reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Papp-a - dwa różne wyniki

reklama
Ja bym pewnie nie robiła nifty, bo nifty to dalej statystyka. Twoje wyniki nie są jakoś bardzo niepokojące.

Zwróć uwagę, że temu pośredniemu ryzyku już bardzo blisko jest do wyniku niskiego.
Obniżone Pappa może także zwiastować ryzyko przedwczesnego porodu.
 
Ja bym pewnie nie robiła nifty, bo nifty to dalej statystyka. Twoje wyniki nie są jakoś bardzo niepokojące.

Zwróć uwagę, że temu pośredniemu ryzyku już bardzo blisko jest do wyniku niskiego.
Obniżone Pappa może także zwiastować ryzyko przedwczesnego porodu.
Tak, właśnie dlatego się waham. Czytałam też bardzo dużo postów na temat t18, w których wady najczęściej (nie mówię, że zawsze), ale widać jednak na USG.
Mam nadciśnienie tętnicze od kilkunastu lat, wdrożony acard już od starań o dziecko, w zaleceniach z pappy również opisany jako lek do wdrożenia (wysokie ryzyko preeklampsji i zahamowania wzrastania płodu) - myślę, że to białko plus wywiad miało na to ogromny wpływ i liczę się z tym, że ciąża może zakończyć się wcześniej, tzn. jesteśmy na to z lekarzem przygotowani i mam zalecone częstsze kontrolę w późniejszym czasie.
 
Ja bym pewnie nie robiła nifty, bo nifty to dalej statystyka. Twoje wyniki nie są jakoś bardzo niepokojące.

Zwróć uwagę, że temu pośredniemu ryzyku już bardzo blisko jest do wyniku niskiego.
Obniżone Pappa może także zwiastować ryzyko przedwczesnego porodu.
Skąd przekonanie, że Nifty to statystyka? Przecież to nieprawda.
 
Dostałam opis badania, z dodatkowo wprowadzonymi wynikami z USG i z wprowadzonymi wynikami z Alab - bo te były pobierane na miejscu. Była tam zawarta informacja o pośrednim ryzyku t18 i zalecenie dodatkowego testu - Nifty etc. Na wizycie u lekarza prowadzącego (który ma też certyfikat FMF i wykonywał badanie genetyczne) lekarz wprowadził też drugie wyniki (na moją prośbę) i wyliczył ryzyko, które podałam przy informacji o wynikach z Diagnostyki. Decyzję co do dodatkowych badań zostawił naturalnie mnie, a ja biję się teraz z myślami 🤷‍♀️
Przy takim ryzyku ja bym nie robiła. Zrobilam, bo mialam 1:32. Ryzyko 1:900 oznacza, ze na 900 kobiet z takimi wynikami jedna urodzi dziecko z daną wadą.
 
Obawiam się, ze jednak taak. Wyniki Nifty dostaje się jako okreslenie ryzyka. Są o niebo czulsze, ale nadal nie dostajesz wyniku DZIECKO ZDROWE. A okreslenie ryzyk.
Tak, ale ma skuteczność 99 % i bada się chromosomy dziecka. Więc ryzyko pomyłki jest niewielkie. Podczas gdy na pappa ma wpływ wiele czynników zależnych od matki.
 
Ja na twoim miejscu gdybym miała takie wyniki to cieszyłaby się jak gwizdek ☺️. Ale pewnie nie jestem obiektywna bo u mnie to kształtuje się zupełnie inaczej ze względu na wiek ( za 2 m-ce 45 lat). U mnie np. Ryzyko wyjściowe t21 było 1:23 a skorygowane 1:450 i z tego powodu jestem mega szczęśliwa i żadnych dodatkowych badań nie robię. Poza tym tak hak mówisz t18 to jedna z cięższych was i z reguły jest widoczna na usg.
 
Tak, ale ma skuteczność 99 % i bada się chromosomy dziecka. Więc ryzyko pomyłki jest niewielkie. Podczas gdy na pappa ma wpływ wiele czynników zależnych od matki.
Tak ma dużą skuteczność, jednak nadal to statystyka. Dla mnie ta statystyka była wystarczająca i skorzystalam z NIFTy i polecam każdej mamie i oburzam się na Paapa. Jednak prawda jest taka, ze to nadal statystyka i nie możesz pisać, ze to nie jest prawda.
 
reklama
Do góry