reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

mam chwile tlyko dla siebie i nie omieszkam wykorzystac jej na drzemkę. Małż zabrał małą na spacer :) hehe
najadłam sie torta z chrzcin i tak mi słodko ze aż mdli !
wkładam muszle do tej piersi którą nie karmię, a potem to co się nazbiera do butelki, a na koniec dnia do zamrażalki:)
Kasia to ja nie miałam pojęcia o takich wynalazkach hehe, ciekawe czy u mnie by sie coś nazbierało... a próbowałas już podać Tosi takie odmrażane? bo słyszałam że nie wszystkie dzieci takie mleczko wypiją...

mileczka
domyślam się jakie to męczące i dołujące, mój mąż nieraz jeździł na 2-3 dni na wyjazdy i dla mnie to juz była makabra... ale coś za coś- na pewno jeżdżąc w takie trasy więcej zarobi, także pomysl że przecież to dla waszego dobra. Z drugiej strony to mojan kuzynka ma męża kierowce który przyjeżdża tylko na weekendy i na święta i trochę jej współczuję bo synek to praktycznie bez ojca sie wychowuje bo go więcej niema jak jest. Ale za to jaka Ty jesteś silna że dajesz sobie tak świetnie radę sama zostając... jestem pełna podziwu!
 
reklama
bepanthen oczywiscie tez byl w uzyciu. Niestety tylek jest w stanie tragicznym, ma na nim jakby owrzodzenia. Miejmy nadzieje, ze kuracja pomoze.
Dzis na szczescie noc spokojna, uffff.
Zobaczymy co maly pokaze w dzien.
Spokojnego dnia dla Was:biggrin2:
moja miala dzisiaj po nocy strasznie odparzona pupcie zrobila zielona kupke smierdzaca i sobie w tym spala w najlepsze:eek: obmylam jej pupe letnia woda i posypalam dosc duzo maka ziemniaczana i tak za kazdym przebieraniem pieluchy i juz teraz pupa wyglada duzo lepiej.....
o kurcze Asia ale numer jak sie normalnie u was polepszy to też poodstawiam u mnie DEBRIDAT nie wiem czy pomaga nie widzę zmian dziś podaję go 3 dzień i jakoś nie widzę czy jest lepiej czy gorzej a wydaje mi się że gorzej bo wtedy mała od czasu do czasu robiła kupę a mi sie wydaje że po tym syropie gorzej z kupa dziś rano z termometrem jej pomagałam ale tez nie chce przesadzać fakt mniej ulewa i ładnie odbija bo wtedy to koszmar był z ulewaniem ale to tylko tyle!!!!

mam pytanie wybudzacie maluchy na jedzenie jak długo śpią? czy nie?
ja nie wybudzam spi to spi a ja sie ciesze he he

Dziewczyny mam pytanie - w jaki sposob podajecie kropelki dzieciakom? Ja mam podawac witaminy w kropelkach przez trzy miesiace, odciagam mleko i daje w mleczku, ale ciekawa jestem czy mozna dac tez prosto do buziaka? Nie bedzie plakala ze swinstwo podaje? Jak wy robicie z podawaniem wszelkich specyfikow?:sorry:
ja mam w kapsulkach i wyciskam prosto do buziaczka:)


O właśnie moja też jak ulewa to najczęściej jej nosem tryska i katar wtedy jeszcze większy, oddychać nie może.

Dziś już jest zakatarzona konkretnie. W nocy na szczęście sobie śpi spokojnie a wdzień charczy, chrzaka i się co chwile wybudza. Zamówiłam tą fride w końcu.

Która to pisała o tej płycie z dźwiękami odkurzacza którą będzie kupować? skąd? wczoraj wieczorem już tak mieliśmy dość wycia że włączyliśmy jej suszarke, w ogóle się nie spodziewałam efektu bo tak wrzeszczała że dziwne że cokolwiek usłyszała, poza tym przy starszej tego typu dźwięki nie działały, wręcz przeciwnie, bała się ich. A ta co wczoraj? od razu spanie!!! oczka poleciały i zasnęła jak kamień!! szkoda że wcześniej się za spróbowanie tej metody nie wzięłam! więc teraz szukam tych odgłosów po internecie bo suszarke spale.
ja mam dla malej tego konika morskiego z fisher price chyba ktos kiedys tu o nim wspominal (albo to na drugim forum bylo ;P ) i jest rewelacyjny mloda przy nim sie uspokaja i ladnie zasypia nawet w samochodzie sie sprawdza:)
 
Hejka Mamuśki

Jagmar- melduję że po wczorajszej mojej uczcie makowej małej nic nie jest :tak: aż zdziwko mnie walnelo bo czekałam na najgorsze ;-)

Maggie- dziś byłam u pediatry i powiedział ze jak juz mam od czasu do czasu dokarmiać to własnie zeby podawać jakies mleko HA no i zakupiłam Bebilon HA ale teraz dokarmiałam mała Enfamilem i właśnie się zatsnawiałam czy ty jakoś specjalnie przechodziłaś na te Ha czy od razu podac nowe czy mieszać z enfamilem :sorry: ??? Może ktoś inny mi podpowie?
 
