reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

Monia_wawa mój też ze mną pójdzie. Urlop już zaklepany:-D
A jak z ciągiem dalszym to zobaczymy.
Kaka82 ja na pierwszą wizytę też poszłam sama- mężula utknął w korkach, bo to Irlandia, kraj dziki:-)

Vivianna, ja się pytałam co mogę jeść (a czego nie mogę), czy mogę chodzić na basen, no i jak ze sprawami łóżkowymi:) Ale chyba też tematu nie wyczerpałam...
Teraz próbuję się przygtować do drugiej wizyty.

Sama jestem tak zaaferowana, że nie wiem co może być istotne a co nie.

Pozdrowionka!
 
reklama
Doskonale Cie rozumiem...w sklepie 5 razy ogladam każdy produkt zanim go włożę do koszyka. Nawet zwykłe mleko jest pod obstrzałem czy aby napewno pasteryzowane.

Niestety nie na wszystkich moich ulubionych serkach jest informacja o pasteryzacji wiec dla pewności ich nie kupuje.

Dzisiaj zaszalałam i wciagnełam frytki z paczki. Mało zdrowe ale w końcu mam coś w brzuszku i nie czuję mdłości.

Piersi mnie tak bolą że chodze bez stanika. Mogę sobie na to teraz pozwolić bo siedzę do konca tygodnia w domku. Od poniedziałku do pracy i będę musiała sobie poszukać jakieś wygodny staniczek.
 
Kaka - mieszkasz w Polsce?
jeśli tak, to nie masz się czego obawiać w kwestii mleka. Wszystkie produkty polskie sa z mleka pasteryzowanego, nawet serki typu camembert czy cos takiego...
 
Mieszkam w Wielkopolsce. Skoro nic nie piszą na ulotkach to daje sobie z tkim serem spokój. Nie chce ryzykować. A zjadłabym sobie oscypka;)
 
witam sie rowniez - na razie niesmialo, bo na oficjalne potwierdzenie ciazy ide dopiero jutro. Mieszkam z mezem w Dublinie od 1,5 roku i po ponad roku staran w koncu udalo mi sie zajscw ciaze!! dlatego, ze czekalismy tak dlugo staram sie nie emocjonowac zbytnio poki lekarka nie potwierdzi. a na razie nie mam zadnych drastycznych objawow ciazy typu nudnosci, omdlenia etc. cera z mieszanej zrobila mi sie sucha i lewa piers jest wieksza. gdyby nie 2 pozytywne testy i caly czas wyzsza temp, to nawet bym nie podejrzewala ciazy ;)

anita&maciek - 14/10 to baaardzo dobra data (moje wlasne urodzinki :))

vivianna - czyzbysmy byly w tym samym DNIU ciazy? :) ostatni okres 20/01? masz termin na 26/10? jak sie czujesz? masz juz jakies dolegliwosci? pzdr
 
witaj Elajza :) ostatnia @ 20.01 :) termin na 26.10 :)
nie czuję nic oprócz - tak jak piszesz - dwa pozytywne testy i wciąż podwyższona temp :) i jeszcze test z krwi :)
kiedy zobaczyłaś dwie kreski? :) ja w walentynki - ale prezent mężulowi zrobiłam! :)
kiedy się wybierasz do gina?

kaka - oscypek to fakt - moze byc z niepasteryzwanego - szczególnie te "domowe" :)
 
viviana, ja w walentynki nawet o tym nie pomyslalam jeszcze. w sobote mialam jakies takie bole, myslalam, ze na @, ale jak nie przyszla to w niedziele rano zmierzylam tempke i zrobilam test :) ale sie zdziwilam!! w pon byla powtorka. a do lekarza ide jutro po pracy.
a Ty bylas juz u ginka? na USG juz widac maluszka?
 
ja jeszcze nie byłam. Boję się właśnie, że jeszcze nic nie widać i tylko będzie taka niepewność czy wszystko ok...
dlatego planuję iść w pierwszym tygodniu marca... to będzie ok 6-7 tyg więc wtedy juz powinno być widac na pewno...
 
reklama
Kaka, nie wiem na ile w tym prawdy, ale wyczytałam, że jedyne jedzonko, którego powinnyśmy się wystrzegać, to właśnie oscypki, sery pleśniowe i surowe mięcho..

