reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2011

Justyś gratuluję picia z niekapka.

kurcze dla mnie dziecko w tym skoczku takie skrępowane jest... co ma nauczyć ten skoczek? czy to tylko dla frajdy? bo ja zielona jestem.

Oli waży już koło 6 kg, lekarka zawsze mnie owala że ja mu jeść nie daje... ale ja się tym nie przemuję, i nawet nie zaglądam w te siatki centylowe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień Dobry:)

No to po wczorajszym słoneczku dzisiaj u nas całe niebo zachmurzone ale ma nie padać przynajmniej i na spacer i tak pójdziemy po południu.

Wy się dziewczyny martwicie że wasze dzieci mało ważą, ja się martwię że za dużo i czy go nie przekarmiam :blink: i weź tu bądź madry człowieku. Nie ma się co zamartwiać na zapas, tylko ze to łatwo powiedziec gorzej zrobić .

A ja już powoli zaczynam przygotowywać się do powrotu do pracy i teraz jak sobie pomyślę, ze mam zostawiać tego mojego łobuza na pół dnia to mi się płakać chce. Czasami jak tak z nim siedziałam sama w domu i dał mi w kość to myslałam ze fajnie by było do pracy już pójść a od wczoraj mam doła i tylko się zamartwiam jak to będzie. A jeszcze mój mąż też wczoraj w panikę wpadł jak on sobie poradzi sam z dzieckiem ( co drugi dzień pracuje i będzie z małym przynajmniej z rana jak moja mama go nie zmieni) no i nocka z głowy bo mi się to kotłowało w głowie :baffled: W poniedziałek do pracy :shocked2:

Kurcze musze i ja swojego zacząć uczyć pić z tych niekapków albo kapków tylko co lepsze??
 
Welcome,

u nas kolejny dzien pobudka o 5:shocked2:
Pozniej jak padnie spac to spi 3h. Tak juz ktorys dzien z rzedu.

Dalam Kubie ten kubek treningowy i radzi sobie chlopina.

Co do skoczkow to ja nie planuje, ale rozgladam sie powoli za kojcem. Ale nie chce kupowac takiego typowego, pomyslalam o basenie dmuchanym z miekkim dnem, w lecie sie przyda:-) Ktoras doswiadczona mama korzystala?

Bisia, wiem co czujesz. Ja z jednej strony bardzo chce do pracy, a z drugiej sobie tego nie wyobrazam i gdzies podswiadomie odwlekam ten moment:blink:
 
Hej dziewczyny, dawno tu nie pisałam bo jakoś nie miałam do tego głowy ale was podczytuje :)
Mam do was pytanie odnośnie szczepionki na gruźlicę którą dziecko dostaje zaraz po porodzie. Bo moja Ola nie ma po niej żadnego śladu, na początku do jakiś 2tyg. jej życia miała taką czerwono-fioletową kropeczką a potem jej to zeszło i teraz nie ma nic.... siostra mnie kurde nastraszyła, że może się mojej nie przyjęła ta szczepionka bo jej córka (półtora miesiąca młodsza) ma ślad do dziś w zasadzie jej sie aż babrze to.... co wy o tym myślicie? teraz se tak myśle że wczas się obudziłam mogłam zapytać o to lekarki na szczepieniach ;/

ponoć przy bilansie 1 roku lekarz sprawdza czy jest blizna, jak nie ma to jest powtórzenie.

witam

rocznica się udała, byliśmy na kolacji a potem wieczorek romantico :-)

Widzę że temat niekapków, my jeszcze nie mamy ale widzę że trzeba będzie zainwestować. Chociaż Aruś nie pije dużo wody bo cyca dostaje na żądanie. Soczek ewentualnie ale nie za często bo słodki.