Hejka Mamuśki

Jagmar- melduję że po wczorajszej mojej uczcie makowej małej nic nie jest :tak: aż zdziwko mnie walnelo bo czekałam na najgorsze ;-)

Maggie- dziś byłam u pediatry i powiedział ze jak juz mam od czasu do czasu dokarmiać to własnie zeby podawać jakies mleko HA no i zakupiłam Bebilon HA ale teraz dokarmiałam mała Enfamilem i właśnie się zatsnawiałam czy ty jakoś specjalnie przechodziłaś na te Ha czy od razu podac nowe czy mieszać z enfamilem :sorry: ??? Może ktoś inny mi podpowie?
pierwsze mleko HA (enfamil) podalam bez mieszania i to byl blad.
Nastepne mleko - Bebilon HA wprowadzalam stopniowo - mieszalam enfamil z bebilonem tak az enfamil sie skonczyl i calkiem zostalismy na bebilonie. Z tym ze ja karmie tylko MM, wiec zmiana dla malego byla duza, a Ty sztucznego chyba podajesz niewiele, wiec pewnie az takiej duzej roznicy dla malej nie bedzie:tak: Ale na wszelki wypadek bym mieszala :tak:
 
reklama
wkładam muszle do tej piersi którą nie karmię, a potem to co się nazbiera do butelki, a na koniec dnia do zamrażalki:)

i dolewasz do butli przez caly dzien to co zleci ?? mozna tak ?? bo ja wylewam to melko , bo nie wiem czy mozna je mieszac tak ...

Witam
Kurcze ja mam tu zaległości.Dzisiaj mam więcej czasu bo dziewczyny nie mają szkoły,więc jeszcze leżę w łóziu z małym.
BOŻE NIE WIEM KOMU MAM DZIĘKOWAĆ CHYBA MALUTKIEJ że zwróciła uwagę na herbatkę laktacyjną.Mały mój tak stękal i męczył się,bączków wogóle nie puszczał,a brzuszek był wzdęty,kupcie robił tylko z termometrem,a ja nie pokojarzyłam tego z herbatą.Chociaż kupci sam nie robi,to przestał cierpieć,a ja pierwszą noc nie nabijałam kilometrów po pokoju nosząc go.
Ja zauważyłam u siebie kryzys w ilości mleka.Niby mleko jest,mały przybiera na wadze pięknie,ale wcześniej piersi były pełne i ciężkie,na dzień dzisiejszy robia się tylko twarde w nocy-pomimo,że karmię go co 2 h w nocy.
Ja wizytę u gina mam w przyszłą środę,ale nie wiem jak to załatwie,bo ciągle krwawie.
Pytacie o linię na brzuchu-no ja też mam wielką,czarną linię i czarny pępol.

ooo i u ciebie tez ta herbatka szkodzila ?? niezle kurka :/
co do mleka to mam to samo z piersiami ... juz tylko po nocy pelne sa , albo w nocy a w dzien takie flakowate sie zrobily jakies , zreszta niedziwne skoro maly od 2 dni non stop wisi mi na cycu :cool:

ja mam dla malej tego konika morskiego z fisher price chyba ktos kiedys tu o nim wspominal (albo to na drugim forum bylo ;P ) i jest rewelacyjny mloda przy nim sie uspokaja i ladnie zasypia nawet w samochodzie sie sprawdza:)

ja kiedys kupilam go dla znajomego , bo wlasnie czytalam , ze taki super jest :) a teraz kurka jak chce malemu kupic to u nas nie moge go nigdzie juz znalezc :/
moze w Pl kupie :)


maggie- okey dzięki kochana :tak: tak zrobię

a moja kruszynka śpi już 4 godzinę mi cycki zaraz pękną kurde czemu ona w nocy tak nie robi :confused2:

no dokladnie to co moj hehe
na wieczor spi po 4h , albo lepiej , a w nocy wstaje co 2 max 3h ostatnio ...

moja niechce doic cyca i musze teraz odciagac jej do butli,a wczoraj i dziś usnęła przy dźwięku golarki mojego Tomka,zaraz wkleję zdjęcie

hehe coraz dziwniejsze rzeczy na te nasze maluchy dzialaja :)
 
Do góry