reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Ja troszkę przystopowałam z tymi przygotowaniami dla małego i do porodu na rzecz remontu, ale jeszcze parę dni i od września dokończę. Zostało mi tylko dokupienie paru rzeczy do szpitala i spakowanie tego. 2 września mam zajęcia w SR to do wiem się co potrzebuję do szpitala bo z tego co mi moja położna na wizycie powiedziała to mam wszystko. Dla małego to tylko wyparzyć butelki itp. i wyprać pościel i kocyki. Reszta już zrobiona.
 
A ja znowu mam zaległości forumowe ;) Nie nadążam za wami ;) Wróciliśmy z wyjazdu i ciąg dalszy przygotowań :p Pranie, prasowanie, zakupy...Ehhh a wydawałoby się, że po pierwszym dziecku wszystko mam ;) Mąż mnie ściga żebym lepiej już torbę spakowała bo on ma przeczucia, że znowu będziemy rodzić 3 tygodnie przed terminem. Podświadomie też to przeczuwam ;) Generalnie czuje się dobrze choć czuję, że się szybciej męczę :p Waga mi spadła i stanęła w miejscu także na liczniku mniej niż na ostatniej wizycie. Pewnie przez ta krzątaninę pod domu i remonty ;)
 
witam się w ten słoneczny dzień :)

ale tu dyskusje do późnego wieczora :) Ja wieczorami juz nie mam siły na siedzenie przed kompem, Mati ma w dzień tyle energii że wymiękam :) A tu zaraz koniec wakacji i za ponad tydzień do przedszkola znowu trzeba bedzie jeździć...

Ja wczoraj cały dzień bylam u rodziców, prałam z mamą ciuszki dla małej, jejku jak one tak wysiały na balkonie i tak ładnie pachniały to aż ciarki mnie przeszły że to juz tak nie długo :) Ja kupiłam proszek do prania i płyn do płukania z firmy Dzidziuś i zakochałam sie w tym delikatnym zapachu, ciuszki ślicznie sie doprały. Od dzisiaj zacznie się prasowanie, ale moja kochana siostrzyczka powiedziała że poprasuje :) Dobrze miec młodszą siostrę :)

miłego dnia, lecę robić śniadanie
 
mroczko128-problemy zdrowotne z córką-ostatnio z przedszkola przyszła z temp. i nam odjechała tzn straciła przytomność, siniała, kontaktu nie było z nią chyba przez 20 min, to już drugi epizod-pierwszy był jak miała 2 latka i teraz drugi jak ma skończone 4 lata dlatego musi być pod kontrolą neurologa,niedługo czeka nas eeg i ma podejrzenie padaczki wywoływanej temp. Normalnie było by to brane jako drgawki gorączkowe ale że skończyła 4 lata to już mózg jest dojrzały i nie powinno się to zdażyć ale zawsze są jakieś wyjątki i dlatego te 4-5 lat to taki wiek gdzie trzeba ją obserwować i zobaczyć co bedzie sie działo.

A u mnie szyjka skrócona,miękka ale trzyma od ostatniego razu,dodatkowo skurcze są i to czasem co 2-3 min+twardnienie brzucha do 30 razy dziennie. We wtorek ide do lekarza wiec zobaczymy czy cos sie dzieje czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Mroczko ja mam termin na 4 październik, ale z usg wychodzi mi 15, 20 wrzesień. Mój maluszek jest już dość duży, na ostatnim badaniu usłyszałam 2800, więc jakos nastawiam się ze we wrześniu urodzę. Nawet bym wolała
 
reklama
cyntia - położna Cię zmotywuje:tak:;-) jak nie po dobroci to Cię wkurzy tak, że szybko wypchasz żeby jej nawtykać:-D

Dziewczyny clotrimazolum maść jest tylko do użytku zewnętrznego i tylko miejscowo, nie przesadzajcie z tym dowcipnymi aplikacjami;-).

gnagna - jak płyną wody płodowe to nie można się pomylić, ale mogą się też sączyć. Ja miałam w poprzedniej ciąży podejrzenie sączenia jakoś w pierwszej połowie ciąży, bo miałam upławy zwłaszcza rano, a poziom wód płodowych był na dolnej normie. Niby na usg nic doktor nie znalazła, a poziom wód w ciągu kilku tygodni prawie się podwoił.

mroczko - ja z takich niestandardowych rzeczy to zabrałam stopery do uszu i opaskę na oczy. Obowiązkowo wody z dziubkiem, herbatka na laktację i coś do jedzenia na długie bezsenne noce (przynajmniej w moim przypadku takie były:cool:). Chyba jakieś muesli błyskawiczne sobie zrobię, co to tylko wystarczy wrzątkiem zalać, może jakieś bułeczki sobie upiekę, w ostateczności pieczywo kukurydziane, baban/jabłko.

katinka - widzę, że masz już syndrom wicia gniazda, stąd tyle siły i determinacji w Tobie:-D

magda - ja łykam coś takiego, kupiłam go bo miał największą dawkę jaką znalazłam
Olimp Chela-Mag B6 Mama, kapsułki, 30 szt. - Portal Dbam o Zdrowie.
Tutaj jakiś studencik się wymądrzał na temat chelatów magnezu (i tak też podsłuchałam od farmaceutki w aptece jak komuś tłumaczyła):
"Najlepiej przyswajalną formą magnezu, sposród form organicznych jest chelat, a konkretniej chelat aminokwasowy magnezu (lub jak kto woli diglicynian magnezu). Nie wchodząc w szczegółny blologiczno-chemiczne, połykane minerały i tak są przez nasz organizm chelatowane - jest to naturalny proces. Dostarczając magnez bezpośrednio w formie chelatu, znacznie ułatwiamy ten proces i zwiększamy przyswajalność tego minerału."

Domka - nie wiem jak jego wchłanialność, a jaka tam dawka i forma tego magnezu? Bo jak węglan magnezu, to kiepsko się wchłania.
 
Do góry