reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Wlasnie pierwszy raz wzielam no-spe i dodatkowy magnez. Bardzo kłuje mnie na dole/ tak jakby szyjka... I to coraz dluzej i częściej- wczesniej zakulo sekundę i puszczalo a teraz trwa to znacznie dluzej... :( nieważne czy leżę czy siedze czy tez stoję:( do tego bardzo mnie prawa łopatka boli:( wiem ze niektóre z was tez maja te klucia i co nospa wtedy pomaga, ? Bede wdzięczna za info/ czekam do wizyty w piątek i raczej nic nie bede robic do tego czasu...
 
reklama
Wawka oj tak temat kupy walkowany jest codziennie w roznych konfiguracjach :) kupa to podstawa. Musi byc i to zdrowa :) Dobrze, ze te pierwsze nie maja zapachu. Czlowiek sie jakos przyzwyczaja.

Straszne historie opowiadacie o tym goleniu przed cc. U mnie blizna jest tuz ponizej linii bikini i zgolili mi dokladnie z pol centymetra od gory. Obylo sie bez ran :) Bylam po kilku dniach w szpitalu bez depilacji i nikt mi nic wiecej nie proponowal w tym zakresie. Teraz sie stresuje, bo mam blizne przerostowa i nie wiem, jak mam sie tam podgolic, zeby sie nie pokaleczyc. Nie wiem tez jak duzo, ale do zera sobie nie wyobrazam. Moze jakies plastry z woskiem???

Lewatywe mi zaproponowano, ale ostatecznie do tego jakos nie doszlo. Najbardziej zainteresowany byl tym moj maz sadysta.

Uwazam, ze i tak najtrudniej jest isc do ubikacji juz po porodzie. Nie wiem, jak po sn, ale po cc wzielam wreszcie czopek glicerynowy.

Cyntia naklejki swietne.
 
Witam
Ja znów pol nocy nie spalam, brzuszek się stawiał cały czas, do tego bóle jak na okres. Tak sobie myślałam ze teraz to już tylko coraz gorzej będzie.
Musze dziś kupić brakujące rzeczy bo tak to tylko w nocy myślę czego jeszcze nie mam i się stresuje niepotrzebnie.
W szpitalu w którym rodzę podobno robią lewatywe i gola. Położna jest ciocia mojego. Heh fajna perspektywa ze mnie cioteczka ogoli.
 
cześć :)
Ja wczoraj z Matim pojechałam na cały dzień do babci, posiedziałam na dworze przed domkiem, poplotkowałam z kuzynkami, potrzebny mi był taki dzień.

Co do porodu to ja miałam CC i mi lewatywy nie robili wcale a ogoliłam się w domu jeszcze jaki mi wody odeszły. W szpitalu przy przyjeciu tylko zapytali czy jestem ogolona. Ja już od długiego czasu gole się tam na dole na "0" więc do szpitala też. Jakoś mi tak najwygodniej i najszybciej, no i mój m tak lubi :)

Cyntia, śliczne te naklejki :)

Garmelka, jak tam dzisiaj? Ja czasem mam takie kłucie szyjki ale trwa to może dwie sekundy i koniec i nie jest codziennie. A nie masz możliwości żeby dzisiaj iść na wizytę? Może rzeczywiście coś się zaczyna dziać i warto to sprawdzić
 
Babina - zwiększ dawkę magnezu albo na inny.
Na mnie super działa ChelaMag B6. Mam dawkę 3x dziennie 100 mg, ale w razie częstszego stawiania się brzuszka mam doraźnie wziąć jeszcze kapsułkę.

U mnie ze stawianiem brzuszka coraz lepiej :) No tak - im bliżej porodu, tym mniej i łagodniejsze, haha. Wiedziałam, że tak będzie ;)

Dzisiaj albo jutro będę szyła taki minikocyk z metkami do przytulania za radą którejś z Was :) Czekam tylko za materiałem od kuriera :)
A później matę z metkami :) Ino ręcznie ;)
 
judy - trzymam kciuki za Twoje plany. To pierwsze dzidzi więc jest duża szansa, że do terminu dotrwasz:tak:.


Ja lewatywy nie miałam nigdy, ale byłam na hydrokolnoterapii. Co prawda ona trwała pół godziny (czyli pewnie dłużej jak lewatywa), ale nie czułam się kwitnąco w trakcie:cool: - nie strasząc nikogo. W gabinecie też się chyba przestraszyli mojej reakcji, bo na następnych zabiegach był już lekarz, nie asystentka:-D.


garmelka - a to na pewno łopatka, czy może nerka? "Na szczęście" jeśli to jakiś zastój w układzie moczowym to nospę też się łyka. Ja jak w lipcu miałam bóle myślałam, że to szyjka, a okazało się (po badaniach moczu), że to w pęcherzu był problem. Po kilku dniach żurawiny i urofuraginum przeszło:tak:.
 
Hej mi na szczescie lewatywy nie zrobili bo sie oczysciłam sama.
Tak mnie zainspirowałyscie ze zastanawiam sie czy nie zaczac tej torby pakowac.Musze dokupic jeszcze podkłady porodowe ale jakies grubsze takie pierwsze,kosmetyki mini w rosman,wkładki laktacyjne,kapcie i klapki basenowe.
Uch chciałabym juz urodzic;-)
 
Dziewczyny co do magnezu to polecam diasporal magnez mozns go kupic na stronie internetoeej tylko:/ I nie jest tani. W saszetkachnjest I sie go zjada po prostu. Sciagany jest z niemiec. Jest to specjalny mg dla kobiet w ciazy pozbawiony nuelotrzebnych dodatkiw. Tu w uk bym nie polecala tego mg z bootsa mialam:/ wiem ze wczesniej dziewczyny pytaly. Lepiej popytac w pl sklepach gdzie maja leki lub zamiwic przez pl apteke internetowa. Bo jak zapytalam polizna o mg to oczy zrobila I ze nigdy nie slyszala zeby to pomoglo na skurcze ciazowe.no szok. Tak samo ze pessar przyspiesza porod mi powiedziala to ja jej tlumacze ze nie bo to krazek ktory trzyma szyjka ake to szkoda gadac....
 
reklama
dzień doberek :)

garmelka - oj ja to się z potwornym bólem łopatki trochę nawalczyłam jakieś 2-3 tygodnie temu. Mi pomagało tylko leżenie, najlepiej na płasko, na twardym na plecach. Jak tylko wstawałam i trochę pochodziłam to była masakra taki piekący ból łapał. Teraz tylko od czasu do czasu czuję. Nie wiem czy to nie ma związku czasem z przeciążeniem pleców.

Domka - ja też właśnie pokupiłam takie mini żele pod prysznic, mini pastę do zębów w Rossmannie itp. Zawsze to więcej miejsca w torbie :happy2:

pscółka - mam znajomą która też miała ten zabieg hydrokolno coś tam i też rzeczywiście bardzo niemiło to wspominała :no:

Ja po przemyśleniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku że chyba się jednak na lewatywę zdecyduję. Może jakoś to przeżyję ;-)

Mnie dziś fatalnie boli kość łonowa, przy każdym ruchu mam wrażenie że się rozsypie. A wszystkimi kłuciami, twardnieniami brzucha itp. już się nawet nie przejmuję i coraz mniej zwracam w ogóle na to uwagę. Kiedyś w końcu trzeba wyluzować, a kiedy jak nie teraz przy końcówce ;-)
 
Do góry