Mój syn wczoraj oficjalnie skończył skok. Lęk separacyjny był straszny. W efekcie cały dzień ktoś przy nim musiał być bo marudził i płakał :baffled:

Siedzi już pewnie, ale obraca się tylko jak na boczku leży i muszę mu w tym pomagać. Za to mówi jak szalony, b d t m n h g wszystkie spółgłoski nawet r i l.. także pewni gaduła po mamie będzie.

my też już w spacerówce na płasko. I też przymierzam się do kupna parasolki :tak:

te skoczki fajne ale czy jeszcze nie za wcześnie??
 
Ostatnia edycja:
cześć
my po szczepieniu.
Emilka to 6,470 kg żywej wagi :D
Mam podawać jej mleko+biszkopt, aż się boję jej reakcji na to...
a co do tych kapków czy niekapków to czemu tak już chcecie uczyć? Dziecko starsze samo bedzie chcialo z kubka pić tak mi sie wydaje.
mariolcia
a wy sie w końcu wyprowadziliście? dali wam to mieszkanie? bo jak zniknęłaś na długo to słuch o Tobie zaginął i codziennie oglądam w tv informacje ale jednak nie mówią co sie tam u ciebie dzieje :pPP :-p:-D
bisia
ojeeeej przyznał sie do tego że ma pietruche? mój to z tych, co to "ja se nie poradze?" "no weeeeeź przestań!"
a Ty sie nie martw, pewnie sama gorzej to przeżywasz niż mały;]
kasiadz
czym sie przejmujesz kochana, jak ona waży ponad 7 kg to i tak duuuuuża jest:)
 
cześć Dziewczyny:))
Maja na szczepieniu na 18 tyg ważyła 7 kg i miała 70 cm. Karmiona jest butelką. Wypija 150 ml mleka albo 180 ml, zjada duży obiadek 190g lub mały obiadek i mały deserek, raz dziennie 150 ml kaszki. Za to herbatki nie chce prawie wcale pić:((

Co do wózków jeździ spacerówką, ale zupełnie rozłożoną na płasko. Mamy wózeczek chicco CT01.
Mamy także wózeczek ABC Design 3 tec, ale tam spacerówka jest kubełkowata i narazie nie jeździmy w niej bo Maja nie siedzi sama.

A właśnie mam pytanko? Od kiedy można wozić dziecko w spacerówce kubełku?
 
Ano Ewa przyznał się i przez to widzę, ze faktycznie pietra ma bo on tez z tych hojraków zawsze był w stylu "co to on nie potrafi zrobić " hehe. A tak to najdłużej sam to ze 3 godziny z małym był. No nic trzeba być dobrej myśli, najwyżej bedę miała telefon do pracy co pół godziny :-D No i mój to wiecznie coś ma do załatwienia szczególnie teraz na wiosnę (ze względu na interes ) a teraz uziemiony będzie i od teściowej zależny ;-)

A szkoda mi trochę teraz małego zostawiać bo już się taki fajny zrobił i co dzień nowych umiejętności nabywa , szkoda mi że tyle mnie będzie omijać :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej! dzionek poruny i wietrzny więc siedzimy w domku.



Wczoraj byliśmy w Akademia Szkraba - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat - oferta - Klub Aktywnych Mam poplotkować , maluszków było mało ale i tak miło spędziłam czas, nie ma co samotnie ukrywać się z dzieckiem w domu czy na osiedlu :) jeśli macie w swoich miasta takie miejsca to polecam!!


dziś ja trochę pomarudzę . robiy chrzciny 8 kwietnia - w wielkanoc i moi teście zaczynają się wtrącać .

chrzestni od dawna są wybrani- moja siostra i przyjaciel męża od przedszkola. a tu teście atakują nas telefonami i sugerują że mamy się zastanowić czy osoba "nie z rodziny " to dobry wybór!! :wściekła/y: najpierw sugerowali nam kuzyna męża , za tydzień brata męża...a teraz czekam na kolejne propozycje.

ogolnie maz usłyszał ze jest nierodzinny.

obiad po chrzcinach robimy w domu, bo ceny w restauracjach wiadomo jakie a w swieta tym bardziej.
mieszkanie mamy duze a osób bedzie ok 15 dorosłych.
 
Do góry