza.
 
Cyntia trzymam kciuki. Ja też mam taką nadzieję bo moje plamienie się nasila. Daj znać co z Tobą i dzidzią.
 
Dziewczyny, z tą nospą bym tak nie szalała. Oczywiście są sytuacje, kiedy lepiej ją brać niż nie, a wręcz trzeba, by utrzymać ciążę - przy przedwczesnych skurczach itp. Ale nie przy każdym zakłuciu brzucha. To jest lek i niby bezpieczny w ciąży, ale jednak nie pozostaje bez wpływu na płód. Jest nawet taki termin "dzieci ponospowe", czyli z obniżonym napięciem mięśniowym.

W poprzedniej ciąży praktycznie cały pierwszy trymestr bolał mnie brzuch, czasami tak, że się zwijałam z bólu i ryczałam ze strachu. Ale udało się to przejść bez nospy i żadnych innych leków z wyjątkiem luteiny.

Trzymam kciuki za wszystkie plamiące - oby to nie było nic poważnego.

Ja jutro mam wizytę u endo. Bardzo jestem ciekawa wyniku tsh i trochę się stresuję, że dostanę opiernicz (zwłaszcza jeśli wyjdzie za niskie), że wbrew jej zaleceniom (a zgodnie z zaleceniem gina) biorę jednak euthyrox.
 
Lisica a Ty bierzesz dupka albo cos? Przepraszam jak nie doczytalam :zawstydzona/y:
Ja tez mialam dosc duze plamienia i pojechalam do kliniki ale okazalo sie ze jest ok ze wszystko sie tam rozciaga i dlatego tak dostalam utrogestan bo dupka nie znaja ale jak na razie plamienia jeszcze sie zdarzaja
 
Dawno mnie tu nie było ale Was podczytywałam:) U nas dobrze:) Zero mdłości praktycznie, biuścik coraz większy (brzuch zresztą też:)) Widzę że temat imion się zaczął:) U nas będzie Nadia - na 100% jak już z młodym w ciąży byłam tak miało być jakby była dziewczynka. Imion męskich brak gdyż mam uczucie że nie trzeba ich szukać:D

sunovia ja w ciąży z młodym miałam nospę forte 2 czy 3 razy dziennie przez jakiś czas na początku ciąży i młody miał po urodzeniu ale wzmożone napięcie mięśniowe - ale brałam jeszcze zastrzyki w szpitalu ale nie wiem jakie, i fenoterol więc teraz już się nie dowiem czy to od tego... Teraz mój obecny gin jak zapytałam o nospę jak będzie bolało to powiedział że w razie naprawdę dużej potrzeby i to zwykłą nie forte bo teraz już się odchodzi od stosowania nospy w ciąży. Coś w tym musi być...
 
Ostatnia edycja:
Fenoterol został wycofany w 2013 roku na żądanie Parlamentu Europejskiego. Miał bardzo poważne skutki uboczne zarówno dla mam, jak i dla dzieci (mimo, że wielu kobietom pomógł donosić ciążę).

edit - wycofany jest z aptek, w szpitalach w formie kroplówki wciąż można go podawać, ale się od niego odchodzi.
 
reklama
To ładnie... Nie dziwię się bo po wzięciu tabletki miałam taką trzęsawkę że nie byłam w stanie utrzymać nic w rękach ani nawet siebie na nogach... I sam fakt że do niego trzeba było leki osłonowe na serce o czymś świadczył...
 
Do góry