Witam wszystkie nowe mamusie (ale dziś Was sporo przybyło :-))

Co do badania - do 4m-ca jest usg dopochwowe. lekarz nie powinien mieć przeciwwskazań co do obecności tatusia. ale trzeba się zastanowić czy to nam odpowiada i uświadomić tatusia, co będzie oglądał. można też zaprosić go dopiero po badaniu, ale już nie zobaczy serducha na usg :-( i tak źle, i tak niedobrze.

Któraś z Was pytała o rozmiary fasolek. Proszę bardzo ;-)
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 5 - zarodek ma długość 2 mm (jak pestka jabłka)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 6 - długość od czubka głowy do krzyża około 2-4 mm (połowa paznokcia małego palca). Worek owodniowy ma pojemność ok. 2-3 ml.[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 7 - długość 5-13 mm (wielkość pastylki). Waga 0,8 g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 8 - długość 14-20 mm (ziarnko fasoli). Waga 3g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 9 - długość 22-30 mm (truskawka). Waga 4g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 10 - długość 31-42 mm (śliwka węgierka). Waga 5g (tyle, co ząbek czosnku)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 11 - długość 44-60 mm (jak kurze jajo). Waga 8g (płaska łyżeczka cukru)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 12 - długość ok. 61 mm. Waga 9-13g (tyle, ile cukierek)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 13 - długość 65-78 mm (jak brzoskwinia) . Waga 14-20g ( tyle co dorodna rzodkiewka)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 14 - długość 80-103 mm (pomarańcza). Waga 25g (to waga moreli)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 15 - długość 93-113 mm. Waga 50g (tyle co kromka chleba)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 16 - długość 108-116mm. Waga 80g (tyle, co pół kubeczka jogurtu)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 17 - długość 11-12 cm (tyle co nasza dłoń). Waga 100g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 18 - długość 12,5-14 cm (a wyprostowane 25 cm). Waga 150g (to waga kolby kukurydzy)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 19 - długość 13-15 cm. Waga 200g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 20 - długość 14-15 cm. Waga 260g (jak dojrzałe awokado)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 21 - długość ok. 18 cm (jak duży banan). Waga 300g (jak 2 nektarynki)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 22 - długość ok. 19 cm. Waga 350g (trzy gruszki)[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 23 - długość ok. 20 cm. Waga 450g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 24 - długość ok. 21 cm. Waga 530g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 25 - długość ok. 22 cm. Waga 700g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 26 - długość ok. 23 cm. Waga 850g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 27 - długość ok. 24 cm. Waga 1000g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 28 - długość ok. 25 cm. Waga 1100g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 29 - długość ok. 26 cm (z wyprostowanymi nóżkami, ok. 37 cm). Waga 1250g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 30 - długość ok. 27 cm. Waga 1400g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 31 - długość ok. 28 cm Waga 1600g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 32 - długość ok. 29 cm(z wyprostowanymi nóżkami 41 cm). . Waga 1800g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 33 - długość ok. 30 cm. Waga 2000g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 34 - długość ok. 32 cm. Waga 2250g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 35 - długość ok. 33 cm (z wyprostowanymi nóżkami - 45 cm). Waga 2550g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 36 - długość ok. 33 cm. Waga 2750g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 37 - długość ok. 35 cm (z wyprostowanymi nóżkami - 47 cm). Waga 2950g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 38 - długość ok. 35 cm. Waga 3100g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 39 - długość ok. 36 cm. Waga 3250g[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]tydzień 40 - długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 48-51 cm. Waga 3500 -....[/FONT]
 
Do góry