reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pakowanie torby - czyli co zabrać ze sobą do szpitala na poród

reklama
Dziewczyny trochę się zagalopowały z tematem szpitalnym :p

Ja dzisiaj właśnie zorganizowałam sobie taką małą walizę na kółkach. W sztywnej będzie łatwiej utrzymać porządek, choć nie planuję spędzać dużo czasu w szpitalu po porodzie, jak wszystko będzie OK to zawijam się po 12h...

A jak to zrobisz? Wypiszesz się na własne żądanie? Bo z reguły najwcześniej można wyjść po 24 godzinach bo trzeba poczekać aż pobiorą próbkę krwi z pięty dzidziusia do badania na fenyloketonurię...
 
k8libby ja też ostatni raz poza tematem po poludniu wszystko przeniosę na porody ;-) ja też bym się najchętniej wypisała ale przekonuje mnie jedna rzecz. Jak się wypiszesz a dziecko po 24h dostanie żółtaczki (a to się często zdarza) to wtedy dziecko idzie do szpitala a ty zostajesz w domu i dzieciaczek samiuteńki w szpitalu :-( no chyba, że masz siły to siedzisz całą noc na krześle w korytarzu
 
A ja pakuje do szpitala.... .ładowarka do telefonu...papier i ręcznik papierowy.. ręcznik duży i mały...kosmetyki.szampon..mydło..płyn do higieny...żel pod prysznic..pasta szczoteczka.szczotka do włosów..3 koszule ....majtki z siatki.. podkłady z 2-3 opakowania poporodowe......telefon + duze kasy na koncie....kubek.i sztucce..scierke... legitymacja grupa krwi.i karta ciazy....i dowów oczywiscie...woda mineralna....biszkopty szlafrlok.....staniki 2 ..do karmienia + wkładki laktacyjne.... gazetę..grubą...hhhhhhyyyy na razie tyle spamiętałam.... aha kapcie...i ja skarpety bo po porodzie straszne mam dreszcze.... a dla dziecka... 3 pajcyki..z cienkiej bawełny...pieluchy jedno razowe..małe opakowanie...1 czapeczkę........ skarpety...body.3 szt......w szpitalu u mnie dzieci sa w szpitanych ubrankach i rozkach...jedyne co musze to pampersy..i wezme specjalne wkłady do pieluch....żeby mniej poszło....Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. na tej stronie robiłam zakupy higienicznych rzeczy i jestem zadowolona bo o wiele taniej niz w sklepach czy aptekach...co do pieluch tetrowych..to szpital jest zaopatrzony.i korzysta się ze szpitalnych..do karmienia..wycierania buzi dziecka..i przy przewijaniu......niezawodne..ja zaopatrzyłam się w kilka sztuk kolorowych pieluch...do przytulania dziecka..dzieci lubia spac z pieluszka przy buzi..i kupiłam różowe w misie..wczoraj paczka dotarła...i czuje się bezpieczniejsza bo jak cos to jestem przygotowana na 90 %........a tygodnie uciekaja.....:szok:
 
JA też sobie zapisałam tego sprzedającego, ale najpierw sprawdze ceny w Sku i dopiero będe zamawiać. Do szpitala mam narazie naszykowany szlafrok i jedną koszulę. Dla maluszka body a pampersy i rożek będe miała od koleżanki.
 
ja pakowanie zostawiam na lipiec... nic jeszcze nie mam uszykowane, nie chce mi się i nie czuje ciśnienia..

wracając do brudnej poscieli... nie dopuszczalne jest by była choć troszke zabrudzona!!!! w szpitalu na Polnej w Poznaniu zmiany mogą byc nawet 2 razy dziennie!!! podkłady sami dadzą...
z resztą juz pisałam ze w tym szpitalu dają wszystko jezeli chodzi o higiene i pielęgnacje maluszka...
 
reklama
Do góry