reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
pierwsze slysze :) i chyba nie tylko ja , bo z tego co widze na forum wiele dziewczyn juz wie co bedzie ... no , ale moze niekiedy lepiej sie nie nakrecac ?? zalezy od psychiki ludzi
ale zeby sie dowiedziec o plci i przestac dbac o sobie to dziwna akcja troche :/
mam ciaze prowadzona w DE i tu takie sytuacje sie zdarzaja, zwlaszcza w rodzinach arabskich i tureckich, niestety
 
A to tak potwierdzam.Wyobrazcie sobie ze gdybym byla jakas krolowa albo inna przywodczynia plemienia to by mnie ozlocili.Czterech synow to ho ho;-)
 
Wiecie co dla mnie to nienormalne za wszelka cene nastawiac sie na konkretna plec:) W czym chlopiec jest gorszy od dziewczynki czy odwrotnie? Chociaz czytalam, ze w niektorych kulturach nagminnie usuwa sie plody zenskie, bo tylko chlopcy stanowia jakas wartosc dla rodziny, ale ja to uwazam za barbarzynstwo i glupote jednoczesnie...
A piszac o rokowaniach na chlopaka, mam na mysli slowa lekarza, ale on wyraznie powiedzial, ze tak to wyglada, ale pewnosci nie daje, no i tak czy siak sie ciesze i tylko o jedno sie boje,czyli zdrowie maluszka, a czy to faktycznie facecik, czy druga cora, to wsio rybka (jedynie ze dla chlopca to za chiny imienia nie mozemy wymyslec i tu jest najwiekszy problem, bo co do pielegnacji, to na szczescie mamy to forum, gdzie sie duzo od innych dziewczyn mozna dowiedziec w razie awarii, a poza tym u nas w szpitalu naprawde mozna na pomoc pielegniarki w razie czego liczyc, byle tylko nie bac sie pytac:-)

Werka, po objawach nie da sie jednoznacznie plci stwierdzic. Sa opinie co do preferowanych w ciazy produktow (np.kwas na chlopca, slodkie na dziewczynke), czy ksztalt brzucha, ponoc tez kto miewa czesto zgage znaczy ze dziecko sie urodzi z czuprynka i na pewno
jeszcze wiele innych, ale to raczej trzeba z przymruzeniem oka traktowac:-)

Co do hemoroidow, to innaczej sie je nazywa guzkami krwawniczymi czy jakos tak, bo faktycznie na odbycie powstaje cos w rodzaju guzka (czasem wiecej), ma sie wrazenie jakby za przeproszeniem cos z tylka wypadalo.. Czasem hemoroidy sa bolesne(moj maz kiedys mial tak ze nawet siedziec nie mogl z bolu), czasem moga krwawic (bo to tak jakby taka napuchnieta zylka jest) ich powstawaniu sprzyjaja zaparcia, zdarza sie ze choroba staje sie na tyle zaawansowana ze trzeba chirurgicznie leczyc, wiec do przyjemnosci to zdecydowanie nie nalezy... a ze w ciazy czesto dochodzi do zaparc, to dlatego hemoroidy sa dosc czesta przypadloscia, ktora ma tendencje do nawracania.... ,fuj taki to nieprzyjemny temat i nikomu nie zycze...

Agadaria, moja cora, to raczej nie jest typowa coreczka tatusia, wrecz jest bardzo za mna, ale ogolnie to mam odczucie ze nas jakos na rowni traktuje, wiec zadne z nas nie czuje sie niedopieszczone przez dziecko (hehe smiesznie to zabrzmialo, ale co, tak jak dziecko nas potrzebuje, tak i my chcemy taj milosci, podziwu tak samo) - oby drugi bobas sie nie opowiedzial jednoznacznie po czyjejs (jednej) stronie:-D

