reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
Gabrysia, krwawienie z nosa w ciąży jest normalne, czesto się zdarza. W poprzedniej ciaży jak krwawiłam codzienie rano to kupilam sobie NAWILŻACZ POWIETRZA (porządny, ultradźwiękowy Honeywell-ultraschall-HCM5300E - ten mogę polecic z czystym sumieniem) i krwawienia natychmiast ustały! Nasze śluzówki są teraz bardzo wrażliwe na suche powietrze...

witam dziewczyny!jestem nowa tutaj i wpadlam tylko na chwile gdyz tez mam termin na pazdziernika, ale ja jestem z tych ktore w pelni ciaza bedzie sie cieszyc i planowac dopiero w drugim trymescie. chcialabym sie dowiedziec czy macie jakies domowe sposoby na bol gardla-mam od 3 dni taka chrypke ze nie moge mowic?czy wy tez czasem macie brzuchy jak "pelne"tzn.czuje sie jakbym polknela balon,troche mnie to martwi.

Leki które można brać w ciaży i podczas karmienia piersią (nie homeopatyczne):
- Tantum Verde (tylko zielone!) pastylki do ssania lub aerozol
- syrop *spam*,
- syrop Pyrosal
- na krwawiące dziasła - pasta do zębów Lacalut active
- Bioparox (tylko na receptę - antybiotyk działający miejscowo, nie przenika przez łożysko ani do mleka mamy)

Polecam zapamiętać :-) I życzę aby się nikomu nie przydało!
 
Hej.

Ja dziś też się objadałam - koleżanka upiekła moje ulubione bułeczki z konfiturą węgierkową i byliśmy na imieninowym obiedzie u mojej mamy...uff...
Trudno się dziwić, że brzuch mam wydęty:-D:-D Ale tak na poważnie to ja też ciągle czuje się jak bym połknęła balon + piersi jak balony = niezbyt komfortowo. Do tego spodnie zaczynają mnie uciskać, nie mogę biodrówek nosić,jedynie z takim wysokim stanem:confused: Jakoś szybko to postępuje...

A śluzówka w nosie w ciąży się bardzo przesusza, nawilżacz super sprawa, ale dobry też jest Solik - warto przed snem zastosować, a potem po wstaniu z łóżka.

Kurcze, też myślę o Mikusi.
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieje ze u mnie kalendarz sie bedzie mylić i bedzie córka tym razem :) O ile jestem w ciązy !! Ale teraz to dla mnie juz nie wazne , najwazniejsze zebym po prostu była!!!!!!!

Mowie Ci mamuska-innej opcji nie ma...poza tym chcemy Cie na moda;)
Tez mam cicha nadzieje na corke,ale jak bedzie chlopiec tez bede sie cieszyla.
Ja zupelnie odwrotnie-chcialabym chlopca,ale maz i corka chca corcie....Najwazniejsze by bylo zdrowe:tak::tak:
agadaria ja też mam taki brzuch....jakbym miała balon... ale to chyba macica się dostosowuje do dzieciaka/ów.....
To dobrze,uspokoilam sie,ze nie tylko to u mnie tak jest...myslalam na poczatku-wzdecie(choc nie czulam),nadymanie,ze minie jak sie wyspie,wstane po nocy...a tu nic,balonik wszech obecny...
mi tez sie brzuch nadyma :)
I podobnie jak dziewczyny mam nadzieje na coreczke, tylko dla dziewczynki mamy imie, na imie dla chlopca w ogole sie nie mozemy zgodzic :dry:
A jakie macie propozycje dla dziewczynki?Mnie sie Laura podoba...
Leki które można brać w ciaży i podczas karmienia piersią (nie homeopatyczne):
- Tantum Verde (tylko zielone!) pastylki do ssania lub aerozol
- syrop *spam*,
- syrop Pyrosal
- na krwawiące dziasła - pasta do zębów Lacalut active
- Bioparox (tylko na receptę - antybiotyk działający miejscowo, nie przenika przez łożysko ani do mleka mamy)

Polecam zapamiętać :-) I życzę aby się nikomu nie przydało!
Dzieki wielkie dobranocko!!!!
Ja bralam bioparox "jak zachodzilam w ciaze",zatoki mi sie odezwaly i ogolnie bylam przeziebiona...dmuchalam bioparoxem caly czas,a potem mialam stresa czy to na pewno nie zaszkodzi dziecku...;-)

fever-no wlasnie mam tak samo...balon na dole i balony na gorze...maz ciagle mi na cycki sie gapi...:-D
pozdrawiam serdecznie dziewczynki!Wiecie cos od mikusi?:confused:
 
hej dziewczyny :) ja dowiedzialam sie ze zostane mama 2 tygodnie temu. jestem troche przerazona... milo mi bedzie z kims popisac bo jestem obecnie za granica i nie mam tu zadnych kolezanek, a juz zwlaszcza takich, ktore sa w ciazy. pozdrawiam wszystkie :)
 
ja też brałam bioparox na początku ciąży....jest bezpieczny.....

kurde ale mi się nudzi...powinnam się uczyć....no ale cóż nie chce mi się :-) wszyscy znajomi na impezke walentynkową idą aaa my z mężulkiem w domku...wrrrrr......nooo ale to wszystko dla bąbelków.....

ja też się martwię o mikusię...

zupkaogorkowa GRATULUJĘ!!!!!!! super..... i witamy w paźdzernikówkawch..... fajny nick...hihih
 
ehhh ale się ospałam :zawstydzona/y: zmogło mnie koło 15:30 i dopiero teraz podniosłam oko! I oczywiście jestem głoooooodna - składam zamówienie na kromkę z nutellą i kubek mleka :-p

Mam nadzieję, że mikusia niedługo się odezwie i że u niej wszystko Ok
 
A jakie macie propozycje dla dziewczynki?Mnie sie Laura podoba...

Dla dziewczynki wybralismy Helena, po mojej babci. Pewnie pomyslicie ze mam lekkiego swira, ale sobie wymyslilam ze chce imie ktore pisze sie wymawia tak samo po polsku i angielsku (maz jest Szkotem) zeby obie rodziny tak samo sie do dziecka zwracaly.
Z chlopcem mamy problem...

@zupaogorkowa - ale mi smaka narobilas ta zupa :tak: a skad za granica jestes?
 
a ja po kurczaku na obiadek z sałatką....po śledzikach....po cieście z kremem i kawałku babki...idę po grejfruta....ahhhh
 
reklama
skandynawia :) siedze tu juz jakis czas, ale nie planowalam bobasa. samo tak jakos wyszlo :)
ja nalogowo jem zupy od jakiegos czasu :) szkoda tylko ze sama musze je sobie gotowac.
od kiedy wiecie ze bedziecie mamami? ktoras zostanie nia po raz pierwszy, jak ja?
buziaki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry