reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Kiniutka, ja mysle ze jak ciaza przebiega bez komplikacji, to ktg nie jest niezbedne, wystarczy regularny pomiar tetna maluszka dopplerem... Natomiast jesli ma sie problem z cukrzyca, cisnieniem, albo mialo sie powazne problemy w poprzeich ciazach (ciazy),na przyklad przedwczesne skurcze, to czesto dmuchaja na zimne i podlaczaja pod ktg regularnie w ostatnich tygodniach ciazy, kaza liczyc ruchy dziecka...
U mnie na przyklad zalecili regularne ktg, bo raz na usg maly sie nie chcial ruszac , a ze mialam dodatkowe dolegliwosci, to spanikowali lekko. Fakt ze mlody ruszal sie wczesniej, tylko akurat zasnal, a lekarz nie probowal nawet brzucha szturchnac zeby go pobudzic, ale sama ze wzgledu na towarzyszace mi choroby w ciazy wolalam kontrolowac sytuacje, mimo ze ktg nie wykazywalo nieprawidlowosci, a ruchy czulam regularnie i wyraznie...
 
reklama
Atram rodzinę to masz świetną, do mnie nawet siostra by nie przyjechała żeby posprzątać, jeszcze i nią trzeba byłoby się zając...

A mi skoleji zal jest tutaj dzieci ktore bez czapek w wozkach siedza.
Wiatr ,deszcz i bez czapki.
Moja sasiadka takigo malutkiego 2 miesiecznego tez bez czapeczki targa.

To tak samo jak tu...od ponad 3 lat tu mieszkam a dalej w szoku jestem

łoj a ja pamiętam w UK niemowlaki w zimie miały cieniutkie skarpetki :szok: ja rozumiem że w wózku się przykrywa ale one nosiły tak na rękach, a ile razy widziałam bez skarpetek w jesienne dni.. szok

Albo piździ jak jasna cholera, ja w szalu, kaptur naciągnięty, aż zatyka z zimna a panna targa noworodka bez czapki w polarku i z gołymi stópkami!!!

Ja muszę mieć w pokoju na noc minimum 20 stopni bo mnie od razu gardło boli. W dzień wole jak jest chłodniej.
Bo z tym przegrzewaniem to głównie chodzi o to żeby nie było zbyt duzych różnic temperatur. Jak na zewnątrz +30 a w domu klimatyzacja to tak samo źle jakby było na odwrót.
 
hejka
Młoda chora i już trochę mam jej dość bo marudny skunks się z niej zrobił. Co się dziwić jak katar męczy. Ja od razu kupiłam sobie jekiś syropek homeopatyczny i te granulki pod język i się tym raczę w obawie przed chorobą.

Kiniutka
mi poprzednio KTG robili po 30 tc. Teraz mam zalecenie, żeby raz w tygodniu mieć zrobione bo moje łożysko ma III stopień a co za tym idzie należy dmuchać na zimne. Dzisiaj miałam pierwsze i wszystko ok.

Miłka ja mam zamiar za tydzień pojechać do szpitala na IP i poprosić o KTG ze względu na łożysko, wydaje mi się, ze powinni to zrobić bez problemu i za free.

Dzisiaj miałam robiony i wymaz na gbs i wyobraźcie sobie babka mi to na fundusz zrobiła :szok:. Byłam i nadal jestem w szoku.

ejejeje ja zgłaszam postulat o nie pisanie o jedzeniu na forum ogólnym (szczególnie słodkim) bo mi na te Wasze kulinarne opowieści regularnie ślinka cieknie ;-)
 
kiniutka - u mnie w przychodni dokładnie tak jak u Ciebie - tętno dzidzi dopplerem sprawdzają, albo na usg podgląda serduszko i tyle. KTG jeszcze nie miałam. Co kraj to obyczaj
 
ja juz po wizycie relacja na odpowiednim watku :)

Heej!



Asionek, to u Was naprawde te upaly dlugo trzymaja... Wszpolczucia jak ktos w taka pogode przez cc rodzi;/ Za to przynajmniej pewnie bedziesz mogla spokojnie z maluszkiem na spacerki chodzic, bez pakowania w te grube kombinezony ( ja wlasnie z tego powodu sie zimy boje, bo musze rano mloda do przedszkola odprowadzac (chociaz dobrze ze na 9 dopiero) ale juz mnie to przeraza jak towarzystwo z domu wyprawic na czas... dzieki Bogu ze starsza juz sie w duzej mierze sama obsluzy...

dlatezgo ja sie bardzo ciesze , ze nie rodzilam w lato :/ to by byla porazka na maksa polog i takie upaly ... licze , ze pod koniec pazdziernika juz bedzie chlodniej troche :)
wy to macie zimy porzadne :) tutaj snig nie pada i tak ok 12 stopni jest , albo lepiej
w tamtym roku ponizej 10 bylo zaledwie kilka razy

u mnie jest tak, że jak przychodzę na wizytę do gina to najpier połozna mnie waży, mierzy ciśnienie i mierzy tętno Małej i tyle. i jak ostatnio pytałam o ktg to powiedziała, że nie mają w przychodni i jak trzeba to po prostu kierują do szpitala na badanie. I że mierzenie tętna wystarczy. Więc chciałam dopytać jak jest u Was, czy faktycznie nie trzeba tego ktg robić...



ć

moj gin to USG robi , a na KTG kilka pieter wyzej mam lazic do mojej poloznej :)
wszedzie jest innaczej

Hejka... a ja od rana cieprie niemiłosiernie..kolka nerkowa fuck :( Od tego promieniuje mi na jajnik prawy a mały szaleje jak nie wiem:( wziełam juz nospe ale bol zaczyna sie od no:wściekła/y:wa

kurcze wspolczuje :/
 
Kingolinka współczuję kolki, weź ty kochana śmigaj do lekarza bo z tym nie ma żartów :/ a nospy weź w razie czego 2 bo jedna to chyba niewiele pomaga

już myślałam, że są jakieś wieści od Justyś a tu widzę ni ma :/ ciekawe czy już miała cc czy jeszcze czeka?
 
reklama
Do góry