reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2011

Hejka
Słoneczko u mnie świeci i zrobiło się ciepło więc przesyłam wam słoneczny uśmiech jeszcze dzień dwa i słonko będzie też u Was. Jeszcze będziemy prosić o deszcz :D i ochłodzenie.
Jutro idę do lekarza i nie mogę się doczekać. Nigdy nie stresowałam się tak przed wizytą a teraz masakra. Boję się po takim czasie a poza tym dziec mniej się rusza. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Elifit ja cytologię miałam mieć robioną na tej wizycie ale zmieniłam lekarkę i w końcu nie wiem jak będzie. Niektórzy lekarze nie robią jej w ogóle jeśli nie masz problemów np. ze stanami zapalnymi bo uważają, że to jest jednak jakaś ingerencja.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a jak macie z USG w ciąży?? bo ja chodze państwowo i w sumie na poczatku kolezanki mi powiedzialy ze panstwowo to tylko 3 razy jest robione, ale ja mam robione na każdej wizycie i w sumie to się ciesze bo moge serducha posłychac:] i pooglądać moją dzidzię:-) tylko ostatnio gdzies wyczytałam , że powinny być 3 razy robione takie dokładne gdzie ogląda się wszystkie narządy bardzo dokładnie, a ja w sumie takiego porzadnego nie miałam bo zawsze tylko te podstawowe parametry są mierzone...a jak u was jest??
 
Wandzilla :-) też się nie wypowiadam bo tu robią normalnie tylko 2, chyba że są jakieś podejrzenia. Ale w Pl to wiem że te 3 dokładne, ale jak ty masz częściej i to za darmo to ja bym się na twoim miejscu nie martwiła.:-)
 
Dziewczyny a jak macie z USG w ciąży?? bo ja chodze państwowo i w sumie na poczatku kolezanki mi powiedzialy ze panstwowo to tylko 3 razy jest robione, ale ja mam robione na każdej wizycie i w sumie to się ciesze bo moge serducha posłychac:] i pooglądać moją dzidzię:-) tylko ostatnio gdzies wyczytałam , że powinny być 3 razy robione takie dokładne gdzie ogląda się wszystkie narządy bardzo dokładnie, a ja w sumie takiego porzadnego nie miałam bo zawsze tylko te podstawowe parametry są mierzone...a jak u was jest??
Ja też na NFZ chodziłam i miałam przy każdej wizycie robione ale takich szczegółowych nie robią bo najczęściej sprzęt jest niewystarczający. Ja sobie robiłam szczegółowe prywatnie.
 
Dziewczyny a jak macie z USG w ciąży?? bo ja chodze państwowo i w sumie na poczatku kolezanki mi powiedzialy ze panstwowo to tylko 3 razy jest robione, ale ja mam robione na każdej wizycie i w sumie to się ciesze bo moge serducha posłychac:] i pooglądać moją dzidzię:-) tylko ostatnio gdzies wyczytałam , że powinny być 3 razy robione takie dokładne gdzie ogląda się wszystkie narządy bardzo dokładnie, a ja w sumie takiego porzadnego nie miałam bo zawsze tylko te podstawowe parametry są mierzone...a jak u was jest??

Ja mam usg co trzy tygodnie. Każde w 3d i z każdego zdjęcia + film. Ale ja chodze prywatnie do znajomego lekarza;-) 11.07 kolejna wizyta i nie moge sie doczekać :D A z tego co słyszałam w państwowym 3 razy usg- po 6 tygodniu, połówkowe i przed terminem :)
 
Ja chodzę prywatnie, co wizytę gin robi USG... gorzej jest z badaniem ginekologicznym, bo miałam tylko dwa razy... na pierwszej wizycie, i jak mi się upławy pokazały.
 
elifit ja Ci z cytologia nie pomoge, bo widzisz ja ostatnio sie staralam o skierowanie na nia. Moglam sie cmoknac w doope, ale nie siegam!Ale jak bylam w PL to zrobila mi odrazu od reki...
a nie mialas jeszcze ani razu robionego??
dzięki za odpowiedzi, miałam robioną ale z rok temu przed ciążą, wyszła jedynka czyli najlepsza.. jak pytałam położnej kiedyś to powiedziała że jeszcze jest czas także pewnie będzie. Teraz będę mieć ginekologiczne badanie to może zrobi.. i o tą szyjkę też poproszę zresztą sam pewnie zbada jak powiem że mi brzuch często twardnieje.

Dziewczyny a jak macie z USG w ciąży?? bo ja chodze państwowo i w sumie na poczatku kolezanki mi powiedzialy ze panstwowo to tylko 3 razy jest robione, ale ja mam robione na każdej wizycie i w sumie to się ciesze bo moge serducha posłychac:] i pooglądać moją dzidzię:-) tylko ostatnio gdzies wyczytałam , że powinny być 3 razy robione takie dokładne gdzie ogląda się wszystkie narządy bardzo dokładnie, a ja w sumie takiego porzadnego nie miałam bo zawsze tylko te podstawowe parametry są mierzone...a jak u was jest??
ja miałam już 2 razy usg państwowo, trzeci raz gdzieś pod koniec będzie. Zawsze dokładnie wymierzone, oprócz tego chodzę na program badań prenatalnych także zdjęć mi się uzbierało ;-) jak coś może być nie tak np z szyjką to robią więcej, tak mi się zdaje. A co do serduszka to zależy od aparatu, jak czujesz ruchy to mogą nie dać posłuchać.

Ja chodzę prywatnie, co wizytę gin robi USG... gorzej jest z badaniem ginekologicznym, bo miałam tylko dwa razy... na pierwszej wizycie, i jak mi się upławy pokazały.

nom ja też, miałam w I trymestrze pare razy a potem przy infekcji.. i teraz będę mieć :tak:

czuje sie do d.upy :wściekła/y: boje się że mnie przeziębienie łapie, a do tego kłuje mnie w dole brzucha i pachwinach więc leżę ile mogę :-( mały szaleje ale nie wiem czy w dobrym miejscu i znów zaczynam się martwić :-(
 
I lipa, dopiero pierwszy wolny termin za tydzien w środę, pewnie wszystko przez to ze nie bylo jej wiec teraz ma nawał pacjentek :( no szkoda ale z co zrobic!! Może takim sposobem dostane sama ten pieroński @ i bede liczyć go jako normalny 1 cykl !!!!!!!!!!!! Bez wspomagaczy !!!!!!!!!!!!

też słyszałam ze państwowo ma sie tylko 3 usg ale to nie prawda, jak chodziłam to robiła mi za kazdym razem ( tzn zawsze 2 razy, następnych juz nie doczekałam) ale moja znajoma chodzi i robi jej nie co wizytę albo co drugą!!!!!!! No ale to też pewnie zależy od lekarza !!!!!!
 
reklama
elifit ja mam jakiś taki podły nastrój. Może to przez brak słońca. Jakieś czarne myśli mnie nachodzą bo mała się nie rusza tak jak zwykle, ehhhh. Głupia jestem bo się sama wkręcam.
 
Do góry