reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
rabit wiem ze to dopiero pozniej ale pytalam z ciekawosci bo na innym watku juz kilka dziewczyn pisalo ze to jest bleeee. A jak twoje samopoczucie?
 
dokładnie, krzywą cukrową (czyli badanie z glukozą) robi się między 24 a 27 t.c
zupkaogorkowa, na to badanie mamy jeszcze trochę czasu (może do tej pory uporamy się z mdłościami;)), a badanie samo w sobie nie jest straszne, tylko konsekwencje mogą być dość nieprzyjemne :)trzeba tylko na czczo wypić szklankę "miodu". Pamiętam jak robiłam to badanie w pierwszej ciąży, po wypiciu glukozy musiałam godzinę odczekać, a że było baardzo zimno to siedziałam w przychodni bo nie chciało mi się po mieście łazić i laska, która miała to badanie po mnie wyszła na korytarz, stanęła obok mnie i zbełtała mi się na buty ;/ dlatego tak źle mi się to kojarzy :)
 
A mi mdlosci przeszly,przy poprzednich ciazach mialam inaczej,tylko w 3-im miesiacu.Chociaz trzeci jeszcze przedemna to sie jeszcze moze zmienic.Dzisiaj mam lepsze mysli.Moj synus konczy dzisiaj 9 lat ide piec ciasto.
 
a to dobrze, juz myslalam ze cos mnie ominelo. mam jeszcze jedno pytanie,na moim ciazowym planie jest napisane ze okolo 15.marca powinnam zrobic pierwsze usg zeby sprawdzic czy wszystko jest ok z dzieckiem.wydaje mi sie ze chodzi o przeziernosc karkowa.jestem w 8. tygodniu jesli liczac dzien ostatniego okresu,a w 7. jesli sugerowac sie wielkoscia mojej macicy wg lekarki, wiec kiedy powinnam zrobic? 15. to dobry termin czy pozniej jechac?
 
ja dzisiaj bardzo dobrze się czuję...tylko troszkę gardełko boli...noo ale cóż jakoś sobie z tym poradzę....widzę że wy to macie kryzys mdłościowy.... dobrze że mnie mineło....współczuję.....ja miałam straszne mdłosci....tv nie mogłam oglądać ani na kompie siedzieć tak mdliło.....nawet wam powiem że troche cera mi się poprawiła...ale tylko troszkę.....ja już chciałabym być po badaniach prenatalnych...tego się teraz bardzo stresuję....
 
Witam wszystkie październikowe mamusie :) Dużo Was tu jest ale jeśli można jeszcze ja dolącze.
Mam termin na 25 października i to bedzie mój trzeci dzieciaczek,mam już syna i córkę...i jestem mega szczęśliwa.

Kingolinka gratulacje i nie martw się ja też miałam zręczyny i cztery miesiące później wesele - wszystko na szybko bo rodzice naciskali ,ale było super i bez niespodzianek ,no i teraz na czternastą rocznice mamy taką fajną niespodziankę :)
 
reklama
Ja jutro też idę na badanie krwi i moczu...mam zrobić ogólne badania + glukoza na czczo + toxo....
Czyli badanie z obciążeniem jeszcze przede mną...

no to ja miałam to samo co Ty będziesz mieć jutro plus jeszcze cytomegalia i oznaczenie grupy krwi-4 takie fiolki ze mnie wycisnęli- oj jak ja tego nie cierpię...

madzilka, jezeli wyniki tego badania będą w normie to nie będziesz miała powtarzanego badania z obciążeniem, test z obciążeniem polega na podaniu większej dawki glukozy 75g

dzięki za odpowiedź- mam nadzieję, że będzie w normie

Witaj gwiazdka77 !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry