reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Macie jakis spis rzeczy ktore mozna i ktorych nie mozna jesc karmiac piersia

W większości publikacji na temat diety karmiącej znajdziecie takie informacje:[h=1]Dieta matki karmiącej[/h]- Przede wszystkim jedz regularnie 4-5 małych posiłków dziennie w odstępach 2-3 godzinnych. Pomiędzy posiłkami staraj się nic nie jeść, tylko pić najlepiej wodę mineralną bez smakową, herbatki owocowe lub ziołowe.

- W menu nie powinno zabraknąć przetworów zbożowych (pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryż, makarony), a także ziemniaki – to porcja energii, witamin z grupy B i błonnika. Do każdego posiłku staraj się dodawać owoce lub warzywa, które dostarczą ci dawkę witamin. Najlepiej jeść je na surowo.

- Dwa razy dziennie sięgaj po nabiał (twarogi, kefir, maślankę czy jogurt najlepiej naturalne , która mają mniej cukru niż te owocowe). To najbogatsze źródło wapnia niezbędnego dla kości i zębów. Gdy go zabraknie w Twojej diecie, organizm czerpie go właśnie z kości i zębów.

- Wybieraj chude gatunki mięsa i wędlin (tych ostatnich nie nadużywaj, bo mają sporo soli, a ta sprzyja nadciśnieniu). Mięso gotuj w wodzie, duś lub piecz bez dodatkowego tłuszczu. – Jeśli twoja pociecha nie jest alergikiem, 2-3 razy w tygodniu sięgaj po ryby. Wybieraj tuńczyk z puszki oraz ryby duszone w folii.

- Używaj łagodnych przypraw ziołowych, natki, koperku , bazylii.

- Do sałatek i surówek dodawaj łyżkę oleju rzepakowego, bogatego źródła niezbędnych dla rozwoju mózgu dziecka kwasów omega-3. Możesz też stosować siemię lniane mielone oraz nasionka, np. dodając je do koktajli czy sałatek owocowych.

Unikaj:
- nadmiaru soli oraz ostrych przypraw (pieprzu, octu, chilli).
- warzyw marynowanych, konserwowanych, smażonych, duszonych
- warzyw wywołujących wzdęcia: dużej ilości kapusty, brokułów, kalafiora, pora, czosnku, cebuli – pamiętaj, że każdemu szkodzi co innego. U niektórych osób wzdęcia wywołuje kalafior i brokuły, u innych surowa i duszona kapusta.
- cytrusów, truskawek, orzechów, czekolady – mogą wywołać uczulenia.
- kawy naturalnej i mocnej herbaty – działają pobudzająco
- nadmiaru cukru i słodyczy – sprzyjają nadwadze.
- dań ciężkostrawnych i smażonych z dużą ilością tłuszczu: fasolka po bretońsku, bigos, schabowe, flaki, żurek lub barszcz biały z kiełbasą – sprzyjają nadwadze, mogą być także źle tolerowane przez dziecko..

Nie dotyczy to matki, której dziecko jest alergikiem lub ma skazę białkową. W tych wypadkach konieczna jest dieta specjalistyczna
 
reklama
Pscólka- myk polega na tym ze tego wkładu nie da sie wyjąć ... :/ ale i tak kusi mnie żeby włożyć do pralki... On taki bardzo sztywny nie jest, myśle ze sie podda :) gorzej jak kokos zakwitnie hehe :)

Magdalenka- ja tez nie wiem ile ta krew porządnie sika dlatego na początek mam 60szt a resztę dokupić to nie problem, tak myśle:) ja mam taki zapas alwaysow na półroczny okres:) zawsze wolałam mieć dużo więcej nic miałoby zabraknąć wiec jak sie okaże ze krew nie leje sie az tak bardzo to sie na nie przerzuce:)

Jesli moge wtracic i wyrazic zdanie odradzam pranie kokosu .. nie wysuszysz do tego moze zgnic ibedzie smierdziec..
Zatym rozka nie musisz prac dzidzie i tak jesli zawiniesz bedzie mialo na sobie ubranko wiec z cialkiem nie bedzie sie stykac. No ale zrobisz jak uwazasz :)
 
garmelka ja swój rożek wyprałam normalnie w pralce ale specjalnie kupiłam taki z wyjmowaną wkładką kokosową. Nie wiem czy na Twoim miejscu bym prała bo cholera wie co się z tym potem zrobi.

Stwierdziłam że do szpitala chyba nie ma sensu rożka brać bo z tego co widziałam to tam maluchy zawijane są w takie szpitalne miękkie rożki a na powrót do domu to i tak będzie kombinezon potrzebny.

Ja mam 2 opakowania podkładów (jedne canpol drugie baby ono) po 10 szt w paczce + 2 opakowania dużych podpasek always tych na noc. W razie w się coś dokupi.

Tak chodzę i co chwilę coś dorzucam do torby, ale dobrze że w ogóle zaczęłam to pakowanie. Choć dużo rzeczy i tak będę mogła włożyć dopiero przed samym wyjazdem bo przecież używam.

Laski które przeżyły odejście wód mam pytanie: czy na dojechanie do szpitala wystarczy założyć wtedy jakieś większe podpaski lub choćby jakiś podkład poporodowy? Da radę tak?
 
Ja dla małej do szpitala mam wziasc aby pampersy i hustki.dziecko jest ubierane w szpitalny kaftanik,pieluszke tetrowa i rozek.Moim zdaniem szkoda brudzic swoje ciuszki i rzeczy i znosic ze szpitala bakterie do domu.

mi wody nie odeszły,teraz by mogły.zawsze to nowe doswiadczenie;-)Mysle ze jak wody odejda to podklad poporodowy w majty i ognia na ip
 
Mnie odchodzily falami, to sie chyba nazywa saczenie. Zalozylam jakas podpaske, a w szpitalu, jak sie juz rozebralam do badania, to dali mi podklad, bo kaluze na podlodze zostawialam :)
 
Tak was czytam i do mnie jakoś nie dociera ze musze juz zacząć myślec o porodzie. Moze dlatego ze mam jeszcze dwa miesiące do terminu :) Koleżanka ktora tu rodziła 2 lata temu mówiła mi ze zabrała ze sobą wielka torbę rzeczy a i tak nawet połowy nie użyła. 2 wrzesnia mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia to sie dopytam co ze sobą zabrać. Najważniejsze ze wyprawka juz prawie gotowa. Wystarczy ja z Pl odebrać ;)
 
reklama
Czarna, domka- a u mnie w szpitalu nie dają nic :) kładą Bobasa na klacie mamy i róbta co chceta:) dlatego wlasnie zamówiłam taki tani rożek w jakieś baranki, z myślą ze jakby sie cos ubrudzilo czy cos to go tam zostawię żeby wlasnie zbędnych bakterii do domu nie przynosić.. Ale uwaga! Problem sie rozwiązuje bo ja durna ślepa baba nie zobaczyłam ze jednak jest zakładka i sie wyciąga ta wkładkę:)
 
Do góry