Lenka, kurcze wspolczuje...slyszalam ze ataki kamicy moga byc mega bolesne, a w ciazy to tez sie jeszcze kobieta dodatkowo zamartwia czy to sie cos zlego z dzieckiem nie dzieje.... Ja przeszlo rok temu mialam usg jamy brzusznej i tez mi jakiegos kamyczka wykryli w jakiejs zatoczce nerkowej czy cos, ale dopoki mi nie dokucza, to nie beda ruszac... Nie wiem czy to dobrze czy zle, bo tez sie boje ze mnie kiedys taki atak spotka... W kazdym razie narazie nie odczuwam zadnych dolegliwosci z tym zwiazanych... I tak na marginesie to mam na lato umowione kolejne usg, ale musze sie ginki zapytac, czy w ogole moge na nie isc, bo poprzednim razem to mi w roznych pozycjach dosc mosco brzuch uciskali, zeby wszystkie narzady dokladnie obejrzec...
Elifit, dokladnie, poradz sie lekarza co do tych skurczow, bo moga byc rozne przyczyny... Ponoc w dobrze przyjmowac magnez razem z potasem i przy tym kawy unikac, ale lepiej niech to lekarz zadecyduje, bo moze to tez jakis ucisk macicy czy cos....
 
elifit – ja w pierwszej ciąży miałam okropne skurcze łydek, najgorzej było w nocy, aż się budziłam z bólu, wiem, że gin dał mi na to jakieś prochy bo spać nie mogłam


Asionek – z młodą miałam pod koniec takie sensacje kiblowe, że pod koniec kupa tylko z czopkiem


a co Wy w ogóle macie taką banie z pielęgnacją chłopaka nie wiecie jak siusiak wygląda czy co ;-)

jezu oby juz to nie wrocilo wiecej , bo sie wykoncze :/

no wlasnie ja tez sie zastanawiam o co chodzi z ta pielegnacja ?? przeciez to tylko siusiak jest :))
nie wiem nie slyszalam nigdy , ze cos innego sie robi , no moze skorke delikatnie odciaga , ale to chyba wsio :)


Milka skurcze łydek najgorsze rano.. w pracy staram się w pozycji siedzącej kręcić kółeczka, Klementinka magnez biorę ale i tak ginowi powiem na wizycie.. żeby tylko nie było gorzej.. ostatnio takie skurcze miałam jak dorastałam :-(

Asionek hemoroidy miałam na początku.. ehh straszne to było, gin mi dał recepte na jakieś czopki. Pić trzeba dużo :tak:


!

powiedz konieczna dla gina moze da cos
mi narazie przeszlo i w miare noramlnie sie wyprozniam i oby tak zostalo :))

I co zrobic z tak mile rozpoczetym wieczorem?

hmm ja sobie pospalam :)) zmulilo mnie cos
moze po tym antybiotyku ?

mam ciaze prowadzona w DE i tu takie sytuacje sie zdarzaja, zwlaszcza w rodzinach arabskich i tureckich, niestety

tutaj tez cala masa ich jest , o ile nawet nie wiecej niz u was i nie slyszalam zeby lekarze nie mowili ... moze to sie odbywa w sekrecie ? :))

A to tak potwierdzam.Wyobrazcie sobie ze gdybym byla jakas krolowa albo inna przywodczynia plemienia to by mnie ozlocili.Czterech synow to ho ho;-)

hehe no wlasnie moja droga bys juz posag jakis miala pewnie :)) a jakie uwielbienie tesciowej i meza ;))
 
Karolina przynajmniej masz wprawe, choc pewnie skrycie marzylas o dziewuszce.
ja zdecydowalam sie nie jechac na swieta, oszczedze sobie stresu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
zupka a nie jest ci szkoda? moze jednak nerwy przejda, zreszta jak przypomne sobie spiecia z moim ojcem w Boze Narodzenie 2009 gdzie bylam mniej wiecej tak samo w ciazy to faktycznie czasami lepiej swieta spedzic w wezszym gronie a spokojnie
Werka stary problem, mnie w swieta czeka chrzest synka i naprawde nie mam sie w co ubrac, jeszcze brzuszek wylazi i sukienki zaciasne, spodnice to juz tylko w gumke :)))
Asionek moze po prostu lekarze nie mowia o tym ze nie moga mowic :-D, podobno od 17 tc. juz moga wiec wychodzi naturalnie bo zazwyczaj wtedy widac plec, albo na oko oceniaja czy matka z kregow kulturowych gdzie za chlopca zlotem obsypuja
Karolina jak tam twoj wieczor? nadal mily?
ja siedze z laptopem na balkonie bo nadal cieplutko, zreszta wszyscy powylazili, pelno sasiadow, ruch jak w poludnie
 
Do góry