reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

reklama
Antiope miałam USG, ale jednak ono nic mi nie mówiło :) było widać tylko pęcherzyk bez akcji serca. Dlatego z niecierpliwością oczekuję jutrzejszej wizyty i się zastanawiam czy zobaczę coś na kształt człowieczka :)
 
Pannacota myślę, że teraz już będzie widać więcej, ja byłam na pierwszej wizycie w 6 tygodniu to biło już serduszko mocno ale kształt był taki niewyraźny
 
Mam nadzieję, że będzie widać już rączki, nóżki, główkę. Bo nie wytrzymam do kwietnia jak zobaczę małą Fasolkę :) No i najważniejsze żeby serduszko ładnie biło ;-)
 
amethyst co do jodu przy Hashimoto się pozwolę nie zgodzić. Nie trzeba go przyjmować w suplementach - wystarczy tyle ile jest na co dzień w pożywieniu (np używanie soli jodowanej ), niektóre ryby.
Ja dzisiaj byłam właśnie u swojego endo, kocham tego faceta. Po moich przejściach u lekarzy - w końcu trafiłam na super specjalistę.
Antiope kochana nie chciałam Cię wystraszyć, chcę Cię uczulić, żebyś przypadkiem nie dała się zbyć lekarzowi bez tabletek,bo Ci powie, że wyniki się w normie mieszczą - guzik prawda!
Ja właśnie przez tarczycę, branie jodu - który jest dla mnie całkowicie zakazany - straciłam swojego dzidziusia i nikomu nigdy tego nie życzę...:sad:

Co do zaparć... kazał mi codziennie pić kefir i otręby pszenne wcinać... no co do kefiru to spoko,ale otrębów nienawidzę ... :D


Witam nowe mamusie:)
Gratuluję wizyt i rosnących dzieciątek:) :-D
 
Antiope nie stresuj się na zapas bo to nie jest dobre dla fasoli, wszystko powinno być dobrze, skoro jutro masz wizytę u lekarza to na pewno jak zobaczy te wyniki będzie kazał brać Ci jakieś leki. ja Euthyrox biorę na czczo i dopiero 30min po wzięciu można zjeść śniadanko gdyż tabletka musi się wchłonąć, organizm ogólnie dość szybko i dobrze reaguje na ten lek bo już po 2tyg jak robiłam krew na TSH to obniżyło mi się o połowę :) daj znać jak jutro po wizycie :) ja mam za to FT3 i FT4 jakąś masakre bo stosunek jednego do drugiego nie jest równy, muszę jutro się zapisać do endo.

co do sesji przy porodzie
myślę że jest to tak intymna część życia że nie chciałabym aby ktoś fotografował mnie zmęczoną, spoconą, rozwaloną na tym fotelu i dodatkowo dziecko jeszcze nie oczyszczone z krwi czy wód płodowych, widziałąm takie zdjęcia i z całym szacunkiem ale nie wygląda to zbyt ładnie... ja w 32 tyg będę mieć sesje ciążową, już się umówiłam z narzeczonym i pojedziemy :) i jak się dzidziuś urodzi to też planujemy.

pietrucha - wybacz że zapytam ale co ile dni się wypróżniasz? spróbuj może ten Colon C? kobiety w ciąży to mogą brać
 
Pietrucha, rozumiem i dzięki za troskę. Myślę, że mój endo nie puści mnie bez tabletek, bo podobnie jak Twój to naprawdę dobry specjalista i pierwszy lekarz na którego trafiłam, któremu całkowicie ufam. Poleciła mi go koleżanka, która jest pielęgniarką. Poza tym, że jest dobrym specjalistą, to ma niesamowity dar: nawet jak człowiekowi mówi coś złego, to robi to w takiej formie, że pomimo, że zdajesz sobie sprawę z trudnej sytuacji, to wierzysz, że wszystko będzie dobrze.

dzemo fajna taka sesja ciążowa. Ja też bym chciała, ale jeszcze nie poczyniłam żadnych kroków w tym kierunku.
 
Pietrucha, ja tez nie moge sie z toba zgodzic :-p dlatego wkleilam wytyczne Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, zeby nie bylo tylu kontrowersji wokol stosowania jodu. Jest wyraznie powiedziane, ze jod z diety w Polsce jest absolutnie niewystarczajacy dla zarodka i dlatego kazda ciezarna, rowniez taka z Hashimoto, musi go brac przez caly okrrs ciazy i karmienia. Rozmawialam o tym z endo, powiedziala mi ze jod jest brany dla dziecka, choc faktycznie moze przyspieszyc pogorszenie sie funkcji tarczycy matki. Ja mam Hashimoto, biore jod i euthyrox, bo do mnie to tlumaczenie przemawia i w koncu wytycznych nie pisze sie z glowy dla zabawy, tylko na podstawie udowodnionych badan. No ale przeciez kazdy robi jak chce, wiec ostatni raz was tu namawiam do brania jodu :happy:
 
Ostatnia edycja:
Antiope no i super, to co się stresujesz? :) jutro dostaniesz leki i wszystko będzie dobrze:)
dzemo wiesz,teraz i tak rewelka, bo nawet raz w tygodniu :) A wcześniej, masakra..raz na dwa tygodnie.
Colon C próbowałam, na mnie nie działało :/

Co do sesji.. w życiu! Widziałam zdjęcia od znajomej, jak jej mąż radośnie dodał na portal społecznościowy!!! porażka.. ona blada, widać po niej, że poród długi i ciężki, dziecko jeszcze we krwi, ona w sumie też, bo maleństwo położone na brzuchu.. na kolejnym nie wiem czy nie zauważyli ale widać jej sutka, bo koszula się jej zsunęła.. no nie fajne to i nie rozumiem takich zdjęć. Na dodatek dzielenia się z "całym światem" tak intymną chwilą.
Sesja z brzuszkiem - pewnie:tak:! Sesja dzidziusia już na świecie - ekstra:-D. Ale na Boga - nie przy porodzie!:wściekła/y:
 
reklama
Antiope ja nie tylko jeszcze żadnego usg nie miałam, ale nawet u lekarza jeszcze nie byłam ;-)
Muszę poczekać jeszcze tydzień i ze dwa dni :-p


Sesję z brzuszkiem na teraz tez planujemy - mam nadzieję, że tym razem zdążymy, bo przy synu nie wyszło. Ale fakt - mogliśmy się wcześniej za to wziąć, tyle że nie mogłam mojego M zagonić (czyt. namówić). Na razie zaczęliśmy cykl pt. rośnie brzuszek :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry